Tarptautine gimtosios kalbos diena
2023-03-02
Tarptautine gimtosios kalbos diena

Nuo 1999 m. vasario 21-oji Jungtinių Tautų paskelbta Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kalba – savita kiekvienos tautos ypatybė, mąstymo išraiška. Štai kodėl šiais laikais kiekviena tauta siekia išsaugoti savo kalbą, ja perteikia savitą pasaulio suvokimo būdą. Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Greta Šimatonė ir logopedė Greta Steponaitienė pakvietė „Pelėdžiukų“ ir „Gandriukų“ grupės vaikučius paminėti gimtosios kalbos dieną. Veiklą vedė Kauno „Šilo“ pradinės mokyklos 3 klasės mokinė Augustė Šimatonytė. Ji vaikams papasakojo apie skaitymo naudą, pristatė savo skaitytų ir iliustruotų knygų parodą. Veiklos metu vaikai klausėsi Augustės skaitomos pasakos, atsakinėjo į klausimus, perskaitė ir užrašė veikėjus. Naudodamiesi interaktyviąja lenta sudarė veiksmų ir veikėjų grandinėlę. Veiklos pabaigoje vaikai piešė jiems labiausiai įsiminusius pasakos veikėjus. Aktyviausius dalyvius Augustė apdovanojo savo kūrybos darbeliais.