Konkursas

 

Dalyvaujame programoje „Darni mokykla“

Kauno lopšelio-darželio „Šnekutis“ bendruomenė dalyvauja programoje „Darni mokykla“. Vienas iš numatytų tikslų - atliekų rūšiavimo sistemos ugdymo įstaigoje sukūrimas. Kovo 8 d. darželyje vyko renginys „Mokausi rūšiuoti“. Atėjusius į salę vaikus pasitiko netvarkingoji Kakė Makė, tačiau netrukus atskubėjo ir Netvarkos Nykštukas, kuris supažindino vaikus su atliekų rūšiavimo svarba ir kiekvienai grupei padovanojo rūšiavimo talpas.

 

Pilietiškumo iniciatyva „Gyvasis tautos žiedas“

Minint 32-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines darželio bendruomenė prisijungė prie iniciatyvos ,,Gyvasis tautos žiedas“ ir parodė solidarumą su Ukrainos tauta, kuri šiuo metu kovoja už savo laisvę.

 

Kaziuko mugė

Ei, iš pašalių visi, ir apsiavę, ir basi…
Kai išgirsit smagią dainą tuoj visi į mugę einat
Ką nupirksit, ką parduosit, bet tušti negrįšit –
Su pilnais krepšiais gėrybių į namus parvyksit!

Kovo 4 d. darželyje šurmuliavo Kaziuko mugė, kurios tikslas supažindinti vaikus su jos papročiais ir amatais. Šiai šventei vaikai kartu su mokytojomis ir tėveliais ruošėsi iš anksto. Visą savaitę darželio grupėse vyko kūrybinės dirbtuvėlės. 

 

Edukacinis rytmetys „Keksiukas“

Kovo 8 d. „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinius darželio virėja Vida pakvietė į edukacinį rytmetį „Keksiukas“. Rytmečio metu vaikai patys skaitė atneštą receptą ir pagal jį gamino tešlą. Pagamintą tešlą dėjo į formeles, nešė į virtuvę ir laukė kol keksiukai iškeps. Iškeptais keksiukais vaikai papuošė gimtadienio stalą.

 

Kovas – „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ“

Kovas - tradiciškai tapęs smurto ir patyčių prevencijos mėnesiu. Vieni svarbiausių įrankių kuriant saugią ir priimančią aplinką yra pagarbus bendravimas, gebėjimas spręsti problemas ir konfliktus, taip pat ieškoti pagalbos. Vaikai mokosi elgesio iš mūsų. Pirmiausiai iš tėvų, tada kitų artimųjų, mokytojų, televizijos... Tačiau būti vaiko gyvenimo mokytojais yra didelė atsakomybė. Todėl kviečiame pagalvoti, kokio elgesio savo pavyzdžiu mokome vaikus? Kuo šios pamokos naudingos (o gal žalingos)? Kokių pamokų reikėtų atsisakyti ir kokių dar išmokyti?

 

Sveiko maisto diena - ,,Kokie vaisiai ir daržovės prasideda iš P, R, S raidžių?“

Kovo 2 d. darželyje vyko ,Sveiko maisto diena – „Kokie vaisiai ir daržovės prasideda iš P, R, S raidžių?“. Vaikai ragavo, tyrinėjo pirmųjų pavasarinių daržovių: ridikėlių, salotų lapų, laiškinių svogūnų. Gamino gaivias pavasarines salotas. Pažino, paragavo pomidorus, paprikas, svogūnus, pupeles, slyvas, pekino kopūstą, pomelo greipfrutą, razinas, saulėgrąžas. Atkreipė dėmesį kokios spalvos, dydžio, formos yra šie vaisiai ir daržovės. Tyrinėjo ką randame atvėrę papriką, pomidorą, ridikėlį. Žaidė žaidimus ,,Kokia pirma raidelė vaisiaus ar daržovės?“.

 

Projekto „Futboliukas“ vasario mėnesio veikla

Šį mėnesį mūsų draugas „Futboliukas“ nustebino mus dovanomis. Gavome knygutes, jose radome daug užduotėlių, kurios apima įvairiausias sritis: teko ir skaičiuoti, ir spręsti kryžiažodžius, spalvinti paveikslėlius. O kaip be praktinių užduočių. Buvo ir jų. Mokėmės smūgiuoti nuo žymeklių, kai pavykdavo, didinom atstumus.

 

Kūrybinių darbų paroda „Mano Lietuva“

Maža žemėlapy, bet didelė širdy,
Tėvyne Lietuva, gražiausia man esi!

„Meškučių“, „Ančiukų“ ir „Gandriukų“ grupės ugdytiniai savo meilę Tėvynei išreiškė meninėje - kūrybinėje parodoje „Mano Lietuva“.

 

Dalyvaujame Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „Sveikinu Lietuvą“

„Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „Sveikinu Lietuvą“, kurio tikslas įtraukti ugdytinius, jų tėvelius, pedagogus į aktyvią kūrybinę veiklą. Mūsų laisvei jau 104 metai! Tad jauskimės laisvi, dalinkimės džiaugsmu ir pasiekimais, tikėkime ir būkime įkvėpti ateities!

 

Dalyvaujame Klaipėdos miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, mokytojų, tėvų kūrybinių darbų parodoje ,,Plukdyk laivelį Baltijos bangele“

„Drugelių“ grupės ugdytiniai dalyvauja Klaipėdos miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, mokytojų, tėvų kūrybinių darbų parodoje ,,Plukdyk laivelį Baltijos bangele“, skirtoje vasario 16-osios ir Klaipėdos 770-čio gimtadieniui paminėti.

 

Dalyvaujame projekte ,,NUPINSIU AŠ LIETUVAI TAUTINĘ JUOSTĄ“

Tautinės juostos – vienos iš seniausių lietuvių liaudies audinių. Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai bei Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti, „Gandriukų“ grupės ugdytiniai prisijungė prie Kauno l.-d. „Vaivorykštė“ projekto ,,NUPINSIU AŠ LIETUVAI TAUTINĘ JUOSTĄ“. Vaikai itin susikaupę ir kruopščiai miklino pirštukus „pindami“ savo juostą, kurią vėliau sujungė. Užduotis pasirodė ne tokia ir lengva, pareikalavo daug kantrybės ir atidumo. Bet vėliau džiaugiamės savo darbu.

 

Dalyvaujame Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „Sveikinu Lietuvą“

„Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „Sveikinu Lietuvą“, kurio tikslas įtraukti ugdytinius, jų tėvelius, pedagogus į aktyvią kūrybinę veiklą.

Mūsų laisvei jau 104 metai! Tad jauskimės laisvi, dalinkimės džiaugsmu ir pasiekimais, tikėkime ir būkime įkvėpti ateities!

 

Dalyvaujame respublikiniame STEAM projekte ,,GELTONA, ŽALIA, RAUDONA“

„Gandriukų“ grupės ugdytiniai dalyvauja respublikiniame virtualiame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų ir pedagogų STEAM kūrybinių darbų projekte ,,Geltona, žalia, raudona“. Projektas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti ir sudaryti galimybę ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikams, mokytojams susipažinti bei įtvirtinti žinias, organizuojant veiklas ir iššūkius STEAM metodu. Projekto tikslas: įtraukti vaikus, mokytojus į aktyvią STEAM veiklą, kurios metu ugdoma vaikų pažintinė raida, techninis mąstymas, orginalumas, kūrybiškumas, iniciatyvumas, bendravimas ir bendradarbiavimas.

 

Projektas „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2022“

„Kiškučių“ grupės ugdytiniai prisijungė prie respublikinio projekto ,,Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2022“. Projekto tikslas - tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį išbandant žiemos sporto šakas. Darželio kieme ugdytiniai išmėgino keletą olimpinių sporto šakų: biatloną, ledo ritulį, rogučių sportą ir ,,tramplynus“. Grupėje gamino ir ragavo skanėstą, kuris simbolizavo olimpinius žiedus.

 

Edukacinė pamokėlė ,,Legendų pilis“

„Gandriukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo Lietuvos nacionalinio muziejaus virtualioje edukacinėje pamokėlėje ,,Legendų pilis“. Ugdytiniai išgirdo ne tik įvairių pasakojimų bei legendų apie Gedimino pilį, bet ir sužinojo, kodėl kryžiuočiams niekada nepavyko užimti Gedimino pilies! Atlikę kūrybines užduotis pamatė, jog istorijos pažinimas gali būti labai įdomus!

 

Projekto „Futboliukas“ sausio mėnesio veikla

Sausio mėnesį pradėjome puikiai nusiteikę, su naujomis veiklomis ir naujais iššūkiais. Susipažinome su dar vienu futbolo technikos pratimu: kamuolio stabdymu. Naudojome skirtingas priemones: stabdėme į lankus, šalia bokštelių, ant spalvotų lapų. Vaikai turėjo susistabdyti kamuolį užkeliant koją ant jo.

Smagu, kad projektas orientuotas ir į tėvelius. Vaikai būna labai laimingi, kai sugrįžę namo gali linksmai ir kūrybingai praleisti laiką su tėveliais, seneliais, broliais ir sesutėmis. Dalinamės Futboliuko kūrybine paroda „Aš žaidžiu futbolą“, kurią pavyko įgyvendinti visiems drauge.

 

Sveikinimas Vasario 16-osios proga

Maža žemėlapy, bet didelė širdy,

Tėvyne Lietuva, gražiausia man esi!

(Kęstutis Ivinskis)

 

Gražios Vasario 16-osios šventės linki mūsų mažieji

 

Paroda „Lietuva - mano širdyje ir lūpose“

„Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvauja tarptautinėje virtualioje kūrybinėje nuotraukų parodoje „Lietuva - mano širdyje ir lūpose“, kurios tikslas - skatinti ankstyvojo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pilietiškumo jausmą ir tautinę savimonę minint Lietuvos istorijai svarbias datas, per kalbinių gebėjimų plėtrą ir kūrybinę veiklą.

 

eTwinning projektas „Kad pėdutės būtų sveikos“

„Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo eTwinning projekte „Kad pėdutės būtų sveikos“. Viso projekto tikslas buvo skatinti vaikų fizinį aktyvumą, patirti judėjimo džiaugsmą, stiprinti vaikų pėdų raumenis. Projekto galutinis rezultatas - bendra virtuali knyga, kurioje atsispindi visos projekto veiklos.

 

Projektas ,,Ketureilis Lietuvai gimtinei“

„Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, pedagogų virtualiame literatūriniame kūrybiniame projekte ,,Ketureilis Lietuvai gimtinei“. Didžiuojamės ir džiaugiamės mažaisiais

 

Projektas „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2022“

„Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvauja projekte „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2022“. Projekto tikslas - tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį išbandant žiemos sporto šakas. Sukūrėme olimpinį miestelio maketą ir išmėginome keletą sporto rūšių darželyje.

 

Dalyvaujame Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“

Kauno lopšelis-darželis „Šnekutis“ dalyvauja pačiame didžiausiame Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Įgyvendinant projekte numatytas veiklas didiname vaikų fizinį aktyvumą, ugdome olimpines vertybes, plėtojame socialinius įgūdžius, keliame pedagogų kompetenciją vaikų fizinio ugdymo srityje. Projekto I-asis etapas startuos jau vasario mėnesį! Projektas vyks iki gegužės mėnesio. Laukia labai aktyvus ir sportiškas laikas!

 

Projekto „Futboliukas“ gruodžio mėnesio veikla

Gruodžio mėnesį pradėjome nuo pasiruošimo „Futboliuko“ Kalėdoms. Gaminome žaisliukus naudojant futbolo tematika, puošėme „futbolinę“ eglutę, kūrėme eiles apie futbolą. Susiorganizavome nestandartinį Kalėdų pasitikimą – Kalėdinį „Futboliuko“ turnyrą. Visi vaikučiai pavirto į nykštukus, šoko, žaidė futbolą, pelnė daugybę įvarčių ir buvo apdovanoti specialiais futboliuko medaliais.

 

TRYS KARALIAI

Trijų Karalių šventė laikoma visų žiemos švenčių pabaiga, kai nupuošiamos eglutės ir visos kalėdinės dekoracijos yra paslepiamos iki kitų metų. Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį. Trys karaliai apsilankė ir mūsų darželyje. Karaliai vaikams papasakojo savo kelionės istoriją, rodė kūdikėliui Jėzui atneštas dovanas (smilkalus, auksą ir mirą). Vaikai sužinojo dovanų prasmę. Išeidami ant durų staktos šventinta kreida trys Išminčiai Kasparas, Baltazaras ir Merkelis užrašė savo vardų pirmąsias raides ir palinkėjo sveikatos, laimės ir džiaugsmo. Trys karaliai dovanomis apdovanojo ir mūsų vaikučius.

 

Sveiko maisto diena – „Kokie vaisiai ir daržovės prasideda iš J, K, L raidžių?“

Galva viena, kepurių šimtas.
Mažas vyrukas, galva už jį didesnė.
(Kopūstas)

Saldus - ne medus, pakabintas nevarva.
(Kriaušė)

Sausio 5 d. darželyje vyko „Sveiko maisto“ diena - vaisiai ir daržovės, kurių pavadinimų pirmosios raidelės - J, K, L. Vaikai tyrinėjo sveikatą stiprinančias daržoves ir vaisius: kopūstus, kalafiorus, kriaušes, kivius, klementinus, kokosą, laimo citrinas, ličius, svogūnų laiškus, linų sėmenis, lauro lapus, juoduosius pipirus, kmynus. 

 

Kviečiame Kauno miesto savivaldybės tėvelius dalyvauti programoje „Neįtikėtini metai”

Kviečiame Kauno miesto savivaldybės tėvelius dalyvauti programoje „Neįtikėtini metai” (The Incredible Years®)! Programa yra skirta tėvams/įtėviams/globėjams, auginantiems 3–6 metų amžiaus vaikus. Programa įgyvendinama daugiau nei 20 pasaulio šalių, moksliniais tyrimais įrodytas ilgalaikis jos efektyvumas. Programa padeda tėvams:

 • išmokti pažinti savo ir vaiko jausmus,
 • geriau suprasti vaiko elgesį ir elgesio sunkumų priežastis,
 • įsigilinti ir taikyti veiksmingus vaiko netinkamo elgesio valdymo būdus,
 • išmokti efektyviai nustatyti ribas, taisykles ir sėkmingai naudoti paskatinimų sistemą,
 • išmokti, kaip ugdyti vaiko savireguliacijos įgūdžius ir kaip padėti vaikui kurti pozityvius santykius su kitais,
 • tobulinant tėvystės įgūdžius, labiau pasitikėti savimi,
 • stiprinti ryšį su vaiku, mėgautis kartu praleistu laiku,
 • suteikti pagalbą savo vaikui ir padėti jam jaustis geriau.

Savivaldybėje planuojamos nuotolinės ir kontaktinės grupės.  Daugiau apie Programą galima paskaityti čia:

https://neitiketini-metai.lt/tevams-apie-programa/

Registruotis į tėvų grupes galima čia:

https://neitiketini-metai.lt/savivaldybes-dalyvaujancios-projekte/kauno-savivaldybes-grupe/

 

Dalyvaujame eTwinning projekte „Kad pėdutės būtų sveikos“

2021 metų lapkričio – gruodžio mėnesiais „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo aštuonių savaičių eTwinning projekte „Kad pėdutės būtų sveikos“. Sveikos gyvensenos projekto „Kad pėdutės būtų sveikos“ tikslas - ieškoti įvairesnių plokščiapėdystės profilaktikos organizavimo formų, metodų ir būdų, siekiant stiprinti vaikų sveikatą bei suteikti pagalbą vaikams, turintiems pėdos raumenų ir raiščių silpnumą. Šiuo projektu buvo siekiama įtraukti ugdytinius į patyriminį sveikos gyvensenos mokymosi procesą. Siekti sistemingo bei nuoseklaus ugdytinių bei jų tėvų, pedagogų, sveikatos priežiūros, kūno kultūros ir meninio ugdymo specialistų bendradarbiavimo. Atlikdami numatytas veiklas ugdytiniai stiprino fizinius įgūdžius, ugdė gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, plėtojo savo kūrybines, pažintines galias.

 

Paroda „Kalėdos apkabina širdį“

Kalėdos yra puikus laikas sustoti. O sustojus pamatyti tuos, kurie yra šalia... Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, pedagogų, tėvelių virtuali kalėdinių puokščių nuotraukų paroda „Kalėdos apkabina širdį“ skirta pradžiuginti Vš.Į Kauno Panemunės socialinės globos namų gyventojų širdis ir pasveikinti Juos artėjančių švenčių proga.

 

Dalyvaujame programoje „Darni mokykla“

Kauno lopšelis-darželis „Šnekutis“ prisijungė prie programos „Darni mokykla“. Programa siekia paskatinti jaunus žmonės mokyklose imtis iniciatyvos, ugdyti darnios gyvensenos įpročius bei šviesti žmones apie tvarius, aplinkai ir visuomenei vertingus pasirinkimus. Šių metų pagrindinis programos akcentas yra darnios bendruomenės puoselėjimas. Bendruomenės sąmoningumo didinimui įstaigoje buvo organizuojama akcija „Kartu mes galime daugiau“. Šiais metais, vietoje įprastinės keitimosi dovanomis tradicijos, įstaigos darbuotojai paaukojo maisto Kauno rajono seniūnijoje esantiems gyvūnų globos namams Vš Į „Penkta koja“. Džiaugiasi mažieji keturkojai, o su jais ir mūsų širdelės, kad kartu mes galime daugiau.

 

Lietuvos nykštukų bėgynės 2021. Pagauk Kalėdas

Lopšelio-darželio „Šnekutis“ bendruomenė prisijungė prie respublikinės iniciatyvos „Lietuvos nykštukų bėgynės 2021. Pagauk Kalėdas“. Visi pasipuošę raudonomis kepurėlėmis bėgo aplink darželį, „gaudė Kalėdas“. Tai puiki proga skatinti vaikų fizinį aktyvumą gryname ore, populiarinti bėgimą, kaip vieną iš sveikatą stiprinančių priemonių.

 

Sveiko maisto diena – „Kokie vaisiai ir daržovės prasideda iš I, Y, H raidžių?“

Mes darželyje vaikai,

Norim valgyti sveikai.

Mėgstam valgyt daug daržovių,

Tai juk vitaminų įvairovė.

Vitaminai mūsų draugai

Nepamirštam gyvent sveikai!

 

Gruodžio 1d.darželyje vyko sveiko maisto diena. Šią dieną vaikai ragavo vaisių ir daržovių, kurių pavadinimai prasideda iš I, Y, H raidžių. Žaidė žaidimus „Paragauk ir pasakyk“, „Stebuklingas maišelis“, kurių metu aiškinosi kur gyvena vitaminai, kam jie reikalingi ir kaip su jais susidraugauti.

Kūrė įvairius darbelius, piešė, spalvino, aplikavo įvairias daržoves, gėrė imbiero arbatą.

 

Projekto „Futboliukas“ lapkričio mėnesio veikla

„Futboliukas“ jau po truputį įsikūrė pas mus ir jaučiasi puikiai. Mes norime dar daugiau sportuoti, todėl į svečius pasikvietėme futbolo trenerį Paulių Smaryginą. Jis vaikams parodė naujų pratimų, surengė varžybėles. Neužmirštame ir toliau vadovautis taisyklėmis – gerbti draugus, paspausti vieni kitiems ranką, nusišypsoti, nesėkmės atveju pagelbėti.

 

Sveikiname

 

Edukacinis rytmetys „Kūčiukų kepimas“

Kūčiukai dar kitaip vadinami prėskučiai arba šližikai – tradicinis lietuvių Kūčių vakarienės patiekalas. Laikantis tradicijų kūčiukus reikėtų kepti patiems Kūčių dieną ar išvakarėse, nes tik pagamintas namuose, pačių rankomis šis patiekalas įgauna prasmę. Gruodžio 3 d. priešmokyklinės „Gandriukų “ grupės ugdytiniams darželio virėja Vida pravedė edukacinį rytmetį „Kūčiukų kepimas“. Rytmečio metu vaikai patys minkė užmaišytą kūčiukų tešlą, kočiojo, suformavo ir sudėjo juos kepti. Kol kūčiukai kepė, ugdytiniai susipažino su Advento laikotarpio vakarojimo tradicijomis, klausėsi įdomių pasakojimų. Vėliau iškeptus kūčiukus ragavo ir parsinešė lauktuvių į namus

 

TARPINSTITUCINIS PROJEKTAS „MUZIKUOJANTIS RUDUO“

Štai ir nuskambėjo antrus metus Kauno lopšelio-darželio ,,Šnekutis" Meninio ugdymo (muzikos) mokytojos Silvijos organizuojamas tarpinstitucinis projektas ,,MUZIKUOJANTIS RUDUO", kuris sujungė trijų Kauno darželių kūrybiškumą įgyvendinant projekto tikslus. Mokytojai ir ugdytiniai:

 • išlaisvinę fantaziją gamino, fotografavo muzikinius simbolius gamtoje.
 • plėtodami sceninės kultūros gerbėjus atliko muzikinius pasirodymus rudens tematika.
 • projekto uždavinius įgyvendino kūrybiškai, bendradarbiaudami.

Ačiū už nuostabius pasirodymus Kauno lopšelio-darželio,,Šnekutis", ,,Kauno lopšelio-darželio ,,Vyturėlis", Panemunės lopšelio-darželio mokytojoms ir ugdytiniams.

 

„Pelėdžiukų“ grupė dalyvauja FIRST LEGO Discover programoje

FIRST® LEGO® League Discover programoje vaikai supažindinami su STEM pagrindais. Dirbdami kartu sprendžia įdomius iššūkius ir konstruoja modelius naudojant LEGO® DUPLO® kaladėles. Mokiniai įgyja mokymosi įpročių, pasitikėjimo ir komandinio darbo įgūdžių. Šių metų FIRST LEGO lygos atradimų iššūkis vadinamas CARGO CONNECTSM. Vaikai sužinos apie tai, kaip gabenami siuntiniai, rūšiuojami ir pristatomi į jų paskirties vietas. Vaikai mąstys ir elgsis, kaip dizaineriai ir inžinieriai, ugdydami gebėjimą stebėti, klausinėti, rinkti informaciją ir užduoti daugiau klausimų. Kiekvienos sesijos metu jie patirs inžinerinio projektavimo procesą. Šiam procesui nėra nustatytos tvarkos, ir jie gali atlikti kiekvieną procesą kelis kartus per vieną seansą. Tai reiškia, kad sesijos metu vaikai tyrinės temą ir jos idėjas, kurs sprendimus, juos išbandys, kartos ir keis, o paskui pasidalys tuo, ką išmoko, su kitais. Dalinamės veiklų akimirkomis.

 

Rudenėlio šventė

Lapkričio 12 d. mūsų darželyje vyko ,,Rudenėlio šventė“. Šiais metais šventė buvo organizuota lauke, kur vaikučius aplankė Rudenėlis. Pagrindinis šventės tikslas – turtinti vaikų žinias apie rudenį. Visa tai pasiekta dainuojant daineles, žaidžiat žaidimus, deklamuojant eilėraštukus, įmenant mįsles apie vaisius ir daržoves. Po šventės Rudenėlis išdalino visoms grupėms po pilną pintinėlę obuoliukų ir palinkėjo visiems vaikams valgyti kuo daugiau rudens gėrybių, kad gautų kuo daugiau vitaminų ir nesirgtų.

 

Projekto „Futboliukas” spalio mėnesio kelionė

Kauno lopšelis-darželis „Šnekutis” yra vienas iš 256 ugdymo įstaigų, kuris dalyvauja Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MAFA) ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) organizuojamame projekte „Futboliukas”. Projektas vykdomas nuo 2021 m. spalio 1 d. iki 2022 metų gegužės 31 d. Kiekvieną mėnesį atliksime užduotis, kurios parengtos konsultuojantis su specialistais bei pritaikytos ikimokyklinio bei priešmokyklinio amžiaus vaikams.

 

TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

2021 m. lapkričio 15-19 d. Kauno l.-d. „Šnekutis“ minėjome Tolerancijos dieną. Šių metų simbolis - Tolerancijos miestas. Vaikai piešė ir statė draugiškus miestus, vaidino ir kūrė vietas, kuriose gera gyventi. Diskusijų metu kalbėjome apie žmonių panašumus bei skirtumus. Išsiaiškinome, kad nėra dviejų vienodų žmonių, todėl visi esame unikalūs ir nuostabūs. Vaikų kurti miestai papuošė darželio koridorius bei grupes. Renginį įgyvendino mokytojai ir specialistai.

 

Respublikinė akcija „Aktyvus koridorius”

Kiekvieną dieną vaikai eina koridoriumi į savo grupes, į salę dainuoti, šokti, sportuoti. Ar esame stabtelėję ir pagalvoję, kad galima sportuoti čia ir dabar, koridoriuje? Kadangi mes iššūkių nebijome, todėl drąsiai prisijungėme prie respublikinės akcijos „Aktyvus koridorius“, kurios iniciatorius Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Visos darželio grupės išbandė įvairių formų ir rūšių fizinį aktyvumą. Net ir patys mažiausieji puikiai įveikė visas paruoštas užduotėles.

 

Sveiko maisto diena – „Kokie vaisiai ir daržovės prasideda iš Ė, F, G raidžių?“

Lapkričio 3 d. darželyje vyko sveiko maisto diena. Vaikai ragavo, tyrinėjo, piešė vaisius ir daržoves, kurie prasideda iš Ė, F, G raidžių. Grupėse karaliavo graikiniai riešutai, greipfrutai, granatai ir jų sultys, figos. Labai smalsu ir įdomu buvo paragauti garstyčių daigelių, kurie primena žalią pavasario žolytę. Taip pat vaikus domino ryškūs rubino spalvos, sultingi granatų grūdeliai, figos. Pažinome ne tik vaisius, daržoves, bet ir įsiminėme raides, iš kokių jos prasideda.

 

Dalyvaujame eTwinning projekte „Kad pėdutės būtų sveikos“

„Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvauja eTwinning projekte „Kad pėdutės būtų sveikos“, kurio tikslas - ieškoti įvairesnių plokščiapėdystės profilaktikos organizavimo formų, metodų ir būdų, siekiant stiprinti vaikų sveikatą bei suteikti pagalbą vaikams, turintiems pėdos raumenų ir raiščių silpnumą. Šiuo projektu bus siekiama įtraukti ugdytinius į patyriminį sveikos gyvensenos mokymosi procesą. Siekti sistemingo bei nuoseklaus ugdytinių bei jų tėvų, pedagogų, sveikatos priežiūros, kūno kultūros ir meninio ugdymo specialistų bendradarbiavimo.

 

Dalyvaujame projekte ,,Futboliukas”

Kauno lopšelis-darželis „Šnekutis“ dalyvauja Lietuvos masinio futbolo asociacijos projekte „Futboliukas“. Projektas vyks nuo 2021 m. spalio 1 d.  iki 2022 m. gegužės 31 d.  Projekte dalyvaus „Pelėdžiukų“, „Gandriukų“, „Ančiukų“ ir „Kiškučių“ grupių ugdytiniai.

 

Projekto tikslai ir uždaviniai:
1. Populiarinti futbolo žaidimą lauke ir uždarose ikimokyklinio ugdymo įstaigos patalpose bei
populiarinti futbolą kaip sporto šaką visuomenėje;
2. Sporto mokyklų nelankančius vaikus sudominti sportu ir sveika gyvensena;
3. Suteikti galimybę vaikams žaisti futbolą ikimokyklinio ugdymo įstaigose;
4. Sudaryti palankias sąlygas vaikams ne tik ugdyti savo fizinius gebėjimus žaidžiant, bet ir skatinti smalsumą pažinti futbolą per kūrybinę pusę;
5. Pateikti futbolą kaip patrauklią ir veiksmingą ugdymo priemonę vaikams perteikiant žinias ir
formuojant įgūdžius;
6. Skatinti glaudų bendradarbiavimą tarp švietimo įstaigų, vietos (seniūnijų, savivaldybių, apskričių) institucijų ir sporto organizacijų;
7. Padėti suartėti kaimyninėms bendruomenėms, paskatinti šeimas laiko skirti aktyvioms veikloms su savo vaikais.

 

Akcija „Pyragų diena“

Š. m. lapkričio 5 d. „Gandriukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių tėveliai pakvietė visus bendruomenės narius prisijungti prie akcijos „Pyragų diena“. Visi buvo kviečiami ateiti į sporto salę, pasivaišinti pyragu (pyragus kepė visų grupių tėveliai), puodeliu arbatos ir prisidėti prie akcijos. Akcijos metu buvo suaukota 353,67 eurai. Surinktos lėšos pervestos Lietuvos vaikų vėžio asociacijai „Paguoda“, kuri globoja vėžiu sergančius Lietuvos vaikus. Tokia akcija darželyje buvo surengta antrą kartą. Dėkojame visai darželio bendruomenei už aktyvų dalyvavimą, nes „Pyragų dienos“ tikslas - dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.

 

Respublikinė akcija „Obuolį valgai – sveikas augi“

Lopšelio-darželio ,,Šnekutis” bendruomenė prisijungė prie Respublikinės ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą vykdančių mokyklų akcijos „OBUOLĮ VALGAI – SVEIKAS AUGI“, skirtai Pasaulinei obuolio dienai paminėti. Darganotą, bet šiltą spalio 21 dieną, darželio bendruomenę aplankė Kirmėliukas ir Obuoliukas Personažai dalinosi sultingais, prinokusiais obuoliais ir gera nuotaika.

 

Pasaulinė Psichikos sveikatos diena

Spalio 10 d. minima pasaulinė Psichikos sveikatos diena. Šių metų tema - „Psichikos sveikata pokyčių pasaulyje“. Pastaraisiais metais mūsų psichinei sveikatai teko nemenkas iššūkis prisitaikyti prie visą pasaulį palietusių įvykių, neplanuotų pasikeitimų bei apribojimų. Dabar, kaip niekada, svarbu atsigręžti į save ir pasirūpinti savo emocine sveikata. Tad kviečiame visus pasitikrinti, ar tinkamai ja rūpinamės!

 

AKCIJA „MAŽOJI MYLIA-2021“

Spalio 5 dieną „Žvirbliukų“, „Drugelių“, „Bitučių“ ir „Ančiukų“ grupių ugdytiniai prisijungė prie Respublikinės ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros asociacijos (RIUKKPA) inicijuotos akcijos „Mažoji Mylia 2021“. Atlikome apšilimo mankštelę, šokome per kliūtis ir sėkmingai įveikėme 250 metrų bėgimą.

 

Išvyka į Panemunės šilą

Rugsėjo 29 dieną „Gandriukų“ grupė išsiruošė stebėti rudenėjančią gamtą. Žygiuodami Panemunės šile, vaikai surentė miško gyvūnams trobelę, stebėjo krentančius gelsvus medžių lapus, rinko miško gėrybes. Ieškojo miško karaliaus ąžuolo ir jo vaikiukų - giliukų. Nors paukštelių balsų miške jau nesigirdėjo, tačiau jį pripildė linksmas vaikų juokas.

 

Tarptautinė muzikos diena

Tarptautinė muzikos diena

 

Dalyvaujame akcijoje „Rieda ratai rateliukai“

Minėdami Europos judriąją savaitę ir Tarptautinę dieną be automobilio, mūsų įstaigos „Kiškučių“, „Gandriukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo akcijoje „Rieda ratai rateliukai“. Su vaikais aptarėme saugaus keliavimo taisykles, sušokome apšilimo šokį, apšildėme savo transporto priemonių ratus ir leidomės į kelią. Ne tik su gera nuotaika važiavome aplink darželį, bet ir atlikome įvairias sportines užduotis. Renginio sėkmę vainikavo vaikų šypsenos ir klausimas „kada vėl kartosime?“

 

Virtualus pranešimas tėveliams

Nauji mokslo metai - nauja pradžia. Prasidėjus rugsėjui, dalis vaikų peržengia darželio slenkstį pirmą kartą, kiti - pradeda lankyti naujas grupes (pvz.: iš lopšelio pereina į ikimokyklinį ugdymą). Taip pat dalis vaikų sugrįžta į darželį po atostogų. Visais atvejais vaikui tenka iš naujo prisitaikyti prie darželio ritmo ir taisyklių, žmonių ir aplinkos, rytinių atsisveikinimų su tėveliais. Tam, kad šis etapas būtų lengvesnis, kviečiame susipažinti su darželio psichologės patarimais. Juos rasite, paspaudę nuorodą:

https://slides.com/julitanikoraite/deck-524f35/fullscreen

 

Pasaulinė orientavimosi diena 2021

Rugsėjo 10 d. Kalniečių parke vyko renginys, skirtas Pasaulinei orientavimosi dienai paminėti. Renginyje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupės „Pelėdžiukai“ ugdytiniai ir pedagogai. Parke vaikus pasitiko orientavimosi sporto treneriai, kurie supažindino su žemėlapiu, paaiškino kokias užduotis reikės atlikti, kokius kontrolinius punktus reikės surasti ir kaip juose atsižymėti. Kiekvienas, trasą įveikęs ir visus kontrolinius punktus suradęs dalyvis buvo apdovanotas renginio organizatorių suvenyrais. Visi grįžome pavargę, bet labai laimingi.

 

Sveiko maisto diena – „Kokie vaisiai ir daržovės prasideda iš A, B, C raidžių?“

Štai aplankė vaikučius

ABC raidelės:

Vaisių ir daržovių joms –

Atnešė tėveliai!

Rugsėjo 8 d. darželyje vyko sveiko maisto diena – „Kokie vaisiai ir daržovės prasideda iš A, B, C raidžių?“ Visų grupių vaikai kartu su mokytojomis kalbėjo apie sveiko maisto naudą. Uostė, tyrinėjo, lietė, mokėsi nusakyti jų formą, ragavo, patys gamino vaisių ir daržovių salotas. Džiaugėsi išradingai raidėmis papuoštais valgiais, atliko kūrybines užduotis, kirpo ir spalvino raides A,B,C.  Žaidė didaktinius rūšiavimo žaidimus, įvardino ir įsiminė ne tik vaisių ir daržovių pavadinimus, bet ir pačias raideles.

Jei kasdien valgysime vaisius ir daržoves, kurie turi daug vitaminų ir kitų veikliųjų medžiagų, augsime sveiki ir žvalūs.

 

ADMINISTRACIJOS IR GRUPIŲ TELEFONŲ NUMERIAI
 • Administracija +370 694 05268
 • „Žiogelių“ grupė +370 605 16073
 • „Gandriukų“ grupė +370 608 29661
 • „Ančiukų“ grupė +370 646 99551
 • „Bitučių“ grupė +370 646 02859
 • „Drugelių“ grupė +370 670 49384
 • „Žvirbliukų“ grupė +370 668 30693
 • „Pelėdžiukų“ grupė +370 648 64093
 • „Kiškučių“ grupė +370 672 42526
 • „Meškučių“ grupė +370 600 58727
 • „Boružiukų“ grupė +370 672 44732
 

Sveikinimas

   

 

TĖVELIŲ (GLOBĖJŲ) DĖMESIUI

Mokslo metų pradžios šventė vyks rugsėjo 1-ąją grupių lauko žaidimų aikštelėse (lyjant lietui – grupėse):

 • „Meškučių“ grupei - 9.40 val.
 • „Boružiukų“ grupei - 9.50 val.
 • „Kiškučių“ grupei - 10.00 val.
 • „Žiogelių“ grupei - 10.15 val.
 • „Drugelių“ grupei - 10.30 val.
 • „Žvirbliukų“ grupei - 10.45 val.
 • „Ančiukų“ grupei - 11.00 val.
 • „Bitučių“ grupei - 11.15 val.
 • „Gandriukų“ grupei - 11.30 val.
 • „Pelėdžiukų“ grupei - 11.45 val.

 

Į šventę kviečiame ne daugiau nei po vieną suaugusį šeimos atstovą. Primename, jog būtina dėvėti apsauginę kaukę. Rūpinkimės savo ir kitų sveikata!

 

Joninės (Rasos) šventė

Joninės (Rasos) – viena svarbiausių Rėdos rato švenčių, kuri švenčiama nuo senų senovės iki šių dienų. Joninių tradicijos, apeigos, užkalbėjimai, dainos, siejamos su žmogaus laime, sveikata, sėkme, įvairių galių įgijimu, žolynų magija.

Birželio 23 d. Kauno lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ vyko Joninių šventė. Šventės dalyviai perėjo Saulės sugrįžimą simbolizuojančius vartus, prausėsi ryto rasa, turinčia stebuklingų galių, pynė Joninių vainikus, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, ieškojo ir surado paparčio žiedą.

 

Tarptautinė vaikų gynimo diena darželyje

„Ant vaiko delno, nors ir labai mažo,
Pasaulį visą sutalpint gali.
Kol dar delnuos vaikystė laišką rašo,
Pabūk vaiku jos nuostabioj šaly."

Štai taip smagiai minėjome Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Netrūko vaikų juoko ir šypsenų!

 

eTwinning projekto „Žemė mūsų rankose“ veikla apdovanota kokybės ženkleliu

Norime pasidžiaugti, kad „Gandriukų“ grupės veiklos tarptautiniame eTwinning projekte „Žemė mūsų rankose“ buvo įvertintos ir apdovanotos kokybės ženkleliu. Projektas buvo skirtas paminėti Pasaulinę Žemės dieną. Ugdyti vaikų supratimą apie meilę gamtai, skatinti rūpintis ir puoselėti ją.

 

Gegužės 3-7 dienomis darželyje vyko kalbos ir knygos savaitė

Jau nuo pirmadienio mažieji susipažino su linksmuoju Juokdariu, kuris darželyje viešėjo visą savaitę. Kasdien, skirtingo amžiaus grupių vaikučiai linksmai leido laiką su Juokdariu - klausėsi jo pasakojamos Brolių Grimų pasakos „Saldi košė“, minė mįsles, mėgdžiojo paukščių balsus, taip pat mankštinosi su senu Juokdario bičiuliu kapitonu Flintu!

 

Sveiko maisto diena – „Rožinė spalva“

Gegužės 5 d. darželyje vyko sveiko maisto diena, kurios spalva buvo rožinė. Vaikai tyrinėjo rožinės spalvos vaisius ir daržoves (ridikėlius, rausvus obuoliukus, vynuoges, batatus, arbūzus, rausvąjį greipfrutą), jas įvairiai komponavo ir skanavo. Rausvame maiste gausu vitamino C, kuris mus apsaugo nuo virusų ir suteikia energijos, kurios taip reikia atėjus pavasariui.

 

Dalyvaujam eTwinning projekte „Pasveikinkim Žemę / Celebrating Earth Day“

„Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai dalyvauja etwinning projekte „Pasveikinkim Žemę / Celebrating Earth Day“, kurio tikslas gerosios patirties sklaida ekologinių idėjų tematika. Projekto metu ugdytiniai mokysis saugoti ir puoselėti savo aplinką, ugdys(is) aplinkosauginį ir ekologinį sąmoningumą.

 

Velykų sveikinimas

 

Dalyvaujam eTwinning projekte „Žemė mūsų namai / Land is our home“

„Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvauja eTwinning projekte „Žemė mūsų namai / Land is our home“ ir kviečia į kovo mėnesio veiklų apžvalgą.

 

Kovo 25-oji – Gandrinės

Pavasarį sugrįžę paukščiai karaliauja miškuose, laukuose, pievose ir džiugina mus.„Gandriukų“ grupės vaikai linksmai kleketuodami Kovo 25 dieną sutiko gandrų sugrįžimą. Šoko, dainavo, žaidė žaidimus, varžėsi „varlių“ gaudymo rungtyse, įvairiais šaukiniais mėgdžiodami paukščių balsus skelbė pavasarį.

 

eTwinning projektas „Lietuvai 103 maži žingsneliai“ apdovanotas kokybės ženkliuku

Norime pasidžiaugti, kad tarptautinis projektas „Lietuvai 103 maži žingsneliai“, kuriame dalyvavo „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai buvo teigiamai įvertintas Nacionalinės kokybės komisijos.

 

Kovas – „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ“

Kaip ir kasmet, „Vaikų linijos“ iniciatyva, kovas skelbiamas „Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ“. Siekdami atkreipti dėmesį į patyčių problemą ir jos sprendimo galimybes mokyklose, kviečiame tėvelius ir pedagogus paskaityti pranešimo apie tai, kaip užkirsti kelią patyčioms ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje.

Pranešimo nuoroda: https://slides.com/julitanikoraite/deck-417b7c/fullscreen

 

Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų virtuali piešinių paroda „Lietuva mano širdyje“

Kovo 11-ajai paminėti Kauno lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ buvo organizuojama Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų virtuali piešinių paroda, kurios tikslas - skatinti vaikų kūrybiškumą ir saviraišką, suteikiant galimybę savo darbus pristatyti visuomenei. Kviečiame pasigrožėti vaikų darbais.

 

Kovo 11-osios sveikinimas

 

2021-03-04 Darželyje šurmuliavo Kaziuko mugė

Ei visi, visi, visi ir maži ir dideli,
Jūs nepatingėkit ir į mugę atskubėkit!
Ką nupirksit, ką parduosit,
Bet tušti negrįšit!
Su pilnais krepšiais gėrybių į namus parvyksit!

Kovo 4 d. darželyje šurmuliavo Kaziuko mugė, kurios tikslas supažindinti vaikus su jos papročiais ir amatais. Šiai šventei vaikai kartu su auklėtojomis ir tėveliais ruošėsi iš anksto. Visą savaitę darželio grupėse vyko kūrybinės dirbtuvėlės. Vaikai gamino įvairius darbelius: vėrė karolius ir apyrankes, lipdė širdeles iš tešlos, kūrė atvirutes ir kt. Šventė paliko daug gerų emocijų bei puikių įspūdžių. Iš mugės niekas į namus negrįžo tuščias. O darželyje sklandė pavasariška šventinė nuotaika.

 

Sveiko maisto diena - ,,Ruda spalva“

Kovo 3 dieną darželyje vyko sveiko maisto diena, kurios spalva buvo ruda. Vaikai susipažino su rudos spalvos vaisiais, daržovėmis, įvairių rūšių riešutais (graikiškais, lazdyno, migdolų), sužinojo, kad juose yra daug maistingų medžiagų, taip pat sunku juos išgliaudyti. Rudos spalvos vaisius ir daržoves ugdytiniai apžiūrinėjo, lygino, lietė, pjaustė, uostė, ragavo, svėrė, matavo. Vyresnieji mėgino įminti mįsles apie rudos spalvos vaisius ir daržoves.

 

Paminėjome Tarptautinę gimtosios kalbos dieną

Vasario 12-19 dienomis Kauno lopšelio-darželio „Šnekutis” logopedai ugdytiniams vedė užsiėmimus, skirtus Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse vaikai deklamavo eilėraščius apie gimtą šalį ir kalbą, rinko gražiausią lietuvišką žodį, mėgino kalbėti tarmiškai, mokėsi lietuvių liaudies žaidimų ir dainelių. Vaikams patiko specialistų skaitomos pasakėčios, visų drauge sugalvoti priešingos reikšmės žodžiai, išradingai atliekami kūrybiniai darbeliai. 

 

Dalyvaujam eTwinning projekte „Švęskime Lietuvą“

Nuo vasario 1 dienos „Drugelių“ grupės ugdytiniai dalyvauja eTwinning projekte „Švęskime Lietuvą“. Pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymo projekto tikslas - stiprinti ugdytinių tautinio tapatumo, bendrumo su aplinka jausmą. Projektas skirtas įtraukti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigas į ,,Vasario 16-osios“ ir ,,Kovo 11-osios“ minėjimų ciklą. Šiuo projektu siekiama įtraukti ugdytinius į patyriminį pilietiškumo ir kūrybiškumo mokymosi procesą, atliekant visas numatytas šešių savaičių veiklas. Atlikdami numatytas veiklas ugdytiniai plėtos savo kūrybines, pažintines galias, ugdysis gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, puoselės pagarbą ir pasididžiavimo jausmą Tėvyne. Pirmosios savaitės akimirkos.

 

Dalyvaujame eTwinning projekte „103 maži žingsneliai Lietuvai“

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Šiais metais Lietuva švęs 103 gimtadienį. eTwinning projektas „103 maži žingsneliai Lietuvai“, kurio tikslas – skatinti vaikų netradicinį fizinį aktyvumą ugdant vaikų tautiškumą, patriotiškumą, meilę Lietuvai bei formuoti įprotį šventes švęsti fiziškai aktyviai, kviečia visus Lietuvos mažuosius vaikučius aktyviai švęsti ir pasveikinti LIETUVĄ su gimtadieniu, nubėgti, nueiti... Lietuvai 103 mažus žingsnelius. „Pelėdžiukų“ grupė prisijungė prie šio projekto ir pasipuošus LIETUVOS trispalvėmis, su plačiomis šypsenomis veiduose, širdyse jausdami pasididžiavimą Tėvyne, LIETUVAI siunčia gražiausius sveikinimus.

 

Kūrybinė-meninė paroda „Užgavėnių kaukė“

Velniukai smagiai man per petį tapšnoja
Ir šakėm ore ratus vis vedžioja.
Klausia gal kartais blynų turiu
Iš nuostabos burnos pravert negaliu.
Raganos kelia pašėlusią puotą,
Bėgioja žarijom, ugnį vilioja.
Lašininis su kanapiniu galynėjas ilgai,
Dega per naktį Užgavėnių laužai.
Morė šiaudinė suliepsnojus pražus
Kažin ar žiema išsigandus paspruks?

 

Vaikai padėjo Kanapiniui įveikti Lašininį ir išvyti žiemą

Šią vasario smagią dieną
Vijome iš kiemo žiemą,
Kepėme gardžius blynus
Kvietėm saulę į svečius.

Užgavėnių paskirtis - išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Paprasčiausias būdas išvyti žiemą yra ją išgąsdinti. Ruošdamiesi Užgavėnėms vaikai kūrė, gamino kaukes, šmaikštavo, kepė blynus, laiškus su visom metų blogybėm Morei siuntė, šoko, dainavo, tarškalus išvyti žiemai gamino. Užgavėnių rytą išgirdę triukšmą ir pažvelgę pro langus, nustebo išvydę Lašininį su Kanapiniu Morę rogutėmis vežančius. Netrukus prasidėjo kova - pasigalinėję, traukdami virvę, jie bandė jėgas. Šūksniais, keldami triukšmą tarškalais - barškalais, vaikai padėjo Kanapiniui įveikti Lašininį ir išvyti žiemą. O išviję žiemą vaišinosi gardžiais blynais, kad pilvai net už kaktą kietesni buvo.

 

Sveikinimas su Vasario 16-ąja!

,,Man jos grožio kiek yra tiek ir pakanka.
Jos kalba mane užbūrė amžinai,
Ir tegul ją visos negandos aplanko,
Mano žemė man - vieninteliai namai ...“

Sveikiname visus, didelius ir mažus, su kiekvienam brangia švente - Vasario 16-ąja, Lietuvos valstybės atkūrimo diena!

 

Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų etninis projektas ,,Tu, lineli, žydražiedi !“

Meninio ugdymo (muzikos, šokio, teatro) mokytojos: Silvija Ližaitienė, Irena Kaminskienė, Alma Lenickienė kartu su „Bitučių“ grupės ugdytiniais dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų etniniame projekte ,,Tu, lineli, žydražiedi!“. Ugdytiniai dainavo ir šoko šokį „Aš pasėjau linelį“, spėjo mįslės, sekė lietuvių liaudies sakmę ,,Linai“. Vaikai susipažino su lino augalo savybėmis, dirbiniais. Turėjo galimybę jį tyrinėti, liesti ir apžiūrėti.

 

Sveiko maisto diena – „Mėlyna – violetinė spalva“

,,Šilo aš uogelė, mėlyna mergelė.
Kas mane pažįsta šilauoge vadina“

Vasario 3 d. darželyje vyko sveiko maisto diena, kurios spalva buvo mėlyna-violetinė. Vaikai tyrinėjo violetinės spalvos vaisius ir daržoves (vynuoges, šilauoges, baklažanus, kopūstą), jas ragavo ir iš violetinio kopūsto sulčių atliko eksperimentą „Stebuklingas paveikslas“. Užbėrus ant kopūsto sulčių sodą arba citrinos rūgštį, paveikslas pakeičia spalvą. „Meškučių“ grupės vaikučiai iš mėlynos ir violetinės spalvos daržovių ir vaisių vėrė vėrinukus, iš uogyčių sukūrė ilgą kirmėlytę. Ugdytiniai sužinojo, kad valgant daug šios spalvos daržovių ir vaisių, pagerėja regėjimas bei atmintis.

 

eTwinning projektas „Christmas with stem“ apdovanotas kokybės ženkliuku
Norime pasidžiaugti, kad tarptautinis projektas „Kalėdos su STEM/ Christmas with STEM“, kuriame dalyvavo „Gandriukų“ grupės ugdytiniai buvo teigiamai įvertintas Nacionalinės kokybės komisijos.
 

Šešėlių teatro spektaklis „PAGRANDUKAS“

Kviečiame visus pasižiūrėti „Gandriukų“ grupės Šešėlių teatro spektaklį „PAGRANDUKAS“ Premjera

 

Kūrybinė-meninė paroda „Ledo miestas“

Šiam margam pasauly, man viskas įdomu.
Kodėl dienelę keičia naktis pilna žvaigždžių?
Kodėl gėlytės žydi? Kodėl žolė žalia?
Kodėl toks ledas šaltas? Ugnis tokia karšta?
Iš kur kalnai ,, išdygsta“? Iš kur danguj lietus?
Kodėl pienelis baltas? Saldainis toks saldus?
Stebėsiu, tyrinėsiu ir žaisdamas dainuosiu.
Apie pasaulį margą aš viską sužinosiu.

Kviečiame pasižvalgyti po virtualią kūrybinę-meninę parodą „Ledo miestas“

 

Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų Adventinis projektas „PO GRUODŽIO ŽVAIGŽDĖM“

Kauno l/d „Šnekučio“ „Žiogelių“ grupės auklėtiniai lapkričio 30 d. – gruodžio 21 d. dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų Adventiniame projekte „PO GRUODŽIO ŽVAIGŽDĖM“ .

 

TARPINSTITUCINIS PROJEKTAS „MUZIKUOJANTIS RUDUO“

Lapkričio 20 d. - gruodžio 1 d. meninio ugdymo (muzikos) mokytoja Silvija Ližaitienė inicijavo Tarpinstitucinį projektą “Muzikuojantis ruduo“. Bendradarbiaujant su Kauno Panemunės lopšelio-darželio bendruomene, pasitelkiant kūrybiškumą ir fantaziją, buvo kuriamos muzikos ženklų ir simbolių kompozicijos gamtoje.

Ačiū mokytojoms, ugdytiniams, tėveliams už kūrybiškumą ir meninių idėjų pasidalinimą.

 

Padėkime vaikams pažinti jausmų pasaulį

Dalinamės pristatymo nuoroda apie emocijų pažinimo ir raiškos ugdymą vaikystėje.

https://slides.com/julitanikoraite/deck-46a8e0/fullscreen

 

Sveiko maisto diena – „Balta spalva“

Aš česnakas, aš aštrus,
Pasipūtęs, išdidus.
Jeigu valgysit mane
Nekamuos sloga, oi ne! 

Sausio 6 d. darželyje vyko sveiko maisto diena, kurios spalva buvo balta. Vaikučiai susipažino su baltos spalvos vaisiais ir daržovėmis (salierais, česnakais, žiediniais kopūstais, imbierais, svogūnais, baltais persikais, baltais nektarinais ir kt.). Tyrinėdami vaisius ir daržoves, mokėsi juos atskirti, nusakyti jų formas, bandė juos įvardinti, lygino, matavo, pjaustė, uostė, ragavo.

 

Sveiko maisto diena - ,,Žalia spalva“

Žalia žolė, bet ne žolė.
Su uodega, bet ne pelė. Kas?

Gruodžio 2 d. darželyje vyko sveiko maisto diena, kurios spalva buvo žalia. Vaikai tyrinėjo žalios spalvos vaisius ir daržoves (svogūnus, brokolius, petražoles, cukinijas, vynuoges, obuolius) - apžiūrinėjo, lygino, lietė, pjaustė, uostė, ragavo. Sužinojo, kad žalios spalvos vaisiuose ir daržovėse gausu vitaminų, kurie padeda augti ir būti sveikiems, todėl labai svarbu juos valgyti. Vyresnieji mėgino įminti mįsles apie žalios spalvos vaisius ir daržoves.

 

Sveikinimas

 

Paroda „Kalėdos apkabina širdį“

Brangiausia dovana per Kalėdas... Tai švelni, kantri, drąsi ir jautri širdis tiems, kuriuos mylime.

Kviečiame pasižvalgyti po respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, pedagogų, tėvelių virtualią kalėdinių puokščių nuotraukų parodą „Kalėdos apkabina širdį“, kurią organizavo Kauno lopšelis-darželis „Šnekutis“. Ačiū dalyvavusiems. Mūsų visų dėka, šiuo ypatingai sunkiu, laikotarpiu bus pradžiugintos VšĮ Kauno Panemunės socialinės globos namų gyventojų širdys.

https://www.storyjumper.com/book/read/93983016/5fcf012b38416

 

„Meškučių“ grupėje įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas

Vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nuo gruodžio 4 d. iki gruodžio 13 d. (imtinai) „Meškučių“ grupėje įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas, o ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme numatytais atvejais kreipkitės į SODRĄ dėl ligos išmokos skyrimo. Dėl elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimo – į šeimos gydytoją.

 

Saugaus eismo pamokėlė „Būk atidus kelyje“

Lapkričio 27 dieną „Pelėdžiukų“ ir „Gandriukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo saugaus eismo pamokėlėje „Būk atidus kelyje“. Atvykę policijos darbuotojos ugdytiniams papasakojo, kaip svarbu laikytis kelių eismo taisyklių, kaip saugiai nukeliauti į darželį, priminė svarbiausių kelio ženklų reikšmes, atšvaitų svarbą. Ugdytiniai turėjo galimybę savo žinias ir patirtį pritaikyti praktikoje, gavę užduotį savarankiškai pereiti per reguliuojamą ir nereguliuojamą perėjas, nueiti į autobusų stotelę. Ši pamokėlė buvo labai įdomi ir naudinga mūsų ugdytiniams.

 

Dalyvaujam eTwinning projekte „Christmas with stem“

Nuo gruodžio 1 dienos „Gandriukų“ grupės ugdytiniai dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte. Projekto metu vaikai gilins žinias apie metų laiką žiemą ir Kalėdų tradicijas, skiriant dėmesį kiekvienai STEM akronimo raidei. Projekto metu vaikai eksperimentuos, tyrinės, naudosis išmaniomis technologijomis, įveiks inžinerinius iššūkius, žais matematinius žaidimus, domėsis mokslu ir išgyvens kitokį Kalėdų laukimą. Projektas truks keturias savaites. Pirmoji savaitė skirta bandymams ir eksperimentams.

 

MOTORIKOS IR KALBOS UGDYMO SAVAITĖ

Lapkričio 23 – gruodžio 3 d. muzikos pedagogė Silvija Ližaitienė ir logopedė Germa Astrauskienė įstaigoje vedė motorikos ir kalbos ugdymo savaitę. ,,Žiogelių“, ,,Ančiukų“, ,,Bitučių“ grupių ugdytiniai logopedo kabinete ir muzikos veiklų metu mokėsi skaičiuočių, deklamavo, dainavo, atliko ritmingus judesius, grojo muzikos instrumentais. Žaidimų pagalba buvo lavinama motorika, kalba, erdvės ir laiko suvokimas. 

 

TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

Dalinamės Tolerancijos dienos akimirkomis darželyje. Šių metų tolerancijos simbolis - dėlionė. Mūsų dėlionė susidėjo iš vaikų portretų, kiekvienas jų - unikalus, nuostabus ir ypatingas. Diskusijų su vaikais metu darželio psichologė ir mokytojos kėlė klausimus apie tai, kas yra tolerancija, kaip ji siejasi su dėlionės simboliu, kuo kiekvienas iš mūsų yra svarbus. Sužinojome, kad taip, kaip ir dėlionėse, mes visi kartu sudarome vieną nuostabų paveikslą!

 

Atnaujinamas ugdymas kontaktiniu būdu

Vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nuo š. m. lapkričio 18 d. atšaukiamas infekcijų plitimą mažinančių priemonių taikymas. Ugdymas organizuojamas įprastu būdu.

 

Įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Kauno lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas. Nuo 2020 m. lapkričio 4 d. mokinių ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu. Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme numastytais atvejais kreipkitės į SODRĄ dėl ligos išmokos skyrimo. Dėl elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimo – į šeimos gydytoją.

 

Dėl infekciją ribojančio režimo įvedimo

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Kauno lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas: „Žvirbliukų“ grupėje nuo spalio 29 d. iki lapkričio 3 d. (imtinai) ir „Pelėdžiukų“ grupėje nuo spalio 29 d. iki lapkričio 5 d. (imtinai). Dėl to nurodytu laikotarpiu mokinių ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu. Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme numastytais atvejais kreipkitės į SODRĄ dėl ligos išmokos skyrimo. Dėl elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimo – į šeimos gydytoją.

 

Projektas „Žaidžiu. Kuriu. Dalinuosi“

Projektas iš dalies finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Projektas „Žaidžiu. Kuriu. Dalinuosi“

Projekto tikslas – gerinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo kokybę, taikant inovatyvius į STEAM orientuoto  ugdymo metodus. Taikant „Coding express“ komplektą, pedagogai susipažins su IT „Coding express“ įrankiais, mokysis modernias šiuolaikines technologijas taikyti ikimokyklinio ugdymo srityje. Projekte ypatingas dėmesys bus skiriamas vaikų praktinėms veikloms, kad jie patys realiai galėtų pamėginti siūlomas veiklas.

 

NAUJAUSIA ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTERIJOS INFORMACIJA

Naujausia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija, aktuali ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančių vaikučių tėveliams.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad, remiantis spalio 21 d. Vyriausybės nutarimu Vyriausybė pritarė, kad pradinukams, taip pat ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams ugdymas vykdomas kontaktiniu būdu ir tose savivaldybėse, kuriose paskelbtas karantinas (raudonoji zona), jeigu pati savivaldybė nenusprendžia kitaip, t. y. ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu.

Apie visus pokyčius informuosime papildomai per el. dienyną „Mūsų darželis”, įstaigos tinklalapyje bei FB paskyroje

 

„Šnekučio“ 50-mečio šventė

Šviesų spalio 5-osios rytą Kauno miesto „Šnekučio“ lopšelio-darželio vaikučius, tėvelius, pedagogus ir visus darbuotojus pasitiko gražiai papuošti įstaigos vartai. Skaičius 50 ir šventinių balionų virtinė bylojo apie ilgai gyvuojančio darželio jubiliejų. Visų grupių vaikučiai su tėveliais ir mokytojomis ruošė dovanas darželiui. Vaikai taip pat buvo apdovanoti. Juos aplankė dryžuotosios bitutės, atskraidinusios besišypsančius balionus. 18-ą valandą visi įstaigos darbuotojai buvo sukviesti į jubiliejinį vakarą.

 

Sveiko maisto diena – „Raudona spalva“

Sveiko maisto diena, kurios spalva buvo raudona. Tad visi visi, ir maži ir didesni ruošė, plakė, pjaustė ir gamino sveikus užkandžius bei kokteilius iš raudonų vaisių ir daržovių. Kalbėjome apie raudonų vaisių/daržovių mums suteikiamą naudą. Sukurtiems patiekalams, kokteiliams galvojome pavadinimus, bei žinoma ragavome skanavome ir rinkomės mėgstamiausius.

 

Europos judumo savaitė

Rugsėjo 18d. l/d Šnekutis" vyko smagus Europos judumo savaitės 2020 renginys - ,,Judumas - be jokios taršos", ,,Vienas, du, trys - žengia Šnekučių būrys". Meninio ugdymo (muzikos) mokytoja Silvija ir meninio ugdymo (šokio) mokytoja Irena kartu su vaikais atliko smagią mankštelę, įveikė paruoštą kliūčių ruožą, kartojosi šviesoforų spalvų reikšmes, pasižadėjo daug judėti ir saugoti gamtą. Trečius metus jungiamės prie šios gražios iniciatyvos, kurią organizuoja Lietuvos aplinkos ministerija.

 

Pasaulinė Psichikos sveikatos diena

Spalio 9 d. lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ minėjome pasaulinę Psichikos sveikatos dieną. Linkime nepamiršti pasirūpinti savo ir savo vaikų psichine sveikata bei prisidėti prie jų psichologinio atsparumo didinimo.

 

Sveiko maisto diena - ,,Oranžinė spalva“

Spalio 7 d. darželyje vyko sveiko maisto diena, kurios spalva buvo oranžinė. Oranžinė spalva simbolizuoja saulę, džiaugsmą, kūrybiškumą, energiją. Vaikai visais pojūčiais tyrinėjo oranžinės spalvos vaisius ir daržoves (apelsinus, mandarinus, morkas, moliūgus) - apžiūrinėjo, lygino, lietė, pjaustė, uostė, ragavo, spaudė sultis. Vaikai sužinojo, kad oranžinės spalvos vaisiuose ir daržovėse gausu vitaminų (ypač A, C, D), kurie padeda augti ir būti sveikiems. 

 

Sveikiname

 

SU RUGSĖJO 1-ĄJA!

 

TĖVELIŲ DĖMESIUI

Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė COVID-19 komiteto siūlymui ir grąžino privalomą kaukių dėvėjimą viešosiose vietose. Nuo šeštadienio, rugpjūčio 1-osios d., kaukes bus privaloma dėvėti viešajame transporte, uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose ir kai kuriose kitose viešose uždarose erdvėse.

Nuo rugpjūčio 3 d. asmenims, atlydintiems vaikus ir pasiimantiems juos iš įstaigos, privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Dėkojame už supratingumą ir bendradarbiavimą.

Administracija  

 

Edukacinis užsiėmimas „Modelinas iš smėlio“

Modelino būna paties įvairiausio, bet modelinas iš smėlio - yra tikrų tikriausias vasaros žaidimų su modelinu nugalėtojas! Smagi tekstūra, pirštukus masažuojantys smėlio grūdeliai, nelimpantis prie rankų ir neįprasta visiškai natūrali spalva - tai, kas žaidimui su šiuo pačių pasigamintu modelinu suteikia labai smagių pojūčių! O kur dar pats gamybos procesas, kuriame nuo... iki gali dalyvauti pats vaikas, mat nereikia nieko virti, o tiesiog sumaišyti reikiamus produktus ir per 5 minutes turėsite kalną paties smagiausio ir vasariškiausio modelino! Nauda: lavina smulkiąją motoriką, taktilinius (lytėjimo) pojūčius, rankų-akių koordinaciją, kūrybiškumą. Ačiū „Žiogelių“ grupės ugdytinio Domanto mamytei, kuri padėjo pasigaminti modeliną iš smėlio.

 

Dalyvaujam eTwinning projekte „Vasaros paveikslas“

Gamta – natūrali aplinka, skatinanti vaiko smalsumą, čia jie gali kurti, fantazuoti bei atskleisti save. Pasaulio pažinimas prasideda nuo artimiausios aplinkos. Veikla natūralioje aplinkoje gerina vaikų emocinę savijautą, suteikia džiaugsmo, atsipalaidavimą, pratina draugiškai bendrauti su gamta, pažinti ją. Veikla lauke yra procesas, kai vaikai gali laisvai kurti, naudodamiesi įvairia gamtine medžiaga, klausinėti apie vykstančius procesus ir džiaugtis aplinka, eksperimentuoti ir tyrinėti. Kauno lopšelio-darželio „Šnekutis“ „Žiogelių“ grupės vaikai dalyvauja eTwinning projekte „Vasaros paveikslas“.

 

Edukacinė erdvė – „Vabalų viešbutį“

Siekiant vaikus supažindinti su vabzdžių biologine įvairove, įkūrėme naują edukacinę erdvę - vabalų viešbutį. Jis teikia aplinkosauginę ir edukacinę naudą ir yra tarsi sumažintas vabzdžių gyvenimo modelis. Vabalų viešbutyje dažniausiai apsigyvena pavieniui gyvenančios kamanės, bitės, įvairiausi drugiai, plėšrūs ir medienoje gyvenantys vabalai, vorai ir kt. vabzdžiai.

 

Dalyvaujam eTwinning projekte „Mus saugo žaliasis rūbas“

Pasaulis pilnas spalvų ir garsų. Vaikas susidurdamas su gamta nori kuo daugiau ją pažinti, tyrinėti, aktyviai ieško įvairios informacijos. Norint suprasti aplinkinio pasaulio sudėtingumą, reikia tausoti viską, kas jos sukurta. Šiais laikais daug vaikų gamtą pažįsta vartydami knygeles, žiūrėdami televizorių, žaisdami su telefonais, kompiuteriais. Retas, kuris atpažįsta pievoje pamatytą gėlę, vabaliuką. Dėl ko taip nutiko? Todėl, kad vaikas paprasčiausiai neturi žinių, per mažai laiko praleidžia natūralioje gamtoje. Ugdydami aplinkos pažinimo kompetenciją „Žiogelių“ grupės vaikai dalyvauja eTwinning projekte „Mus saugo žaliasis rūbas“.

 

BŪSIMŲ PRIEŠMOKYKLINUKŲ TĖVELIŲ DĖMESIUI

Gerb. Tėveliai, informuojame, kad 2020 m. rugsėjo 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo nuostata dėl visuotinio priešmokyklinukų ir pirmokų nemokamo maitinimo, pagal kurią nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. mokiniai, kurie mokosi visose mokyklose, įskaitant nevalstybines mokyklas ir darželius, pagal priešmokyklinio ugdymo programą (toliau - priešmokyklinukai) ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje (toliau - pirmokai), įgyja teisę į nemokamus pietus, nevertinant šeimos pajamų. Šią teisę įgyja ir globojami vaikai, todėl dėl nemokamo maitinimo mokiniams gali kreiptis ir vienas iš vaiko globėjų.

Kad pirmokui ar priešmokyklinukui būtų skirti nemokami pietūs naujais 2020/2021 mokslo metais, tėvai (globėjai) turi pateikti prašymus. Prašymus galima pradėti teikti jau nuo 2020 m. liepos 1 d.  

Užpildytą prašymą-paraišką gauti socialinę paramą mokiniams (SP-11 forma) galima pateikti Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui arba mokyklos, kurioje mokinys mokosi, administracijai.

  Prašymus-paraiškas galima teikti šiais būdais:

- el. būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt;

- seniūnijose pas dirbančius Socialinės paramos skyriaus Asmenų aptarnavimo poskyrio specialistus;

- siųsti adresu Nemuno g. 29, LT-44295 Kaunas.

Prie prašymo būtina pridėti pažymą iš ugdymo įstaigos, jog vaikas nuo 2020-09-01 mokysis pagal priešmokyklinio ugdymo programą arba pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje.

Raštus ir paklausimus galima teikti el. p. socialines.paramos.skyrius@kaunas.lt arba siųsti adresu Nemuno g. 29, LT-44295 Kaunas. 

Daugiau informacijos apie nemokamą mokinių maitinimą:

• paskambinus Socialinių išmokų skyriaus bendruoju telefonu 8 37 425283.

• Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymas (2006-06-13, Nr. X-686); https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.915C6D6EB2A5/AsGYWKIRhT

• Kauno miesto savivaldybės tarybos 2019-06-18 sprendimas Nr. T-289 „Socialinės paramos mokiniams skyrimo ir teikimo tvarkos aprašas“; https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/bec228b0928211e9ae2e9d61b1f977b3/MfzmiVIWFz

• Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-06-17 įsakymas Nr. A-1891 „Dėl nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti mokyklose ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose skiriamų lėšų dydžio nustatymo“.

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/c3befba03e8411ea829bc2bea81c1194/xuuFgzdyOL 

 

TĖVELIŲ DĖMESIUI

Gerbiami Tėveliai, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu 2020 m. birželio 16 d. „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“,

nuo 2020 m. birželio 17 d. palieku ĮSTAIGOS DARBO LAIKĄ: 7:30 – 18:00 VAL.

Vaikų priėmimą ir pasiėmimą organizuosime laikantis šios tvarkos:

 • Vaikus į įstaigą priimsime nuo 7:30 iki 8:30 val. per vienerias duris, kur juos pasitiks įstaigos darbuotojas dėvintis apsaugos priemones. Labai prašome paaiškinti vaikams iš anksto šią procedūrą, kad nesukelti didelio streso. Susidarius didesniam atėjusių skaičiui, prašome laikytis saugių atstumų;
 • Atvedę vaiką vėliau skambinkite grupės arba įstaigos telefono numeriu;
 • Ateidami pasiimti vaikų prieš 10-15 min. apie tai informuokite grupės auklėtoją ir laukite prie įstaigos durų;
 • Tėvų/globėjų įėjimas į įstaigą galimas tik su veido apsaugos priemonėmis.

Ačiū, kad gerbiate savo vaikus ir darbuotojų darbo laiką.

Direktorė   Grasilda Celiešienė

 

Mieli tėveliai

Šį kartą kviečiame Jūsų vaikučius aplankyti Draugystės šalį. Siūlome atlikti šiuos emocinio intelekto lavinimo pratimus kartu su vaikais. Pratimai padės daugiau sužinoti apie save, mokys atpažinti ir priimti ne tik savo, bet ir kitų žmonių jausmus, atsižvelgti į jų poreikius, atskirti tinkamus poelgius nuo netinkamų, pažvelgti į situaciją kito žmogaus akimis. Pratimų trukmė: ~15 min.

 

DĖL ĮSTAIGOS DARBO KARANTINO METU (nuo 2020 05 18 iki 2020 05 29)

DĖL ĮSTAIGOS DARBO KARANTINO METU (nuo 2020 05 18 iki 2020 05 29)

Įstaiga nuo 2020 05 18 iki 2020 05 29 karantino metu dirbs nuo 7:30 iki 18:00 val.

PRAILGINTO DARBO GRUPĖS NEDIBS. 

Nerekomenduojama vesti:

 • Vaikų, kurie turi lėtinių ligų Sveikatos apsaugos ministro 2020 03 23 įsakyme V-483 numatytame apraše, kurį Jums prisegame;
 • Vaikų, kurie gyvena su asmenimis, priskirtais rizikos grupėms (60 metų ir vyresniais ir/ar sergančiais lėtinėmis ligomis, nurodytomis tame pačiame apraše).

Nepriimsime:

 • Vaikų, kurių kūno temperatūra atvykimo metu bus aukštesnė nei 37,30  arba turės išorinių ligos požymių (pasunkėjęs kvėpavimas, sloga, čiaudulys, kosulys).

Vaikų priėmimą organizuosime laikantis šios tvarkos:

 • Vaikus lydintys asmenys turi turėti veidą ir nosį dengiančias priemones;
 • Atvedus vaikus į darželį yra užpildoma deklaracija;
 • Vaikus į įstaigą priimsime per vienerias duris, kur juos pasitiks įstaigos darbuotojas dėvintis apsaugos priemones. Labai prašome paaiškinti vaikams iš anksto šią procedūrą, kad nesukelti didelio streso. Susidarius didesniam atėjusių skaičiui, prašome laikytis saugių atstumų;
 • Darbuotojai į įstaigą bus įleidžiami pro kitas duris ir jų laukia ta pati procedūra;
 • Informuojame, kad galimai pedagogai ir padėjėjos keisis nei buvo iki karantino. Vaikui gali tekti lankyti kitą grupę;
 • Švietimo pagalbos specialistai (logopedas, psichologas) ir toliau konsultuos nuotoliniu būdu;
 • Prie įėjimo į įstaigos vidų bus padėtos dezinfekcinės priemonės. Prašome jomis naudotis.
 • Apie neatvykimą ir su vaiko sveikata susijusią informaciją, kuri aktuali priėmimui, privalu informuoti įstaigos administraciją el. paštu:  darzelissnekutis@gmail.com
 • arba tel. 8 694 05268; +370  37 345884
 • Vaikai į lauką bus vedami atskiromis grupėmis. Priskirti išėjimai dezinfekuojami 2 kartus per dieną, prireikus ir dažniau.

Kol šalyje paskelbtas karantino laikotarpis, vaikams, kurie nelankys ugdymo įstaigos, mokestis nebus skaičiuojamas, pritaikant tvarkos aprašo 10.7 papunktį (dėl ekstremalių įvykių). (Kauno miesto savivaldybės tarybos 2019 m. spalio 15 d. sprendimas Nr. T-454 „Dėl atlyginimo už vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas, išlaikymą nustatymo ir mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“)

Šis laikotarpis, tai didelių iššūkių metas mums visiems. Labai tikimės susitarimų laikymosi, kurie padės mums apsaugoti ir vaikus, ir vieniems kitus.

Ačiū už supratingumą ir bendradarbiavimą. 

Administracija

 

TĖVELIŲ DĖMESIUI

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendimu Nr. V-977, informuojame, kad susidarius sprendime nurodytoms situacijoms ir esant poreikiui mūsų darželio ugdytiniams lankyti darželį, prašome mus informuoti telefonu  8 694 05268; +370  37 345884 arba rašyti el. p. darzelissnekutis@gmail.com  

 

Sveikinimas

Sveikinimas

 

EMOCIJŲ PASAULIS (emocinio intelekto lavinimo pratimai)

Kviečiame Jus ir Jūsų vaikučius į kelionę po spalvingąjį Emocijų pasaulį. Siūlome atlikti šiuos emocinio intelekto lavinimo pratimus kartu su savo vaikais. Pratimai supažindins vaikučius su bazinėmis emocijomis - džiaugsmas, liūdesys, pyktis ir baimė, mokys pastebėti ir priimti savo emocijas, tinkamai jas išreikšti, skatins kūrybiškumą bei tarpusavio bendravimą. Pratimų trukmė: 10 - 15 min.

 

Dėl psichologo konsultacijos

Informuojame, kad psichologo konsultacijos (karantino metu) vyks nuotoliniu būdu darbo dienomis nuo 9.30 val. iki 15.30 val. iš anksto suderinus laiką.

Konsultacijoms registruotis telefonu nr. 8 670 04 796 arba el. paštu j.nikoraite@gmail.com 

 

Dėl nuotolinio mokymo organizavimo

Nuotolinis mokymas įstaigoje bus organizuojamas nuo kovo 30 dienos.

Vaikų ugdymui skirtą mokomąją medžiagą pedagogai skelbs elektroniniame dienyne „Mūsų darželis“. Gerąja  patirtimi dalinsis uždaroje savo grupės „Facebook“ paskyroje.

Elektroniniame dienyne ,,Mūsų darželis“  galėsite užduoti rūpimus klausimus pedagogams. Labai  prašome bendradarbiavimo ir supratimo, nes tik taip galime tęsti ugdymo(si) procesą.

Rekomendacijas, kaip galėtų atrodyti darželinuko, pradinuko ir paauglio dienotvarkė rasite čia

 

INFORMUOJAME
Vadovaujantis 2020-03-12 Vyriausybės posėdyje priimtu nutarimu, nuo kovo 13 d. rekomenduojama, o nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo procesas visose švietimo įstaigose, t. y. ir ikimokyklinėse bei priešmokyklinėse įstaigose / grupėse.

Mokestis už darželį nebus skaičiuojamas, pritaikant tvarkos aprašo 10.7 papunktį (dėl ekstremalių įvykių).

Kita svarbi informacija:

 
 

DĖL SUSIDARIUSIOS EKSTREMALIOS SITUACIJOS, SUSIJUSIOS SU COVID-19

DĖL SUSIDARIUSIOS EKSTREMALIOS SITUACIJOS, SUSIJUSIOS SU COVID-19

Kovo 13 dieną rekomenduojame nevesti vaikų į švietimo įstaigas.

Nuo kovo 16 dienos iki kovo 27 dienos bus nutrauktas ugdymo procesas visose šalies ugdymo įstaigose – nuo lopšelių ir darželių, iki universitetų“, – Vyriausybės nutarimas, 2020-03-12 (http://lrv.lt/lt/naujienos/ekstremaliu-situaciju-metu-masiniai-renginiai-uzdarose-patalpose-nevyks ir http://lrv.lt/lt/naujienos/visoje-lietuvoje-del-koronaviruso-dviem-savaitems-uzdaromos-svietimo-istaigos),

Mokestis už darželį nebus skaičiuojamas, pritaikant tvarkos aprašo 10.7 papunktį (dėl ekstremalių įvykių).

 

Sveikinimas

Sveikinimas

 

Projektas „Žaidžiu. Kuriu. Dalinuosi“

Kauno lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ 2019-2021 m. bus įgyvendinamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendras finansuojamas projektas, veiksmų programos priemonės 09.2.1.-ESFA-K-728 „Ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų veiklos tobulinimas“, projektas „Žaidžiu. Kuriu. Dalinuosi“ Nr. 09.2.1-ESFA-K-728-02-0017.

 

Adventinis rytmetys ,,Atbėga elnis devyniaragis“

,,Gandriukų" grupės vaikučiai, gruodžio 6 dieną dalyvavo adventiniame rytmetyje ,,Atbėga elnis devyniaragis“. Vaikai sužinojo apie senąją baltų kultūrą, kokie dievai buvo garbinami: ugnies deivė Gabija, žemės - Žemyna, meilės deivė - Milda, griaustinio ir aktyvumo dievas Perkūnas ir kiti. Tautodailininkė Kristina papasakojo apie seniausią žinomą baltų kultūros tradiciją Šv. Kūčių dieną sumedžioti baltąjį kiškį, o per Šv. Kalėdas jį valgyti.

 

Gaisrinės saugos mokymai ir evakuacijos pratybos

Šiais mokslo metais Kauno lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ vėl vyko gaisrinės saugos mokymai įstaigos darbuotojams ir civilinės saugos funkcinės pratybos „Darbuotojų ir vaikų evakavimas iš pastato kilus gaisrui“. Šiomis pratybomis buvo siekiama tobulinti praktinius įgūdžius, evakuojant lopšelio-darželio ugdytinius ir darbuotojus gaisro atveju.

 

Projektas ,,Spalvų ratas“.

Jei raudonį linksmą, gaivų
Tartum rytmečio rasa
Sumaišysim su geltona
Dienos vidurio šviesa,
Gausim spalvą mandarinų,
Šaltalankių, apelsinų,
Dar moliūgų ir morkyčių,
Sodo kai kurių gėlyčių.

 

Projektas ,,Vaikų sveikos gyvensenos akademija“

Gruodžio 4 d. ,,Gandriukų“ grupės ugdytiniai vyko į VšĮ. ,,Sveikatai palankus“, kur dalyvavo sveikos gyvensenos edukacijoje. Vaikai ne tik mokėsi apie tai, kokia yra sveikatai palanki mityba ir sveikas gyvenimo būdas, bet ir žaidė žaidimus, atlikinėjo užduotis. 

 

Projektas „Smagūs bandymai vaikams“

,,Žiogelių“ grupės projektas „Smagūs bandymai vaikams“ tęsiasi, tai smagus laikas kartu, įdomūs bandymai ir atradimai. Eksperimentas – „Stebuklingi piešiniai“. Kad ir kiek kartų pieštumėte ant pieno, tai visada bus vis kitokia ir neapsakomai įdomi patirtis, nes procesas visada skirtingas ir unikalus! Nors šiaip šis užsiėmimas priskiriamas eksperimentams (kaip reaguoja riebalas-pienas su indu plovikliu), bet ar galima paneigti, kad tai tikras grožis ir kūryba be jokių ribų vaizduotei?

 

Sveiko maisto diena ,,Obuolių diena“

Obuolių pilna pintinė,
O dainų pilna krūtinė.
Uždainuosime žvaliai:
- Obuoliukai obuoliai...
(J. Marcinkevičius)

 

Adventinė vakaronė ,,Kalėdų belaukiant”

Laukdami Šv. Kalėdų, gruodžio 3 d., „ Žiogelių“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis bei muzikos pedagoge Silvija susirinko į salę padovanoti tėveliams vaidinimą „Pirštinė“, o po jo keliavo į grupę nusipinti advento vainikų, uždegti žvakučių. Vakaronės tikslas buvo suartinti visus, uždegti šiltas ugneles ir pasidovanoti sau nuostabių akimirkų.

 

Projektas ,,Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge"

,,Tupiam stojam pamažu, pažiūrėkit kaip gražu. Mėgsta sportą mūs vaikai, jie šaunuoliai, ar matai?“ Gruodžio mėnesį darželio vaikus aplankė ,,Ančiukų" gr. ugdytinio Arijaus mamytė. Ji pravedė smagią rytinę mankštelę bei dalyvavo projekte ,,Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge". Ačiū už gerą nuotaiką ir puikias emocijas.

 

Eglutės įžiebimo šventė ,,Baltosios avelės sapnas“

Geroji žemele,
Parodyk man kelią
Į baltą ir tyrą
Kalėdų žvaigždelę

Gruodžio 2 dieną darželyje vyko eglutės įžiebimo šventė ,,Baltos avelės sapnas". Avytė su fėjomis ir angeliukais šoko, dainavo linksmas daineles ir įžiebė Kalėdinę eglutę.

 

Spektaklis ,,Lapė Gudragalvė“

Lapkričio 29-osios rytas „Šnekučio“ darželyje neįprastas. Vaikai, auklėtojos, specialistai – visa darželio bendruomenė rinkosi į salę stebėti spektaklio „Lapė Gudragalvė“. Štai fėjos su žibintais rankose puošia eglutę. Kai eglutė padabinta į salę įbėga lapė nešdamasi krepšelyje žuvį. Užuodęs žuvį atsėlina vilkas. Jis labai alkanas, todėl irgi užsimanė žuvies. Lapė veltui jos neduoda, ragina vilką eketėje susižvejoti. Vilkas, įmerkęs uodegą sėdi dieną, antrą, trečią, o žuvys kaip nekimba, taip nekimba. Vilką ir vaikučius linksmina atskridę paukšteliai, atstriksėję kiškučiai, atlapatojusios meškos.

 

,,Žvirbliukų" ir ,,Drugelių" tarpgrupinis projektas ,,Mažosios gamtos paslaptys"

,Žvirbliukų“ ir ,,Drugelių“ grupių projekte ,,Mažosios gamtos paslaptys“ dalyvavo Viliaus mamytė, kuri vaikus nudžiugino savo augintiniais. Vaikai susipažino su papūgėlėmis Citrina ir Kiviu, žiurkėnais Pudra ir Kulka. Sužinojo kuo jie minta, kaip jie elgiasi dieną ir naktį, klausėsi papūgėlių čirškavimo. Vaikai savo įspūdžius perteikė piešinėliuose.

 

Minime Lietuvos kariumenės dieną

Lietuvos kariuomenės dienos proga „Ančiukų" ir „Bitučių" grupės vaikus aplankė Martyno tėtis mjr. Juozas Januškevičius ir pravedė edukacinę veiklą "Karys- kas jis?" Vaikučiai susipažino su kario ekipuote, išbandė šalmo ir amunicinės liemenės sunkumą, miegmaišio šiltumą ir kt. Taip pat pažiūrėjo filmuką apie Lietuvos kariuomenę ir jos turimas transporto priemones. Ugdytiniai smagiai praleido popietę ir pažadėjo sportuoti, valgyti daržoves, kad galėtų pakelti sunkias kario kuprines.

 

Projektas ,,Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge"

„Tupiam stojam pamažu, pažiūrėkit kaip gražu. Čia nykštukai milžinai, tai sportuoja mūs vaikai". Lapkričio mėnesį darželio vaikus aplankė „Žvirbliukų" grupės ugdytinio Kipro mamytė. Ji pravedė smagią rytinę mankštelę bei dalyvavo projekte ,,Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge". Ačiū už gerą nuotaiką ir puikias emocijas.

 

„Pirštukų žaidimai“

Visą trečiąją lapkričio savaitę ,,Meškučių" ir ,,Boružiukų" gr. ugdytiniai miklino pirštukus įvairiose veiklose: vaikai tapė, antspaudavo pirštukais, rūšiavo, konstravo, žaidė pirštukų žaidimus ir taip lavino smulkiąją motoriką, kuri labai svarbi vaikų kalbos raidai.

 

Džiugi bičiulystė

Lapkričio 21-osios rytmetį Kauno lopšelio-darželio „Šnekutis“ vakučius pradžiugino vyresnieji bičiuliai – mokiniai iš Kauno Rokų gimnazijos. Susiskirstę į keturias komandas, septintokai lankėsi „Žvirbliukų“, „Drugelių“, „Gandriukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupėse. Mokiniai su mažaisiais draugais žaidė susipažinimo ir kitus linksmus žaidimus, dalijo žiedą, iš stebuklingo maišelio traukė daiktus, kuriuos reikėjo įvardinti pagal nusakytus požymius. Vaikai vaidino mėgstamus gyvūnus, žaidė muzikinius žaidimus, spalvino. Kauno Rokų gimnazijos kasmetinis projektas „Bendraukime“ suartina skirtingo amžiaus vaikus, moko bendravimo įgūdžių, teikia džiugių emocijų.

 

Lankomės Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalione

Lapkričio 20 dieną „Gandriukų" grupės vaikai lankėsi Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalione. Kariai papasakojo apie savo kareivišką kasdienybę, parodė karinę techniką, išminavimo įrangą, ginkluotę. Vaikai išbandė maskuotę, matavosi neperšaunamas liemenes, šalmus, patikrino karių žygio kuprinės svorį, ragavo kareiviškos košės, gėrė arbatą. Į darželį vaikai grįžo puikios nuotaikos.

 

Respublikinė paroda „Subėgo ežiukai prie pasakų parko"

Spalio mėnesį Vilniaus lopšelis-darželis „Prie pasakų parko“ organizavo respublikinę parodą „Subėgo ežiukai prie pasakų parko". „Boružiukų" grupės bendruomenė įsitraukė į kūrybinę veiklą ir su savo darbeliais dalyvavo parodoje. Dėkojame Miglei ir jos tėveliams už dailų, originalų ežį. Kūrybinis darbas neliko nepastebėtas. Komisija jam skyrė garbingą III vietą. Nugalėtojai apdovanoti ir padėkos raštasi, ir gausiomis dovanomis.

 

„Vaikų jogos“ savaitė

Joga padeda sustiprinti jėgas, lankstumą, koordinaciją ir judesius. Ji atpalaiduoja, sumažina stresą bei nerimą. Ji taip pat pagerina miegą ir virškinimą. Kūno kultūros mokytoja Gintarė nepamiršta pasirūpinti mūsų vaikų sveikata, todėl lapkričio 11-15 d. organizavo „Vaikų jogos“ savaitę. Sportavo visi – ir maži, ir dideli.

 

Pepės gimtadienis Panemunės bibliotekoje

Lapkričio 11 dienos rytą, smalsūs „Gandriukų" grupės ugdytiniai, skubėjo į Panemunės biblioteką susipažinti su Skandinavijos šalių vaikų literatūra. Apžiūrėję bibliotekos erdves, pavartę knygeles, vaikai sulaukė kvietimo dalyvauti Pepės Ilgakojinės gimtadienyje. Pasipuošė savo gamintomis gimtadienio kepurėlėmis ir kartu su Pepe leidosi į Astrid Lindgren pasakų labirintus...   

 

Akcija „Pyragų diena"

Š.m. lapkričio 6 d. „Gandriukų" ir „Pelėdžiukų" grupių tėveliai pakvietė visus bendruomenės narius prisijungti prie akcijos „Pyragų diena". Visi buvo kviečiami  ateiti į aktų salę, pasivaišinti pyragu (pyragus kepė visų grupių tėveliai), puodeliu arbatos ir prisidėti prie akcijos. Akcijos metu  buvo suaukota 250 eurų. Surinktos lėšos  pervestos Lietuvos vaikų vėžio asociacijai "Paguoda", kuri globoja vėžiu sergančius Lietuvos vaikus.Tokia akcija darželyje buvo surengta pirmą kartą. Dėkojame visai darželio bendruomenei už aktyvų dalyvavimą, nes „Pyragų dienos“ tikslas - dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.  

 

Įstaigos projektas ,,Po pasakos sparnu“. Skiemenų pasakos

Įstaiga vykdo projektą „Po pasakos sparnu“, kurio tikslas – skatinti vaikus domėtis pasakomis, knygomis, ugdyti kalbą, kūrybiškumą. Logopedai visą savaitę 5 - 6 metų vaikams skaitė skiemenų pasakas, mokė pasakų veikėjų pavadinimų ir kitų pasakos žodžių skiemenavimo. Aptarė paveikslėlius, mokė atsakyti į klausimus. Žaismingi pasakų tekstai, spalvingos ir patrauklios knygų iliustracijos sudomino vaikus, skatino skaityti.

 

Sveiko maisto diena „Daržovės"

Šią dieną kalbėjome apie daržoves, kurias mums dovanoja ruduo. Vaikai daržoves apžiūrėjo, ragavo, svėrė, matavo, gamino salotas. Jie sužinojo nuo kokių ligų kokios daržovės saugo, kokie vitaminai yra gardžiose rudens dovanose. Mūsų vaikučiai žino, jei nori būti sveikas - turi daržoves valgyti kelis kartus per dieną.

 

Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge!

Projektas „Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge!“„Viens, du, trys, keturi, sportuoti su mumis gali. Ant liemens rankas uždėk ir kojytėm patrepsėk. Viens, du, trys, keturi, sportuoti su mumis gali. Tu galvelę pakraipyk ir aplink apsidairyk!" Džiaugiamės ir dėkojame „Žvirbliukų" grupės ugdytinio Deivido mamytei Rasai, kuri mus aplanko jau trečią rytmetį ir kartu su vaikais atlieka smagią rytinę mankštelę bei dalyvauja projekte „Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge!“ Maloniai kviečiame tėvelius registruotis pas grupių auklėtojas ir pasimankštinti drauge.

 

Rudenėlio šventė

Štai ir praūžė, pralėkė rudenėlio šventė ir mūsų darželyje. Buvo be galo gera matyti visų šypsenas, jaudulį, džiaugsmą. Šiemet Rudenėlį atlydėjo Lietaus lašeliai ir Voverytė. Jiems padėjo visų grupių vaikučiai, kurie dainavo daineles, žaidė žaidimus, deklamavo eilėraščius, įminė gausybę mįslių apie rudenį ir jo gėrybes. Šventės pabaigoje Dėdė Rudenėlis visus pavaišino raudoniausia derliaus dovana – obuoliais.

 

Respublikinė akcija „Obuolį valgai – sveikas augi“

Spalio 21 d. mūsų darželio bendruomenė prisijungė prie Respublikinės ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą vykdančių mokyklų akcijos „Obuolį valgai – sveikas augi“, skirtos Pasaulinei obuolio dienai paminėti. Visi susirinko darželio kieme, kur juos pasitiko dėdė Rudenėlis su žaviais Obuoliukais (savo padėjėjais). 

 

Akcija „Stiprinkim psichikos sveikatą žaisdami"

Spalio mėnesį Kauno l/d „Šnekutis" prisijungė prie Kauno miesto švietimo įstaigų akcijos „Stiprinkim psichikos sveikatą žaisdami". Darželio psichologė vedė užsiėmimus grupėse „Jausmų pasaulis". Užsiėmimų metu mažieji ugdytiniai gaudė žuvytes ir spėjo, kokius jausmus jos slepia. Taip vaikai susipažino su emocijomis - džiaugsmas, liūdesys, pyktis ir baimė. Su vyresniais vaikais sukome „Jausmų karuselę" bei mokėmės atpažinti, įvardinti ir pasakoti apie jausmus.

 

Edukacija ,,Saugus vaikas"

Rugsėjo 30 dieną priešmokyklinės ,,Pelėdžiukų" ir „Gandriukų“ grupių ugdytiniai vyko į Kauno Algirdo Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą. Kelionės metu aptarė saugaus elgesio taisykles ir stengėmės jų laikytis. Mokykloje vaikai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Saugus vaikas", susipažino su kelio ženklais, išklausė roboto - policininko patarimų, žiūrėjo filmuką apie vabzdžių kelionę po Kauno miestą.

 

Ačiū visiems dalyvavusiems parodoje "Rudenio žaidimai"

„Po langais iš ryto
Obuolių prikrito.
Gelsta klevo lapas
Rudenėli, labas.“

 

„Mano vardas. Aš...“ – kalbos savaitė

Antrąją spalio savaitę „Šnekučio“ lopšelio-darželio logopedai pavadino rišliosios kalbos ugdymo ir garsinės analizės mokymo savaite „Mano vardas. Aš...“. Vaikai mokėsi analizuoti savo vardą garsais, jį parašyti, nustatyti garsų ir raidžių eiliškumą. Vardo raides piešė, lipdė iš plastilino, dėliojo iš gamtinių medžiagų: kaštonų, gilių, lapų. Pagal klausimus kūrė rišlųjį pasakojimą. Pristatydami save, ugdytiniai pasakė amžių, savo, tėvelių vardus.

 

Pasaulinė Psichikos sveikatos diena

Spalio 10 d. lopšelyje - darželyje „Šnekutis“ minėjome Pasaulinę Psichikos sveikatos dieną. Darželio psichologė J. Nikoraitė ir logopedė G. Astrauskienė surengė akciją „Dovanoju Tau šypseną“. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse su vaikais kalbėjome apie tai, kaip saugoti ir stiprinti psichinę sveikatą, pasirūpinti savimi ir draugais. Taip pat linkėjome vieni kitiems geros dienos, dalijomės geros nuotaikos receptais ir dovanojome šypsenas. Logopedė mokė vaikus „Geros nuotaikos“ eilėraštuko.

 

Edukacija „Aš – jaunasis karys“

Spalio 8 d. darželyje apsilankė lnt.Milda ir mjr.Juozas iš Lietuvos Karinių Oro Pajėgų. Būsimiesiems kariams iš „Gandriukų" ir „Pelėdžiukų" grupių jie pravedė edukaciją „Aš - jaunasis karys". Vaikai, kartu su kariais, mankštinosi, išbandė karių ekipuotę, bėgo su tikromis kareiviškomis kuprinėmis, pajuto šalmų svorį ir išbandė rankos taiklumą mėtydami granatas. Pabaigoje vaikų veidus puošė ne tik kamufliažinė maskuotė, bet ir šypsenos gavus dovanėles.

 

Kūrybinis - meninis projektas „Žaidimų laukas“

„Žiogelių“ ir „Gandriukų“ grupės vaikučiai dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų kūrybiniame - meniniame projekte „Žaidimų laukas“. Vaikai atliko šias užduotis: „Mano šakelė“, „Akmenų takelis“, „Gamtos veidas", „Spalvotas vanduo".

 

Projektas „Smagūs bandymai vaikams“

„Pasakyk man, ir aš pamiršiu. Parodyk man, ir gal prisiminsiu. Įtrauk mane, ir aš suprasiu“ (Konfucijus).

„Žiogelių“ grupės projektas „Smagūs bandymai vaikams“ tai smagus laikas kartu, įdomūs bandymai ir atradimai. Jei ugdomoji veikla bus smagi – vaikas norės mokytis, o jei jie norės mokytis – daugiau išmoks ir didesnė tikimybė, kad išmoktą informaciją pritaikys. Pirmasis „Žiogelių“ grupės eksperimentas - piešimas ant putų, kuris suteikė vaikams daug džiugių emocijų. Vaikai sužinojo ir pamatė, kad maišant vieną spalvą su kita gaunama trečia spalva.

 

Sveiko maisto diena. Vaisių diena.

Spalio 2 dieną darželyje vyko Sveiko maisto diena. Šią dieną darželio ugdytiniai ne tik kalbėjo apie vaisius, juos piešė, lipdė, bet ir gamino vaisių salotas, vėrė juos ant iešmelių, ragavo.patys mažiausieji išdrįso pasigaminti „Išdykėlė drakoną“ ir „Gerąjį ežiuką“.

 

Minime Tarptautinę muzikos dieną

„Jeigu tu radai, smuiko raktelį, atrakinsi juo kiekvieną širdelę, ten dainelė gyvens ir gerumas plevens dar ilgai"...Spalio 1d. darželyje minėjome Tarptautinę muzikos dieną. Kartu su vaikais ieškojome smuiko raktelio, su kuriuo atrakinome muzikos garsų pasaulį. Vaikai dainavo, šoko, žiūrėjo edukacinį filmuką „ Muzikos sala", kurios veikėjai - muzikos instrumentai. Vaikai susipažino su muzikos instrumentais, susidomėję klausėsi skirtingų nuotaikų melodijų.

 

Lankomės Kauno Panemunės socialinės globos senelių namuose

„Gandriukų“ grupės vaikais rugsėjo 26 dieną su šventine programa „Rudenėlio juokas“ lankėsi Kauno Panemunės socialinės globos namuose  senjorų gimtadienyje. Vaikai šoko, dainavo, minė mįsles. Kartu su senjorais žaidė muzikinius žaidimus, klausėsi senelių deklamuojamų eilėraščių. Renginio pabaigoje apsikeitė savo rankomis pagamintomis dovanėlėmis. Visos šventės metu netrūko geros nuotaikos ir nuoširdžių šypsenų.

 

Vaikučius linksmino profesionalūs ansamblio ,,Ainiai" muzikantai

Gražų rugsėjo 27-ios rytmetį visus darželio vaikučius linksmino profesionalūs ansamblio ,,Ainiai" muzikantai. Jie pasekė pamokančią muzikinę pasaką apie stebuklus ,,Kupriukas muzikantas". Vaikučiai linksmai nusiteikę plojo liaudiškos muzikos ritmu, smagiai pritarė dainuojantiems priedainį žodžiais ,,Op, op, o pa pa". Su didžiausiu susidomėjimu kartojo velnių burtažodį, kuris gerojo kupriuko Motiejuko kuprą panaikino, o gobšiajam ponui kuprą užaugino..

 

Sveikas vaikas - sveika ateitis

Š. m. rugsėjo 20 d. „Pelėdžiukų" grupėje vyko Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuota veikla „Sveikas vaikas - sveika ateitis". Veiklą vedė virtuvės šefė Giedra Sadauskienė. Praktinių užsiėmimų metu vaikai išmoko, kaip taisyklingai nusiplauti rankas, saugiai nešti peilį, kaip juo pjaustyti daržoves. Atlikdami smagias užduotis vaikai išmoko pasigaminti salotas, spausti vaisių sultis, uogomis puošti  kokteilius.

 

Sportuojantis vaikas - sveikas vaikas

Kauno m. sav. visuomenės sveikatos biuras kartu su VŠĮ judesio studija „Strakaliukas” įgyvendina fizinio aktyvumo skatinimo programą „Sportuojantis vaikas - sveikas vaikas“. Rugsėjo 19 d. „Strakaliuko“ treneriai atvyko pas „Žvirbliukų“ vaikučius. Užsiėmimo metu vaikai gavo įdomių, inovatyvių, linksmų sporto užduočių. Emocijos buvo pačios geriausios, vaikams labai patiko.

 

Rytmetys „Aukime kartu su knyga“

Šiandien „Žiogelių“ grupės ugdytiniai pirmą kartą lankėsi Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinyje, kur rytmetį „Aukime kartu su knyga“ vedė bibliotekininkė Alma. Vaikai susipažino su biblioteka, bibliotekininko profesija, klausė pasakos „Grybų karas“, šoko, vartė knygeles ir linksmai leido laiką. Nuoširdžiai AČIŪ tėveliams, prisidėjusiems prie pirmos „Žiogelių“ grupės edukacinės išvykos, ir Panemunės padalinio bibliotekininkei Almai už nuoširdų bendradarbiavimą.

 

Žaidimų laukas

„Žiogelių“ grupės vaikučiai dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų kūrybiniame - meniniame projekte „Žaidimų laukas“. Vaikučiai gamino „Keksiukus“ ir piešė rudenį.

 

Europos judumo savaitė

Rugsėjo 17 d. l/d „Šnekutis“ vyko smagus sporto renginys „Vienas, du, trys - žengia šnekučių būrys!“ Jau antrus metus mes aktyviai jungiamės prie šios gražios iniciatyvos „Europos judumo savaitės“, kurią organizuoja Lietuvos aplinkos ministerija.

 

Visuotinis tėvų susirinkimas

Gerbiami tėveliai, 2019 m. rugsėjo 11 d. 17.00 val. aktų salėje vyks Visuotinis tėvų susirinkimas:

 • dėl bendros tvarkos ugdymo įstaigoje;
 • dėl vaiko nelankytų dienų pateisinimo;
 • dėl mokestinių lengvatų taikymo;
 • klausimai- atsakymai

17.30 val. – susirinkimai grupėse. Maloniai visų lauksime

 

Mokslo ir žinių šventė „Smalsieji Šnekučiai pasitinka rugsėjį“

Atėjęs ruduo dovanoja gražią ir prasmingą Mokslo ir žinių šventę. Saulėtą rugsėjo antrosios rytą į darželį rinkosi vaikučiai ir jų tėveliai. Vieni jų čia žengė pirmą kartą, gal kiek nedrąsiai, o kiti – pasiilgę draugų, savo mylimų auklėtojų, skubėjo kuo greičiau susitikti, pabendrauti, pažaisti.

 

Informacija

Kviečiame į moklso pradžios šventę 2019 m. rugsėjo 2 d. 10.00 val. darželio kiemelyje.

 

Kvietimas į Sporto šventę

Visus įstaigos vaikučius ir jų tėvelius
2019 m. birželio 20 d. (ketvirtadienį) 16.30val.
kviečiame į sporto šventę
„Mama, tėti, aš ir tu – pasportuokime kartu!“ Kauno l/d „Šnekutis“ kieme.
Po renginio vyks „Sveiko maisto mugė“
(Esant blogam orui, šventė gali būti nukeliama kitai dienai)

Organizatorė - Gintarė Ragelienė, neformaliojo ugdymo (kūno kultūros) mokytoja

 

Komisijos sudėtis Kauno lopšelio-darželio „Šnekutis“ vadovo pareigoms eiti

Komisijos sudėtis Kauno lopšelio-darželio „Šnekutis“ vadovo pareigoms eiti

 

Pirštukų mankšta vandenyje

Birželio 03 – 07 d. įstaigoje vyko vaikų smulkiosios motorikos ir kalbos ugdymo savaitė ,,Pirštukų mankštelė vandenyje“. Sportinius užsiėmimus vedė neformaliojo ugdymo(kūno kultūros) pedagogė Gintarė Ragelienė. Vaikai lauke kabino ant virvelių segtukus, rišo virvutes, žaidė smagias estafetes, lenktyniavo, kuri komanda iš indo su vandeniu greičiau ištrauks kamštelius. Karštą vasaros dieną ,,Meškučių“ grupės ugdytiniai džiaugėsi galėdami atsigaivinti vėsiu vandeniu. Miklūs pirštukai šoko, grojo, piešė, lenktyniavo vandenyje. Vaikai su auklėtoja Aušra Bagdonavičiene ieškojo vandenyje spalvingų akmenėlių, juos lietė, rideno, traukė iš vandens. 

 

Visi darželio vaikučiai sveikina savo tėčius, Tėvo dienos proga!

Tėti, tėti, būk šalia,
Tėti, tėti - visada.
Ir žinok, kad tu brangus,
Mylimiausias man žmogus!

 

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO VAIKŲ TĖVŲ IR PEDAGOGŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ FOTOGRAFIJŲ PARODA „DOVANA MANO VAIKUI“

Vaikai - gražiausios pasaulio gėlės. Ir niekas taip gražiai nežydi kaip vaiko lūpose, niekas taip greit nedžiūsta kaip vaiko ašaros, niekas taip nepasotinamas kaip vaiko noras sužinoti, pažinti...“ (A.Baltrūnas) Sveikiname visus vaikus su Tarptautine vaikų gynimo diena ir dėkojame tėveliams, pedagogams už žavingas dovanas savo vaikams.

 

Lik sveikas, darželi!

Nenumaldomai atėjo diena, kai priešmokyklinukai turi atsisveikinti su darželiu. Saulėtą popietę visi rinkosi į salę. Vaikai šoko, dainavo, deklamavo. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, atliekanti direktoriaus funkcijas kiekvienam priešmokyklinukui įteikė atminimo ženkliuką su darželio logotipu ir diplomą, patvirtinantį, kad vaikai baigė priešmokyklinio ugdymo programą, palinkėjo sėkmės mokykloje.

 

Šeimos šventė
„Šeima - brangiausias turtas.
Šeima - mūsų namai.
Šeima - mama ir tėtis.
Ir mylimi vaikai!
Šeima. Toks mielas ir šiltas žodis. Į jį telpa tiek daug: mamos lopšinė, nerimas jos akyse ir pirmas pabarimas, tėčio švelnus žvilgsnis, jo rūpestingų rankų tvirtumas, močiutės kepti blynai ir vyresnio brolio ar sesės nupirktas kiškio pyragas...“
 

"Sveikos pėdutės" - užsiėmimai pilnapėdystės profilaktikai

Visą savaitę kūno kultūros užsiėmimai buvo skirti  vaikų pilnapėdystės profilaktikai. Visiems vaikams labai patiko, nes pratimai reikalavo ne tik susikaupimo, bet ir suteikė daug šypsenų. 

 

Dizaino konkursas vaikams

Keturioliktus metus iš eilės „Skinija“ organizuoja taikomojo dizaino konkursą vaikams „Nusipiešk sau kojinytes“ 2019. Mūsų „Pelėdžiukų“, „Gandriukų“, „Drugelių“, „Žvirbliukų“, „Žiogelių“ grupių ugdytiniai piešė savo svajonių kojinytes ir dalyvauja konkurse. Palinkėkime jiems sėkmės! 

 

Projektas „Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge!“

„Viens, du, trys, keturi, žaisti su mumis gali. Ant liemens rankas uždėk ir kojytėm patrepsėk. Viens, du, trys, keturi, žaisti su mumis gali. Tu galvelę pakraipyk ir aplink apsidairyk!" Dėkojame „Kiškučių" gr. ugdytinio Adomo mamytei, kuri kartu su vaikais atliko smagią rytinę mankštelę ir sudalyvavo projekte „Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge!“  

 

Ekologinis konkursas „Žalioji palangė“

Nuo kovo iki pat gegužės vaikai kantriai, su didele meile, bei smalsumu augino „žaliąsias palanges“. Šiandien jau galime pasidžiaugti sudygusiais daigeliais, sukurtomis kompozicijomis. Visų grupių nuotraukos dalyvauja ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“. Visiems linkime didžiausios sėkmės !

 

Atvirų durų savaitė Kauno švietimo įstaigose „Darželiai kviečia“

Gegužės 13–17 dienomis nuo 10 iki 18 valandos Kauno ikimokyklinėse įstaigose, mokyklose-darželiuose ir kitose švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, vyks atvirų durų dienos „Darželiai kviečia“. Kviečiame šeimas, namuose auginančias mažamečius vaikus, pasinaudoti puikia proga parinkti vaikui tinkamiausią ugdymo įstaigą. Adresus galite sužinoti ir informacijos apie ikimokyklinį, priešmokyklinį ugdymą surasti Kauno miesto savivaldybės internetinės svetainės skyrelyje „Švietimas“.

 

Sveiko maisto diena – Salotų diena

Skatinant vaikus sveikai maitintis darželyje kiekvieno mėnesio pirma trečiadienį  (gegužės 8 d.) organizuojama Sveiko maisto diena. Šį kartą kalbėjome apie salotas.  Su vaikais kalbėjome dėl kokių priežasčių turėtume vartoti daugiau salotų?  Vaikai ne tik sužinojo, kad  įvairūs žalumynai stiprina kaulus, regėjimą ir mažina nuovargį, bet eksperimentuodami mažieji sukūrė tikrus šedevrus, kurie ne tik akį patraukė, bet ir apetitą sužadino. Visi puikiai praleido laiką.

 

Svečiuose „Gilės televizoriaus“ artistai

Antradienio popietę ( gegužės 7 d.) visa darželio bendruomenė sugužėjo į aktų salę, kurioje vyko nuotaikingas spektaklis „Tėtis sugrįžta” pastatytas legendinės švedų rašytojos A. Lindgren motyvais. Geros emocijos užliejo kiekvieno širdelę. Dėkojame Kauno miesto savivaldybės V. Kudirkos bibliotekos Panemunės padalinio NVŠ būrelio „Gilės televizorius” vadovei, vaikams (jauniesiems aktoriams) ir tikimės dar ne kartą pasimatyti.  

 

Sveikinimai Motinos diena proga

„Ačiū tau, mamyte, 
Kad esi geriausia, 
Kad visam pasauly
Man pati brangiausia! “ – visi darželio vaikučiai sveikina savo mamytes. 

 

Švarinimosi akcija „Švarus mūsų kiemas“

Pirmas žingsnelis švarios aplinkos link – šiukšlės pakėlimas. Dažniausiai tas žingsnis prasideda nuo kiekvieno iš mūsų. Ačiū visiems įstaigos darbuotojams ir jų vaikams, tėveliams, kurie atsiliepė į kvietimą ir skyrė savo dalį brangaus laiko, kad visi „Šnekučio“ vaikučiai leistų laiką švarioje, tvarkingoje aplinkoje.

 

Vaikučių Velykėlės

Balandžio 26d. „Šnekučio" lopšelio-darželio vaikučiai, susirinko darželio kieme, švęsti Vaikučių Velykėlių. Bendraudami su Velykų bobute, Kiškučių šeimyna ir Lapute vaikai sužinojo apie Velykų šventės papročius. Žaisdami, dainuodami, ridendami margučius patyrė daug teigiamų emocijų.

 

Rytmetys „Vištelės margutis“

Į šventę Velykė atvažiavo kiškučių traukiamu vežimaičiu, pilnu raibų vištelių ir margintų kiaušinukų. Pūtė stiprus vėjas, raibosios vištelės sutūpė po krūmeliais, paslėpė kiaušinukus. ,,Boružiukų" ir ,,Meškučių" grupių vaikučiai ieškojo kiaušinukų, rinko juos. Paskui vaikučiai šoko kiškučių šokį. Jie džiaugėsi raibomis vištelėmis ir margintais kiaušinukais, supo juos ant margaspalvio parašiuto. Drąsiausias Kiškutis papasakojo vaikučiams kaip kiškučiai dažė kiaušinukus. Velykė pamokė kaip ridenti kiaušinukus po žaliąją pievelę. Vaikučiai rideno kiaušinukus-kamuoliukus.

 

Sportiniai žaidimai kitaip

Lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ daug dėmesio skiriama kalbos ugdymui, ieškoma įvairių jos ugdymo būdų ir formų. Balandžio 4-5 dienomis neformaliojo ugdymo (kūno kultūros) pedagogė Gintarė Ragelienė su logopede Germa Astrauskiene vedė integruotas veiklas, derindamos sportinius žaidimus su kalbos ugdymu. Vaikai judėdami mokėsi tarti garsus, vaizduoti raides, skaičiuoti žodžių skiemenis.

 

Edukacija „Sveikas vaikas – sveika ateitis“

Š.m. balandžio 16 d. vyko Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuota edukacija „Sveikas vaikas - sveika ateitis”. „Gandriukų” ir „Pelėdžiukų” priešmokyklinių grupių ugdytiniai susipažino su virtuvės šefe Giedra Sadauskiene, kuri papasakojo ir parodė vaikams, kaip reikia taisyklingai plautis rankas, skaičiuoti, nešti peilį, kaip juo pjaustyti daržoves, ką reiškia žvaigždės ant šefo kepurės. Ugdytiniai kartu su šefe atliko praktines užduotis: gamino salotas, spaudė sultis, skanavo. 

 

Dainų festivalis „Pavasario dainų pynė-2019“

Norime pasidžiaugti „Ančiukų" grupės ugdytine Elžbieta Žigelyte ir jos muzikos mokytoja Silvija, kurios balandžio mėn. 19 d. dalyvavo dainų festivalyje „Pavasario dainų pynė - 2019", kuris vyko Kauno sanatoriniame lopšelyje - darželyje „Pušynėlis". 

 

Projektas „Aš vyrukas trijų metų, man jau reikia išmaniųjų ratų"

Balandžio 1-19 dienomis vyko „Boružiukų" grupės projektas „Aš vyrukas trijų metų, man jau reikia išmaniųjų ratų". Ačiū tėveliams prisidėjusiems prie mašinėlių gamybos. 

 

Sveikinimas

 

Švarinimosi akcija „Švarus kiemas“

Kviečiame prisijungti prie švarinimosi akcijos „Švarus kiemas“

 

Projektas „Į svečius pas Kakę Makę“

Žiogelių“ ir „Kiškučių“ grupių ugdytiniai vedami projekto „Į svečius pas Kakę Makę“ susitiko bendrai veiklai. Vaikai valėsi dantukus, klausėsi dainelių, diskutavo kodėl reikia valytis dantukus ir kam jie reikalingi, paruošė po kūrybinį darbelį. 

 

Kūrybinės dirbtuvės V.Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinyje

„Ančiukų" grupės vaikai lankėsi V.Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinyje. Dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Velykų margučiai". Sužinojo apie grafikos galimybes ir patys išbandė praktiškai. Rezultatas visus nudžiugino.  

 

Lankomės Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro miškų institute

„Gandriukų“ grupės vaikai sužinojo kas yra miškų baubas (kenkėjai), kurie grybai ėda grybus. Kaip keičiasi drugelių, vabzdžių, kirmėliukų gyvenimas? Kai mėgintuvėliuose daiginami, auginami augalai? Už vaikams atskleistas paslaptis dėkojame Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro miškų instituto mokslininkams.  

 

Sportiniai žaidimai kitaip

Įstaigos pedagogai daug dėmesio skiria kalbos ugdymui, ieškoma įvairių jos ugdymo būdų ir formų. Balandžio 4-5 dienomis neformaliojo ugdymo (kūno kultūros) pedagogė Gintarė Ragelienė su logopede Germa Astrauskiene vedė integruotas veiklas, derindamos sportinius žaidimus su kalbos ugdymu. Vaikai judėdami mokėsi tarti garsus, vaizduoti raides, skaičiuoti žodžių skiemenis. Vaikams veikla patiko, dirbo susidomėję.

 

Apsilankymas LK KOP 2 Paieškos ir gelbėjimo poste

Su vaikais apsilankėme LK KOP 2 Paieškos ir gelbėjimo poste. Susipažinome su įgulos nariais, jų pavojingu,bet labai reikalingu darbu. Mums papasakojo, kad sraigtasparniu gelbėja žmones patekusius į bėdą jūroje ir sausumoje, gesina miškus, skraidina donorams reikalingus organus ir kt. Parodė, kaip tenka žiemos metu nerti į ledinį vandenį ar atlikti kitas pavojingas misijas.

 

Atvirų durų dienos

Būsimus lopšelio-darželio ugdytinius ir jų tėvelius kviečiame į Atvirų durų dienas balandžio 16-17 dienomis.

 

Projektas „Šiandien aš auklėtoja(-as)"

Š. m. balandžio 3 dieną pagal vykdomą „Pelėdžiukų" grupės projektą „Šiandien aš auklėtoja(-as)" grupėje svečiavosi Ugnės N. mama Ramunė N. ir auklėtojos padėjėja Rima. Jos pravedė įdomią meninę veiklą „Dekupažo margučiai". Vaikai su dideliu susidomėjimu išmėgino dekupažo techniką ir kūrybiškai dekoravo savo margučius. 

 

Projektas „Augu su knyga"

Skaitymo reikšmė neįkainuojamai didelė visais vaiko amžiaus tarpsniais. Augančiam vaikui knyga padeda pažinti pasaulį, suteikia galimybę improvizuoti, svajoti, skatina kūrybiškumą, lavina kritinį mąstymą, turtina žodyną, moko nuosekliai ir logiškai reikšti mintis, formuoja emocinį ir dvasinį vaiko pasaulį. Tačiau kaip gali sudominti vaiką skaitymu, jei nieko apie tai nežinai, jei vaikų knygos tau pačiam menkai įdomios? Pasak psichologo Vyčio Valantino, „tėvai ir pedagogai turi tapti vedliais mažųjų literatūros pasaulyje. 

 

2 % parama

Skirdami labdarą ir paramą, Jūs prisidėtumėte prie lopšelio-darželio tobulinimo, savo vaikų ugdymo(si) sąlygų gerinimo.

 

Sveiko maisto diena. Žalumynai.

Kas gali būti skaniau už pačių užaugintus svogūnus, pipirmetes, gražgarstes, kalendras, laiškinį česnaką? Sveiko maisto dieną visi darželio ugdytiniai ragavo savo pačių užaugintų žalumynų. 

 

2019-04-02 Tarptautinė vaikų knygos diena
Balandžio 2 d. visose lopšelio-darželio grupėse apsigyveno pasaka. Vyko mylimiausio pasakos herojaus diena, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Vaikai atsinešė mėgstamiausių pasakų knygelių. Pasakojo, ką veikia mėgstamiausias veikėjas, persirengė jo rūbais, piešė, klausėsi logopedų sekamų pasakų. Raudonkepuraitė ir įvairių pasakų herojai aplankė kitose grupėse įsikūrusius pasakų veikėjus, susipažino, pasiaiškino, kuriose pasakose jie gyvena.
Pasakos ugdo vaikų kalbą, turtina žodyną, nuramina, džiugina. Logopedai, pedagogai skatino vaikus kuo daugiau skaityti. Vaikai šią dieną patyrė daug džiugių emocijų.
 
 

2019-03-29 „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ"
Kovą darželyje buvo minimas „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ". Siekiant sustiprinti smurto ir patyčių prevenciją darželyje, vaikai buvo kviečiami daryti ir pastebėti gerus darbus, diskutuoti apie draugystę ir žiūrėti filmuką „Didžiausias draugas“. Po filmo peržiūros vyko diskusija apie tai, koks yra tikras draugas, kokie poelgiai stiprina draugystę, o kokie - jai trukdo, koks elgesys kelia malonius jausmus aplinkiniams, o koks - juos skaudina ir liūdina.
 

2019-03-27 Teatro diena

Kovo 27 diena – Tarptautinė Teatro diena. Šią dieną darželyje vaikai išvydo net du vaidinimus. Ryte Rokų mokyklos-darželio mokiniai pristatė  vaidinimą „Sviedinukas Greituoliukas“, o po pietų  stebėjome „Klouno“ teatro spektaklį „Pitas ir Potas“. Gerų emocijų užteko ir vaikučiams, ir visiems bendruomenės nariams.

 

2019-03-25 Gandro diena

„Gandrai gandrai, ga ga ga, 

Tavo pati ragana. 
Man bandelės nekepė, 
Kad ir kepė - nedavė, 
Po tilteliu paslėpė.“
Kovo 25d. vaikučiai paminėjo Gandro dieną.
Gandras nuo seno laikomas šventu paukščiu, kuris neša laimę, gerovę, teisingumą. 
Vaikai mokėsi gandro pamėgdžiojimų, patarlių, žaidė liaudies ratelius, spalvino gandrus. 

 

2019-03-22 Bendradarbiaujame su Panemunės biblioteka

Kovo 22 d. „Pelėdžiukų” ir „Gandriukų” grupių ugdytiniai susirinko bendrai veiklai. Vaikai gamino papuošimus Panemunės bibliotekai.

 

2019-03-22 Pasaulinė vandens diena

„Gandriukų“ grupės vaikai edukacinės valandėlės „Vanduo troškulį malšina, prausia, nuramina“ metu ne tik sužinojo koks svarbus vanduo žmogui, žemei, gamtai, pasauliui, bet ir smagiai pašėlo – pūtė spalvotus burbulus.

 

2019-03-21 Akcija „Nenurašykopalaikyk“

„Bitučių" grupės vaikai prisijungė prie akcijos „Nenurašykopalaikyk“: mūvėdami skirtingas kojines ir aptardami skaitytą istoriją apie dryžuotą kiškiukę iš J.Baltrukonytės knygos „Filmukai" suprato, kad visi esame savaip nuostabūs, kad ir kokie skirtingi būtume.

 

2019-03-20 Tarpinstitucinio bendradarbiavimo renginys „Apkabinkimę Žemę“

Kovo 20 d. mūsų l/d „Šnekutis" vyko gražus tarpinstitucinio bendradarbiavimo renginys, skirtas paminėti Žemės dieną - „Apkabinkime žemę". Dalyvavo svečiai iš Kauno l/d „Pušynėlis" ir „Obelėlė", taip pat mūsų „Gandriukų", „Pelėdžiukų" grupių ugdytiniai. Vaikai Žemei linkėjo daug gražių žodžių, dainavo dainas, piešė. Visi sužinojo daug įdomių faktų apię žemę. Šokdami visi kartu „Apkabinome žemę".
Buvo tiek daug gerų emocijų, kad jų užteko visiems!

Organizatorė - neformaliojo ugdymo (kūno kultūros) pedagogė G. Ragelienė

 

2019-03-18 Tėvų edukaciniai užsiėmimai vaikams sveikatinimo tema

„Slaugytoja – tai dešinioji gydytojo ranka, tai ligonio akys, rankos ir širdys“ – taip slaugytoja Nomeda „Gandriukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikams pasakojo apie slaugytojo profesiją. Ji papasakojo vaikams ką reikia daryti kai pasijuntame blogai ir kaip rūpintis sveikata.

 

2019-03-18 „Kibkit žuvelės, didelės ir mažos“

„Gandriukų“ grupės vaikų sukurtos ir pagamintos žuvelės išplaukė į Palangos lopšelyje-darželyje „Sigutė“ organizuojamą vaikų kųrybinių darbų parodą „Kibkit žuvelės, didelės ir mažos“.

 

2019-03-15 Projektas „Sveikatos akademija“

Tęsdami ,,Sveikatos akademijos" projektą kovo mėnesį mažieji ,,Ančiukų" ir ,,Bitučių" grupių smalsuoliai tapo daržininkais: ne tik aiškinosi, kaip auga augalai, kokias dalis jie turi, ko jiems reikia, kad augtų ir žydėtų, tačiau ir patys sėjo ir sodino prieskonines žoleles, pomidorus, svogūnus. Pasitelkę IKT priemones, stebėjome, kaip į dirvožemį pasėta pupelė užauga per 25 dienas  https://youtu.be/w77zPAtVTuI. O dabar stebime ir laukiame, kam plaukai sužaliuos, o kam pomidorai sunoks.

 

2019-03-15 Respublikinis konkursas „Žalioji palangė“

„Kruopščiai, kruopščiai po sėklytę mes pasėsim", darželio ugdytiniai dalyvauja projekte – konkurse „Žalioji palangė". Draugiškai bendradarbiaudami vaikai sėjo petražoles, salotas ir kitas daržoves.

 

2019-03-15 Projektas „Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge!“

„Viens, du, trys, keturi, žaisti su mumis gali. Ant liemens rankas uždėk ir kojytėm patrepsėk. Viens, du, trys, keturi, žaisti su mumis gali. Tu galvelę pakraipyk ir aplink apsidairyk!"
Džiaugiamės ,,Pelėdžiukų" grupės ugdytinės mamyte Ramune, kuri kartu su vaikais atliko smagią rytinę mankštelę ir sudalyvavo projekte „Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge!“

 

2019-03-15 Projektas „Mes – mažieji menininkai“

„Žvirbliukų" grupėje visus metus vyksta projektas „Mes – mažieji meninkai“. Šį penktadienį mažuosius menininkus nudžiugino Einardo tėvelis, kuris vaikučius mokė kurti piešinėlius ant rankyčių.

 

2019-03-12 Rytmetys „Myliu Lietuvą“

Kovo 12 dieną l/ d „Šnekutis“ ugdytiniai susirinko į šventinį rytmetį paminėti Kovo 11- ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventiškai pasipuošę ir nusiteikę vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, šoko lietuvių liaudies šokius. Mažiausieji sukūrė atviruką Lietuvai. Visi patyrė džiugias emocijas.

 

2019-03-07 Respublikinis Trikrepšio festivalis

Kovo 7 d. Kauno l/d „Pušynėlis“ vyko respublikinis Trikrepšio festivalis, skirtas paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Varžybose dalyvavo mūsų darželio „Ančiukų“ grupės ugdytiniai kartu su savo auklėtoja Kristina ir neformaliojo ugdymo (kūno kultūros) mokytoja Gintare. Vaikai žaidė smagias estafetes, žaidė trikrepšį, bendravo su kitų darželių vaikais, vaišinosi įspūdingomis vaišėmis, kurias paruošė vaikučių tėveliai. Grįžome apdovanoti gražiomis dovanėlėmis ir su gera nuotaika!

 

2019-03-06 Sveiko maisto diena. Svogūnų diena

Sveiko maisto diena. Svogūnų diena
„Ateina bobelė su devyniom skarelėm, kas ją paliečia, tas gailiai verkia.Kas? – Svogūnas.“
Svogūnas yra daugelio patiekalų pagrindas: žalias, keptas, apdorotas garuose, virtas ar kitais būdas paruoštas – be jo neišsiversi. Tuo galėjo įsitikinti ir mūsų darželio ugdytiniai iš arčiau susipažinę su su šia puikiai daržove. Vieni palygino spalvą ir formą, matavo svogūnų laiškų ilgį, kiti mėgino „nurengti“ svogūnus ir taip sužinoti kas slepiasi po svogūnų „devyniom skarelėm“, treti gamino sumuštinius ir juos ragavo. Nors svogūnai privertė ašaroti ne vieną vaikutį, tačiau visų veidus puošė šypsena, kuri nedingo iki vakaro.

 

2019-03-05 Užgavėnių šventė „Šnekutyje“

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Tai viena iš savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių. Vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų yra kaukės ir persirenginėjimas. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi, todėl vaikučiai pasipuošę kaukėmis norėjo išgąsdinti žiemą ir išvyti ja iš kiemo.

 

2019-02-04 Darželyje šurmuliavo Kaziuko mugė

„Kas pirks, kas parduos? Kas už dyką dovanos...“ Jau ne pirmus metus kovo 4 dieną darželyje šurmulioja Kaziuko mugė.

Kiekvienos grupės vaikai iš anksto ruošiasi šiai mugei: kas gamina  verbas, atvirutes, kas kepa pyragus ar dekoruoja papuošalus. Gaminti dirbinius padeda ne tik auklėtojos, bet ir tėveliai.  Visi vaikai labai laukė Kaziuko ir Kazytės. Su šiais šventės veikėjais ugdytiniai šoko, žaidė, dalinosi pagamintais darbeliais.

 

2019-02-27 Projektas „Šiandien aš auklėtoja"

Visus mokslo metus priešmokyklinėje  "Pelėdžiukų" grupėje vykdomas projektas "Šiandien aš auklėtoja", prie kurio trečiadienio rytą prisijungė ir grupės ugdytinės Žemynos tėtis Vygantas Kleinauskas. Jis skambiomis dainomis džiugino vaikus, leido artimiau susipažinti su styginiu muzikos instrumentu - gitara. Visi norintys vaikai galėjo išbandyti šio instrumento skambesį ir juo pagroti.

Svečias vaikams iš buitinių likučių padėjo pasigaminti ir dekoruoti mušamuosius barškučius, kuriuos visi kartu išbandė grodami, dainuodami ir improvizuodami. Muzikinė valandėlė praskriejo kaip viena akimirka, vaikai negailėjo aplodismentų svečiui ir sau, o džiugios emocijos liejosi per kraštus!

 

2019-02-22 „Edukacija su Lego“

Penktadienio rytą darželyje sulaukėme svečių iš neformalaus ugdymo „Bricks 4 kidz“ būrelio. Būrelio vadovai 4-6 metų vaikams pravedė 30 min. trukmės nemokamus užsiėmimus „Edukacija su Lego“. Pagal pateiktas instrukcijas vyresnieji vaikai turėjo sukonstruoti vėjo malūną, o jaunesnieji - strutį. Visi labai noriai dalyvavo užsiėmime ir dar ilgai dalinosi savo įspūdžiais.

 

2019-02-21 Minime Kalbos dieną

Vasario 21 dieną įstaigoje logopedai, specialusis pedagogas organizavo Kalbos dieną, skirtą tarptautinei kalbos dienai paminėti. Ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse buvo deklamuojami eilėraščiai apie gimtą šalį ir kalbą, kalbama apie tarmes. Logopedai grupėse vedė kalbos ugdymo pratybas, skatino mylėti, gerbti gimtąją kalbą ir savo šalį.

 

2019-02-22 Projektas „Mums smagu sportuoti kartu"

Kiekvienais metais vasario mėnesį Kauno l/d „Šnekutis" vykdomas projektas su SUP vaikais „Mums smagu sportuoti kartu". Neformalaus ugdymo pedagogė G. Ragelienė ir spec. pedagogė V. Bogdienė veda grupinius sporto užsiėmimus vaikams. Lavinama smulkioji ir stambioji motorika. Vaikai skatinami bendrauti per žaidimus, ritminius šokius.

 

2019-02-19 „Šiame pasaulyje man viskas įdomu“

„Kodėl saldainiai tirpsta ir nuspalvina vandenį? Kodėl salotos lapai gysloti? Kodėl vynuogės su kauliukais?“ Į šiuos ir kitus klausimus mėgino atsakyti „Gandriukų“ grupės ugdytiniai balandžio 19 dieną skyrę patyriminei veiklai.

 

2019-02-16 Su Vasario - 16

„Tai gražiai skambėjo žodžiai:
Laukas, pieva, kelias , upė,
Tai gražiai iš jų išaugo
Vienas žodis - Lietuva!“
Gražios Vasario -16 šventės linki mūsų mažieji.

 

2019-02-06 Sveiko maisto diena. Kopūstų diena.

Pirmą vasario trečiadienį susipažinome su didele kopūsto šeima. Vaikai ne tik pasikvietė „senelį Kopūstą“ į svečius, bet ir atliko skirtingas užduotis. Kas pažino natūralų kopūsto skonį, kas gamino salotas. Drąsesnieji atliko bandymus  ar skaičiavo lapus.   Visą likusią dienos dalį vaikai dalinosi savo įspūdžiais.

 

2019-02-05 šv. Agotos diena

„Žvirbliukų" grupės vaikučiai paminėjo Šv. Agotos, Duonos dieną. Su vaikais diskutavome apie duonos svarbą žmogaus gyvenime. Pažiūrėję lietuvių liaudies pasaką „Ar jau galima valgyti", vaikai suprato, kiek reikia dirbti, kad turėtume gardžios duonutės ant mūsų stalo.

 

2019--01-29 Edukacijos vaikams „Sveikatai palanki mityba“

Mūsų partneriai suorgnizavo edukacijas vaikams apie sveikatą mitybą. Dalyvavo visos ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupės. Visiems vaikučiams buvo išdalintos užduočių knygelės „Sveikas darželinukas". Edukacijų metu vyresni vaikai įvardino sveikos mitybos piramidės sudėtį, sprendė užduotis, klijavo lipdukus, mažiausieji - mokėsi atpažinti vaisius ir daržoves, taip pat juos įvardinti.

 

2019-01-23 Vaikų piešinių konkurso „Padangių plieniniai paukščiai“ apdovanojimas

Šaltą trečiadienio rytą  įvyko vaikų piešinių konkurso „Padangių plieniniai paukščiai" apdovanojimai Lietuvos aviacijos muziejuje.
Muziejaus gidas vaikams parodė muziejaus eksponatus – lėktuvus. Vaikai su didžiausiu susidomėjimu klausėsi kiekvieno žodelio. Dėkojame Lietuvos Aviacijos muziejaus kolektyvui už nuostabų renginį, puikius prizus ir burnoje tirpstančius „naikintuvėlius". 
Dėkojame Lietuvos kariuomenės Karinėms oro pajėgoms už gražią draugystę, įsteigtus prizus bei galimybe pabendrauti su lėktuvų pilotais, paspausti jiems ranką ir sužinoti apie skirtingų uniformų reikšmę.
Vaikams tai buvo pilna įspūdžių diena.

 

2019-01-16 Pažink virėjo profesiją

Sausio 16 dieną priešmokyklinės „Gandriukų” grupės ugdytiniai vyko į Kauno restoraną „Agave”, kuriame juos pasitiko virėjas Gytis. Jis papasakojo vaikams apie restoraną. Pristatė koks tai restoranas, kokie patiekalai jame gaminami. Taip pat supažindino vaikus su virėjo profesija, parodė kaip atrodo restorano virtuvė, salės.

 

2019-01-18 Žaidimų savaitė „Tinkamas ir netinkamas elgesys"

Sausio 14-18 d. ikimokyklinėse grupėse vyko žaidimų savaitė „Tinkamas ir netinkamas elgesys", kurią vedė darželio psichologė ir logopedė Germa Astrauskienė. Vaikai žaisdami mokėsi vertinti elgesį, atpažinti jausmus, reikšti savo nuomonę, pasakoti, suprasti tinkamų ir netinkamų poelgių pasekmes kitų jausmams ir veiksmams. 

 

2019-01-17 Ilgalaikio sveikatinimo projekto „Sveikatos akademija“ veiklos savaitė „Žali žolynėliai -

Sausio 14-18 d. „Ančiukų“ ir „Bitučių“ grupių erdvės virto kvapų laboratorija: pakvipo mėtų, pipirmėčių, melisų lapeliais, čiobrelių, ramunėlių, liepų žiedeliais, aviečių uogytėmis, ant staliukų atsirado nematytos įvairių formų kolbos ir kolbelės, apsauginiai akiniai, pipetės, pincetai. Mažieji smalsuoliai diskutavo apie vaistažolių gydomąsias savybes, aiškinosi kada josrenkamos, kaip paruošiamos, kokią arbatą rinktis peršalus ar sergant gripu, kurių arbatų pagalba slopinti gerklės ar žarnyno negalavimus, o kuri ramina nervų sistemą, mažina jaudulį, stiprina kraują. Mažieji ne tik skanavo vaistažolių arbatą, ją gardino medumi, uostė, apžiūrėjo džiovintas vaistažoles, bet ir patys bandė atrasti naujus skonius ir kvapus maišydami įvairias vaistažoles, stebėjo kas vyksta, kai arbatžolės sumaišomos su vandeniu. Kūrybiškumą išreiškė eksperimentuodami su arbatžolių spalvomis.

 

2019-01-17 Popietė su pasaka

Popietė su Gabrielės mamos sekta pasaka „Meškiukas Rudnosiukas“
Kai vakarai dar vis tamsūs ir šalti mums visiems trūksta šviesos ir šilumos. Kad šis laikotarpis neprailgtų, sekamos pačios gražiausios pasakos...
Sausio 17 dienos popietę „Pelėdžiukų" grupės vaikai sulaukė svečių - juos aplankė grupės ugdytinės Gabrielės mama Lidija Rimdeikienė. Visi drauge susėdome prie bendro stalo, uždegėme žibintą, vaišinomės ir klausėmės mėgstamiausios Gabrielės pasakos „Meškiukas Rudnosiukas", kurią sekė jos mama. Šią pasaką mama sekė įvairia intonacija, balsu atskleisdama pasakos personažų charakterį, tuo sužadindama vaikų vaizduotę ir padėjo jiems pasinerti į šios pasakos istoriją. Vaikams ši popietė labai patiko, nes mažos ugnelės šviesa išblaškė tamsą ir visus nuramino.

 

2019-01-17 „Aukime kartu su knyga“

Sausio 17 dieną priešmokyklinės „Pelėdžiukų" ir „Gandriukų" grupių ugdytiniai viešuoju miesto transportu vyko į Kauno Panemunės biblioteką ir dalyvavo edukacinėje valandėlėje „Aukime drauge su knyga". Vaikus pasitiko čia dirbanti bibliotekininkė, kuri supažindino su vaikiška literatūra, bibliotekos taisyklėmis. Vaikai sužinojo, kaip tapti skaitytoju, išvydo elektroninę skaitytojo kortelę ir ko reikia norint ją įsigyti. Bibliotekininkė priminė kaip reikia saugoti knygeles ir supažindino su bibliotekininko profesiją. Vaikai smalsiai dairėsi į pilnas knygų lentynas ir klausėsi sekamos pasakos „Vilkas, kuris iškrito iš knygos". Bibliotekininkė mažiesiems skaitytojams palinkėjo pamėgti knygeles ir dažnai užsukti į biblioteką pasiimti knygų.
Išvykos metu daug sužinojome, patyrėme, o gera nuotaika dalinomės ir grįžę į savo grupes.

 

2019-01-14 Projektas „Mes mažieji menininkai"

„Žvirbliukų" grupės projekte „Mes mažieji menininkai" dalyvavo Viltės mamytė. Ji su vaikučiais sukūrė „Senių besmegenių šalį. Tam jie pasitelkė tik siūlus ir savo kruopštumą.

 

2019-01-11 Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Darželio ugdytiniai paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Kartu su auklėtojomis grupių languose uždegė atminimo žvakutes, klausėsi pasakojimo apie Sausio 13-os sniegenas, spalvino neužmirštuoles. 

 

 

 

2019-01-04 Trijų karalių šventė

Nutilus šventiniam šurmuliui sausio mėn. 4 dieną lopšelį-darželį „Šnekutis“ aplankė Trys karaliai: Kasparas, Baltazaras ir Merkelis. Su savimi  Karaliai nešėsi po dovaną  – aukso, smilkalų ir miros. Jie pakvietė vaikučius atsisveikinti su eglute. Žaidė žaidimus. Trys karaliai visiems linkėjo, kad metai būtų geri, nelaimės namus aplenktų, o išmintis ir dovanos aplankytų.

 

2019-09-09 Projektas ,,Aš tėtis ir mama- mes sportuojame drauge"

Antrus metus mūsų darželio vaikus džiugina ,,Bitučių" gr. ugdytinio Dovydo mama Irma, kuri noriai dalyvauja projekte ,,Aš tėtis ir mama- mes sportuojame drauge!". Ačiū mamytei už sportišką rytą ir puikią nuotaiką.

 

2019-01-09 Sveiko maisto diena. Morkų diena.

Morkos-tai daržovė, kurią visi vaikai puikiai pažįsta, tačiau sunku pasakyti, kiek  vaikams patiems teko jas skusti ar pagaminti iš jų ką nors skanaus, o svarbiausia sveiko. Mūsų vaikai ne tik sužinojo, bet svarbiausia ir  patys pamėgino  pasigaminti sveikas, maistingas salotas.  Visi liko patenkinti savo darbo rezultatu.

 

2019-01-04 Išvyka į Kauno valstybinį lėlių teatrą

Šaltą penktadienio rytą darželio ugdytiniai vyko į Kauno valstybinį lėlių teatro rodomą spektaklį „Balta sniego žmogeliukų kelionė“. Vaikai stebėjo kaip mažuosius Sniego žmogeliukus išgąsdina ne koks pabaisa, o pavasarinė Saulutė, kuri į Žemę kviečia pavasarį. Vaikai grįžo kupini įspūdžių ir dvejonių...kas geriau, nuolatinė žiema, ar pavasario šiluma? 

 

2018-12-25 Sveikinimas

Visu sveikiname su šv. Kalėdomis.

 

2018-12-14 Kalėdinių puokščių paroda „Dalelė namų jaukumo"

 

Gerb. Bendruomenės nariai, jei norite pasisemti kalėdinio namų jaukumo - užsukite į mūsų įstaigą ir aplankykite kalėdinių puokščių parodą „Dalelė namų jaukumo". Tkrai nenusivilsite vaikų ir tėvų išradingumu.

 

2018-12-14 Akcija „Eglutei po žaisliuką“

Penktadienio rytą, nuo mažiausio iki didžiausio, sugužėjo į darželio kiemą. Vaikai puošė eglutę, krūmelius savo pagamintais žaisliukais, dalinosi įspūdžiais, džiaugsmu.

 

2018-12-14 Projektas „Aš tėtis ir mama - mes sportuojame drauge“

Gruodžio mėnuo tikrai darbingas, nes mūsų įstaigos projekte „Aš tėtis ir mama - mes sportuojame drauge“ noriai sudalyvavo „Ančiukų“ grupės Danielės mama - Rimma ir Smiltės tėtis - Tadas. Dėkojame ir džiaugiamės sportiškais tėveliais!

 

2018-12-14 Ilgalaikis sveikatinimo projektas „Sveikatos akademija“

Ilgalaikio sveikatinimo projekto „Sveikatos akademija“ veiklos savaitė „Sveiki dantukai-graži šypsenėlė"
„Ančiukų“ ir „Bitučių“ grupių vaikučiai mokėsi taisyklingai valyti dantukus ir tarpdančius. Iš pupelių formavo savo baltas šypsenas. Sužinojo, koks maistas kenkia dantukams. Aptarė, kodėl reikia reguliariai lankytis pas odontologus. Atliko eksperimentą: dantukus maudė vandenyje, sultyse ir „Coca coloje“. Rezultatų lauks visą savaitę.

 

2018-12-14 Edukacija „Dianos saldainių gamyklėlėje“

Gruodžio 12 dieną „Pelėdžiukų“ grupės vaikai, auklėtojos ir logopedė Vanda vyko į „Dianos saldainių“ gamyklėlę. Visi dalyvavo edukacinėje programoje, kurioje sužinojo apie seniau gaminamų saldainių tradicijas. Vėliau patys gamino karamelinius saldainius, juos ragavo, puošė ir vežėsi namo. Vaikai patyrė daug nuostabių ir džiugių akimirkų, kurias grįžę į grupę nupiešė savo piešiniuose.

 

2018-12-13 Projektas „Mūsų rankytės ir kojytės gali“

Trečiadienio ryte, kartu su muzikos pedagoge, vyko muzikinis rytmetys „Kai piratai išplaukia į žygį“. Mažieji ugdytiniai dainavo, žaidė, mankštino savo kojytes ir rankytes, suprato kiek daug jos gali. Vaikai patyrė daug gerų emocijų.

 

2018-12-13 Nykštukų“ futboliuko varžybos

Prieš Kalėdas laukiame stebuklo...jis įvyko „Ančiukų“ grupėje, nes visi vaikai pavirto nykštukais ir kartu su kūno kultūros pedagoge - Nykštuke, pasinaudodami interaktyviomis grindimis, žaidė futboliuką IT klasėje.

 

2018-12-12 Kviečiame į parodą

Gerb. Bendruomenės nariai,
Mūsų įstaigoje vyksta Kauno miesto Kalėdinių puokščių nuotraukų paroda „Kalėdos apkabina širdį“.
Kviečiame užeiti ir pasigrožėti.

 

2018-12-01-04 „Nežiniuko akademijos" edukacija „Kalėdinė žvakelė"

Šią savaitę darželyje lankėsi Skaidra Grabauskienė iš „Nežiniuko akademijos". Ji papasakojo vaikams kaip atsiranda vaškas ir padėjo nusilieti žvakelę. Vaikai namo parsinešė po Kalėdinę žvakelę, kuri savo šviesa apšvies Kūčių stalą.

 

2018-12-04 Projektas „Šiandieną aš auklėtoja"

„Pelėdžiukų" grupės ugdytiniai kartu su Sandra Naujaliene susipažino su Advento vainikų pynimo ir dekoravimo papročiais. Kiekvienas vaikas kūrybiškai puošė savo vainiką. Visi džiaugėsi, kad papuošę savo namus lauks Šv. Kalėdų ir Kalėdų Senelio.

 

2018-12-03 „Sveiko maisto diena. Obuolių diena“

Trečiadienio rytą visas darželis pakvipo obuoliais. Vaikai ne tik ragavo lietuviškų raudonskruosčių, bet ir sužinojo ką dar galima pagaminti iš jų: sultis, obuolienę,obuolių sūrį ir kt. Vaikams labai patiko džiovinti obuoliukai, kurių atnešė ir tėveliai, ir auklėtojos. Obuolių dienos stalai buvo gausūs.
Mažieji „Bitučių“, „Ančiukų“ mokslinės laboratorijos tyrėjai atliko išsamų ,,vaisių karaliaus" - obuolio - tyrimą: įvardino obuolio spalvą, matavo jo aukštį (,,Lego" kaladėlėmis), aiškinosi, ar obuolys plaukia ar skęsta, skaičiavo obuolio sėklas, vertino obuolienės, džiovintų obuolių, obuolių sūrio ir obuolių sulčių išvaizdą, kvapą ir skonį, gautus rezultatus fiksavo tyrimo lape.
„Gandriukų“ grupės menininkai nudžiugino „Advento vainikėliu“.
Ačiū tėveliams, auklėtojoms ir vaikams, kad „Obuolių diena“ praėjo puikiai.

 

2018-12-03 Kalėdų eglutės įžiebimo šventė

Ankstų gruodžio 3 dienos rytą pasirodė pulkas mažų nykštukų, kurie kartu su Nykštuku Nuku ir Nykštuke Tuke šoko snaigių šokį, dainavo linksmas Kalėdines daineles ir įžiebė Kalėdų eglutę, po kuria vaikai dar rado ir dovanų.  Prie eglutės vyko tikros nykštukų linksmybės!

 

2018-11-30 Adventas

,,Adventas - susikaupimo ir ramybės metas". Lapkričio 30 dieną muzikos pedagogė supažindino vaikučius su Advento laikotarpio dainomis, šokiais ir uždegė pirmąją Advento žvakelę. Taip pat vieni su kitais dalinomės savo atliktais gerais darbeliais, kuriuos vaikai sukabino ant gerumo medžio ir nupūtė Kalėdų Seneliui.

 

2018-11-30 Tarptautinė Tolerancijos ir Draugo diena

Lapkričio mėnesį darželyje minėjome tarptautinę Tolerancijos ir Draugo dieną. Psichologė su vaikais kalbėjo apie tolerancijos reikšmę, draugystę ir gražių poelgių svarbą. Grupinių užsiėmimų metu vaikai mokėsi sakyti komplimentus ir dalinosi mintimis apie tai, kaip stiprinti draugystę.
Renginio akimirkos adresu: https://photos.app.goo.gl/eZ15EHhKrcFe3Kb86

 

2018-11-28 Madų šou „Žiema-2019"

Ar norite šią žiemą būti madingi? Jei taip, tuomet užsukite į ,,Bitučių" mados namus ir mūsų stiliaus ekspertai Jums mielai padės. Išskirtinės žiemos kolekcijos pristatyme dalyvavo ,,Ančiukų" grupės mados gerbėjai.

 

2018-11-23 Projektas ,,Aš tėtis ir mama - mes sportuojame drauge"

Lapkričio 23 d. mūsų darželį aplankė „Gandriukų" grupės ugdytinio Dainiaus tėtis Linas, kuris pravedė vaikučiams rytinę mankštelę. Ačiū tėčiui už nuotaikingą rytą ir dalyvavimą projekte ,,Aš tėtis ir mama - mes sportuojame drauge"!
Maloniai kviečiame tėvelius, senelius, dėdes, tetas aktyviai prisijungti prie šio projekto.

 

2018-11-26 5-6 metų vaikų piešinių paroda- konkursas „PADANGIŲ PLIENINIAI PAUKŠČIAI"

5-6 metų vaikų piešinių paroda- konkursas „PADANGIŲ PLIENINIAI PAUKŠČIAI"
Ar jau apsilankėte Lietuvos Aviacijos muziejuje ir balsavote už Jums labiausiai patikusį piešinį? Dar ne? Tai suskubkite apsilankyti mūsų 5-6 metų vaikų piešinių parodoje „PADANGIŲ PLIENINIAI PAUKŠČIAI", skirtą atkurtos Lietuvos kariuomenės 100-io paminėjimui. Apsilankyti parodoje galite iki GRUODŽIO 02 dienos.
Nugalėtojų laukia solidūs prizai, kuriuos įsteigė Lietuvos kariuomenės rėmėjai.
Paroda vyks:
Lietuvos aviacijos muziejuje, Veiverių g. 132, Kaunas.
Tel.(8-37) 29 55 47, (8-37) 39 03 57
Darbo laikas I-VI 9-17 val

 

2018-11-26 „Jogos savaitė"

Mes norime būti sveikesni!

Ši savaitė - „Jogos savaitė". Vaikai kartu su kūno kultūros pedagoge Gintare atlieka įvairius gimnastikos pratimus ant kilimėlių. Pratimams atlikti naudojame ne tik tradicines priemones... veiklą paįvairiname panaudodami netradicines priemones, kas dar labiau vaikus įtraukia į sveikatinimo veiklą. 

 

2018-11-24 Ilgalaikio sveikatinimo projekto „Sveikatos akademija“ veiklos savaitė „Kvėpuok giliau –

Lapkričio 19-23 d. mažieji „Ančiukų“ ir „Bitučių“ grupių smalsuoliai mokėsi taisyklingai kvėpuoti. Taisyklingas kvėpavimas ir aktyvi fizinė veikla ne tik treniruoja vaikų kvėpavimo sistemą, ją grūdina, bet ir turi didelę įtaką fiziniam vaikų vystymuisi. Todėl labai svarbu vaikus išmokyti kvėpuoti taisyklingai. Logopedė Germa Astrauskienė mokė taisyklingo kalbinio kvėpavimo. Išlavintas kalbinis kvėpavimas padeda vaikams išmokti taisyklingai tarti garsus, kalbėti ramiai, tolygiai. Kvėpavimo pratimai buvo ne tik naudingi, bet ir žaismingi, todėl vaikai juos noriai atliko: vaikai pūtė į delniukus, į vėliavėles, pūsdami orą varinėjo kamštelį, pūtė plunksneles, vatos kamuoliukus, įsuko vėjo malūnėlius, pūtė vandens burbulus. Vaikai savo kūrybiškumą išreiškė kurdami pūtimo priemonę „Drakonas“ ir eksperimentuodami dažų pūtimo technika, kuri lavina vaizduotę, skatina kūrybinį mastymą ir treniruoja plaučius. Stiprindami sveikatą, vaikai buvo skatinami judėti, žaisti, sportuoti gryname ore.

Nors kvėpavimo veiklų savaitė baigėsi, tačiau pratimus, skirtus mokyti taisyklingo kvėpavimo įgūdžių, į ugdomąją veiklą įtrauksime ir ateityje. Kvėpuokime taisyklingai ir jausimės gerai!

 

2018-11-23 Svečiuose Rokų gimnazijos aštuntokai

Jau keletą metų iš eilės mūsų socialiniai partneriai - Kauno Rokų gimnazijos mokiniai apsilanko mūsų darželyje. Jie organizuoja vaikams veiklas: skaito pasakas,piešia, lanksto, kartu žaidžia. Šiandien mus taip pat aplankė šios gimnazijos aštuntokai ir bendravo su „Gandriukų", „Pelėdžiukų", „Ančiukų" ir „Bitučių" grupių ugdytiniais. Vaikai kartu piešė, lankstė ir skraidino lėktuvėlius, klausėsi skaitomų pasakų.  Džiaugiamės, kad šios gimnazijos mokiniai paįvarina mūsų vaikučių veiklą.

 

2018-11-21 Draugų futbolo turnyras „Futboliukas"

Lapkričio 21 d. Pelėdžiukų" gr. vaikai ir jų auklėtoja Rasa A. kartu su kūno kultūros pedagoge Gintare R. dalyvavo Kauno l/d Pušynėlis" vykdomame projekte - draugų futbolo turnyre Futboliukas". (Projekto organizatoriai - Kauno futbolo organizacija). Vaikai ne tik susipažino su futbolo taisyklėmis, apžiūrėjo parodą apie futbolą, bet ir su l/d Pušynėlio" vaikais dalyvavo futboliuko turnyre 4X4. Džiaugiamės, kad vaikai grįžo kupini gerų emocijų.

 

2018-11-21 Projektas „Mes mažieji menininkai"

Visus mokslo metus „Žvirbliukų" grupėje organizuojamas projektas Mes mažieji menininkai".  Šį kartą projekte dalyvavo Domo ir Emilio mamytės. Jos kartu su vaikučiais kūrė įvairius darbelius iš gamtinės medžiagos, o vėliau žaidė muzikinius žaidimus. 

 

2018-11-20 Tautosakos diena

Lapkričio 20 dieną Ančiukų", Bitučių", Drugelių“, Žvirbliukų", Pelėdžiukų“, Gandriukų“ grupių ugdytiniai ir pedagogai dalyvavo įstaigos logopedžių Germos Astrauskienės, Jadvygos Jokubauskienės, Vandos Kilienės organizuotame renginyje ,,Tautosakos diena“. Renginio tikslas – padėti vaikams suvokti lietuvių tautosakos turtingumą, ugdyti kalbą. Vaikai linksmai dainavo lietuvių liaudies daineles, žaidė žaidimus, minė mįsles, klausėsi pasakų, mokėsi greitakalbių, skaičiuočių, patarlių. Vaikams ypač patiko ratelis ,,Kiškeli, nabagėli.“ Minėti ir kiti nedidelės apimties tautosakos kūrinėliai, įkomponuoti į žaismingas kalbos užduotis, kurie padės vaikams mokytis taisyklingai tarti garsus, tobulinti gramatinius gebėjimus, suaktyvins retesnių žodžių vartojimą sakytinėje kalboje, skatins rišliau pasakoti.

 

2018-11-17 Paroda – konkursas „Padangių plieniniai paukščiai"

Kauno l/d „Šnekutis“ 5-6 m. auklėtinių piešinių paroda – konkursas skirtas

atkurtos Lietuvos kariuomenės 100-mečio paminėjimui 

PADANGIŲ PLIENINIAI PAUKŠČIAI"

Kviečiame atvykti ir balsuoti už labiausiai patikusį piešinį nuo lapkričio 15 iki gruodžio 2dienos.

Nugalėtojų laukia prizai 

Paroda vyks:

 Lietuvos aviacijos muziejuje,                                                                   

Veiverių g. 132, Kaunas.                                                                         

Tel.(8-37)  29 55 47, (8-37) 39 03 57                                                        

Darbo laikas I-VI  9-17val

 

2018-11-09 Edukacinė valandėlė „Sveikuolių arbatėlė" „Gandriukų" grupėje

 Arbata kvapni, skani, sušildo...
 Mėtos, melisos, čiobreliai, šalavijai ir dar daug kitų vaistinių žolių, kurias vaikai jau pažįsta, žino jų gydomąsias savybes, naudą žmogui.
 Paruošę įvairių skonių kvapnios arbatos, pagardinę medumi, citrina ar svarainiais, vaišinosi patys ir vaišino darželio draugus.

 

2018-11-07 Sveiko maisto diena

Lapkričio mėnesio pirmas trečiadienis – Sveiko maisto diena. Šį kartą kalbėjome apie daržoves ir jų teikiamą naudą mūsų sveikatai, gerai savijautai. Net ir patys mažiausieji buvo įtraukti į patyriminę veiklą. Vieni vaikai tyrė kas slepiasi moliūgo, bulvės viduje. Kiti sužinojo kaip, kokias daržoves pasirinkti, paruošti ir kokios jos skonio. Sužinojo kokią vietą daržovės užima sveikos mitybos piramidėje. Dalis vaikų savo rankomis gamino mišraines, kurias patys noriai suvalgė. Kai kurie net išmoko keletą angliškų daržovių pavadinimų. Džiaugiamės, kad į šią veiklą įsijungė ir tėveliai, kuriems svarbu, kad vaikai maitintųsi sveikai.

 

2018-11-05 Sveikatinimo mankšta su studentais

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros II kurso kineziterapijos studijų programos studentai vaikučiams pravedė mokomuosius kineziterapijos užsiėmimus taisyklingos laikysenos įgūdžių formavimui bei plokščiapėdystės korekcijai ir profilaktikai.

 

2018-11-05 Bendradarbiaujame su Kauno kolegija

Pirmadienį buvo atliekamas ikimokyklinio amžiaus (5 metų) vaikų fizinių ypatybių tyrimas. Tyrimą atliko Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros II kurso kineziterapijos studijų programos studentai vadovaujami dėstytojos Ligitos Simonaitienės. Tyrimo metu buvo vertinama vaiko laikysena, plantografinis pėdų tyrimas, matuojami antropometriniai duomenys (ūgis, svoris), pusiausvyra, koordinacija, stuburo paslankumas. Išanalizavus duomenis tėvams bus pateiktos praktinės rekomendacijos, kaip lavinti pusiausvyrą, koordinaciją, ištvermę, didinti stuburo lankstumą ir organizuoti aktyvų ir sveiką laisvalaikį.

 

2018-11-02 Bendradarbiaujame su Kauno m. Panemunės biblioteka

Priešmokyklinės ,,Gandriukų” ir ,,Pelėdžiukų” grupės ugdytiniai pagamino rudenines girliandas - dekoracijas Kauno Panemunės bibliotekos erdvėms papuošti.

 

2018-10-30 Susitikimas su Lietuvos kariuomenės Oro pajėgų majoru Juozu Januškevičiumi

Spalio 30 dieną „Ančiukų", „Bitučių", „Pelėdžiukų" ir „Gandriukų" grupių vaikus aplankė Lietuvos kariuomenės Oro pajėgų majoras Juozas Januškevičius. Jis papasakojo apie Lietuvos kariuomenės oro pajėgų paskirtį, apsaugą ir gynybą, paramą sausumos ir jūrų pajėgoms, specialiųjų operacijų vykdymą. Pademonstravo skaidres su kariniais oro pajėgų lėktuvais ir sraigtasparniais. Vaikai susidomėję klausėsi svečio, uždavė jam įvairių klausimų. Karininkas pakvietė vaikus sudalyvauti piešinių parodoje „Padangių plieniniai paukščiai", kuri įvyks Kauno oro uoste. Dėkojame svečiui už šį nuostabų susitikimą.

 

2018-10-26 Kauno miesto akcija „Švarios rankos – sveikas vaikas“

Ilgalaikio sveikatinimo projekto „Sveikatos akademija“ veiklos savaitė „Švarios rankos – sveiki vaikučiai“, Kauno miesto ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikų ir 1-12 klasių mokinių akcija „Švarios rankos – sveikas vaikas“

 

Spalio 22-26 d. mažieji „Ančiukų“ ir „Bitučių“ grupių akademikai aiškinosi, kodėl svarbu plauti rankas. Vaikučiai ne tik buvo skatinami taisyklingai plauti rankas ir laikytis švaros, bet ir aktyviai įsitraukė į įvairias žaismingas veiklas. Pažiūrėję pamokantį senosios animacijos filmuką „Dantų šepetukų karalienė“ apie mergaitę, kuri nenorėjo praustis, šukuotis bei valytis dantukų, vaikai diskutavo apie tai, kaip ir kada reikia plauti rankeles, kad būtų sveiki. Grupių erdvės virto jaunųjų tyrėjų laboratorijomis: apsiginklavę padidinamaisiais stiklais vaikai tyrinėjo savo rankeles, o visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilma, pasitelkusi į pagalbą stebuklingąją mikrobų pudrą, parodė, kaip atrodo nešvarios rankos ultravioletinėje šviesoje. Savo kūrybiškumą išreiškė vaizduodami įvairiaspalvius mikrobus, piešdami savo rankeles, spalvindami spalvinimo knygutes „Švarios rankelės“ ir mokydamiesi linksmų eilėraštukų ir dainelių.

Nepamirškime, kad daugelio užkrečiamųjų ligų išvengsime tiesiog plaudami rankas. Tai paprastas būdas, kurio nereikėtų pamiršti. Būkime švarūs ir sveiki!

 

2018-10-24 „Būk saugus kelyje".

Spalio 24 d. l/d „Šnekutis" priešmokyklinių grupių ugdytiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Būk saugus kelyje". Veiklą vedė policijos pareigūnė ir policininkas „Amsis". Vaikai diskutavo ir dalijosi savo turimomis žiniomis apie saugų elgesį kelyje. Džiaugėsi gavę dovanų nuostabius atšvaitus, kuriuos prisižadėjo nešioti tamsiu paros metu.

 

2018-10-26 ,,Šviesoforas’’

,,Meškučių’’ grupės vaikai susipažino su šviesoforu. Vaikai ne tik patys pasigamino šviesoforą, bet ir sužinojo koks jis svarbus kelyje.

 

2018-10-24 Projektas „Mes mažieji menininkai

Prie organizuojamo „Žvirbliukų" grupės projekto „Mes mažieji menininkai" prisijungė Viliaus tėveliai. Jie su vaikučiais kūrė „Rudens spalvų šėliones". Jie vaikučiams padovanojo medines kaladėles, kurias kartu su vaikučiais papuošė skaičiukais, geometrinėmis figūromis. Dėkojame tėveliams už mažųjų menininkų ugdymą.

 

2018-10-22 „Šypsenų“ savaitė

„Šypsenų“ savaitė
„Kiškučių“ grupėje ši savaite - „Šypsenų ????“ savaitė. Vaikučiai ruošė šypsenas mamytėms. Jas puošė pirštukų antspaudukais.

 

2018-10-22 Projektas „Kakė Makė ir draugai"

Lėlių paroda „Kakė Makė ir draugai"
„Žiogelių" ir „Kiškučių" grupių vaikučių ir tėvelių kurtos lėlytės puošia darželio erdves. Kviečiame visus ateiti ir pasigrožėti.

 

2018-10-19 Projektas „Šiandien aš auklėtoja(-as)"

Pagal grupės projektą „Šiandien aš auklėtoja(-as)", spalio 19 dieną „Pelėdžiukų“ grupėje vyko edukacinė veikla „Darbai ant medžio plokščių", kurią vedė ugdytinio Vėjo tėvelis Mindaugas Naujalis. Naudodamas tradicines ir netradicines priemones Mindaugas ne tik vaikus sudomino veikla, bet ir išmokė juos sukurti nuostabias dovanas savo artimiesiems. Vaikams labai patiko eksperimentuoti su guašu ir įvairiais lauko augalų lapeliais. Visi vaikai džiaugėsi, kad galės savo dovanas dar tą pačią dieną padovanoti tėveliams ir nuoširdžiai padėkojo Vėjo tėčiui.

 

2018-20-16 Apsilankymas „Convivo" žirgyne

Spalio 16 dieną „Pelėdžiukų" ir „Gandriukų" grupių vaikai autobusu keliavo į Girininkų kaime esantį žirgyną „Convivo". Vaikus pasitiko žirgyne dirbanti trenerė Ingrida ir supažindino su čia gyvenančiais žirgais. Vaikai iš arti pamatė daug gražių įvairių veislių žirgų. Sužinojo apie sportinių žirgų priežiūrą, gyvenimo sąlygas, charakterio bruožus. Prižiūrėtoja leido žirgus pašerti morkomis ir atsargiai paglostyti. Vaikai buvo pakviesti į maniežą stebėti sportinių žirgų treniruotės, kur matė įspūdingus žirgų šuolius per kliūtis.
Išvykos metu vaikai lepinosi gražiu oru, patyrė daug gerų emocijų. Tiesioginis kontaktas su žirgais vaikams paliko neišdildomus įspūdžius.

 

2018-10-16 Respublikinė nuotraukų paroda „Rudens voratinklis"

Žiogelių" grupės vaikai dalyvauja Respublikinėje nuotraukų parodoje Rudens voratinklis".  2018 spalio 22 d. - lapkričio 3 d. darbeliai eksponuojami Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje.  Užsukite pasigrožėti.

 
 

 

2018-10-17 „Švarios rankelės- sveikata'


Meškučių'' grupėje lankėsi sveikatos priežiūros specialistė Vilma. Vaikai tyrinėjo savo rank, iš pelesirmo žvilgsnio, jos atrodė švarios, bet pašvietus paslaptinga šviesele, išryškėjo visi nešvarumai. Mažieji Meškučiai''  sužinojo  kodėl, kada ir kaip taisyklingai  rankeles plauti.

 

2018-10-16 Pasaulinė mitybos diena

„Žvirbliukų" grupės ugdytiniai paminėjo Pasaulinę mitybos dieną. Gamino vaisių salotas, kūrė sveiko maisto piramidę.

 

2018-10-15 „Rudeninių lapų mūšis"

Kiekviena diena „Bitučių“ grupėje kupina atradimų: smalsuoliai sukūrė spalvotus atradėjų žiūronus, su kuriais tyrinėjo rudens spalvomis nusidažiusią gamtą. Nutarėme ne tik pavaikščioti, bet... suorganizavome ir rudeninių lapų mūšį. Skubėkite ir jūs pasidžiaugti, nes rudens lietus, šalnos greitai sunaikins visą grožį.

 

2018-10-15 Ugdome vaikų kūrybiškumą

„Boružiukų" gr. vaikučiai išbandė kinetinį smėlį. Šis smėlis- puiki priemonė vaiko motorinių gebėjimų ugdymui. Lavina atmintį, mąstymą, vaizduotę ir padeda atsiskleisti vaiko kūrybiškumui.

 

2018-10-12 ,,Rudenėlis užaugino"

,,Medžių lapai žemėn krito, juos maži vaikučiai rinko..." Darželyje įvyko renginys ,,Rudenėlis užaugino". Šventę aplankė Rudenėlis ir kiškelis Strykt Pastrykt. Jie džiaugėsi vaikų atsineštomis rudens gėrybių kraitelėmis, šokiais, dainomis, deklamuojamais eilėraščiais. Ugdytiniai dalinosi gera nuotaika ir šypsenomis.

 

2018-10-11 Projektas „Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge“

Gražų rudens rytą mūsų darželio vaikučius aplankė „Žiogelių“ grupės ugdytinės Esteros mama su teta Idalija Gerviene. Mažiesiems ji pravedė linksmą rytinę mankštelę.

 

2018-10-11 „Miško takelis“

Gilė po gilės, kaštonas po kaštono, taip ruduo atkeliavo į „Gandriukų“ grupę. Negalima praeiti pro šias rudens gėrybes neįsidėjus vienos kitos į kišenę. Tikras džiaugsmas, kai iš viso šio gėrio sukuri kažką įdomaus.

 

2018-10-10 Projektas " Mes mažieji menininkai"

Rudenėli , tu gražus,
Rudenėli, būk pas mus.
Jis nudažė lapelius,
Dažo lapelius, grybus!"
Žvirbliukų" ir Drugelių" grupės vaikučiai savo mažais pirštukais tapė spalvotus rudens medelius, gėlytes, grybukus ir kitas rudens gėrybes.

 

2018-10-10 Edukacinė išvyka į A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą

Spalio 10 dieną priešmokyklinės Pelėdžiukų" grupės ugdytiniai vyko į Algirdo Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklą. Kelionės metu kartu aptarėme pagrindines keleivių saugaus elgesio taisykles ir stengėmės jų laikytis. Mokykloje vaikai dalyvavo edukacinėje programoje Saugus vaikas", susipažino su kelio ženklais, išklausė roboto - policininko patarimų, žiūrėjo filmuką apie vabzdžių kelionę po Kauno miestą. Vaikai turėjo galimybę savo žinias ir patirtį pritaikyti praktikoje, gavę užduotį savarankiškai pereiti per reguliuojamą ir nereguliuojamą perėjas ir nueiti į autobusų stotelę. Vaikams pavyko įveikti šią užduotį su mokyklos vadovės pagalba. Ši pamokėlė buvo labai įdomi ir naudinga mūsų ugdytiniams. 

 

2018-10-10 Psichikos sveikatos diena

Spalio 10 d. minima Psichikos sveikatos diena. Šia proga  „Bitučių",  „Ančiukų",  „Drugelių" ir  „Žvirbliukų" grupių ugdytiniai dalyvavo akcijoje  „Atpažink jausmus". Grupinių užsiėmimų metu psichologė mokė vaikus atpažinti ir įvardinti jausmus. Vaikai pasakojo apie tai, kas juos pralinksmina, dalijosi patarimais, kaip elgtis, kai būna liūdna, pikta ar baisu. Logopedė Germa Astrauskienė kvietė žaisti su balionais, šypsotis, mokė eilėraštuko  „Šiandien nuotaika gera, šypsenėlė mano veide!". 

Visos darželio bendruomenės vardu linkime šypsotis ir nepamiršti pasirūpinti savo psichine sveikata!

 

2018-10-08 Rudens antspaudai

Rudenėlis pilnas spalvų ir idėjų. Pasiėmę kempinėles „Ančiukų" grupės vaikai darė medžių lapelių antspaudus. Įdomu kaip gavosi? Ateikit į svečius.

 

2018-10-08 „Šypsenų savaitė"

„Žiogelių" grupėje „Šypsenų savaitė". Mažieji dalinasi savo šypsenomis ir linki gražios savaitės.

 

2018-10-05 Minime Pasaulinę gyvūnų globos dieną

 

Spalio 4-ą minime Pasaulinę gyvūnų globos dieną. „Boružiukų" grupės vaikai organizavo akciją Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti. Jie surengė savo augintinių foto parodą. Čia apsilankė ir „Meškučių" grupės ugdytiniai.

 

2018-10-05 Paroda „Rudens žaidimai"

Lopšelio-darželio „Šnekutis" kiemą papuošė paroda „Rudens žaidimai", vaikų, tėvelių ir pedagogų sukurti kiekvienos grupės pavadinimai nuo „Boružiukų" iki "Gandriukų". Originalūs, išradingi kūriniai kvietė visus sustoti ir pasigėrėti jais.
Ačiū visiems!

 

2018-10-05 „Po rudens skara" - madų šou

Lauke vis žvarbiau...dažnas iš mūsų traukia kepures, šalikėlius, skaras. „Ančiukų" grupės ugdytiniai pasinaudojo mamų skaromis ir muzikos užsiėmimo metu surengė madų šou.

 

2018-10-05 Su Tarptautine mokytojų diena

Sveikiname visus pedagogus su profesine švente.

 

2018-10-04 Paroda „Rudenėlio gražios spalvos"
 Boružiukų" grupės ugdytiniai apsilankė parodoje Rudenėlio gražios spalvos". Vaikai grožėjosi darbeliais. Ačiū ir mamytei, aplankiusiai darželio vaikų parodą. 
 

2018-10-04 „Stebuklinga skrybėlė"

Į Žiogelių" grupę atkeliavo stebuklinga skrybėlė. Vaikai įdėmiai ją tyrinėjo. Skrybėlės dugne kiekvienas rado savo nuotaikėlę. O kokia ji buvo? Spręskite patys.

 

2018-10-03 „Sveiko maisto diena. Vaisiai"

Kiekvieno mėnesio pirmasis trečiadienis - Sveiko maisto diena. Šį trečiadienį visi darželio ugdytiniai kalbėjo apie vaisius. Kiekviena grupė pasirinko sau priimtiną veiklą, pvz. Pelėdžiukų" grupės vaikai ragavo skirtingus vaisius ir rinko Vaisių karalių". Kaip manote, kas juo tapo? Smagu, kad vaikai šį titulą suteikė lietuviškam obuoliui. Gandriukų" grupės vaikams taip patiko gaminti sveikuoliškus kokteilius iš vaisių, kad jų paragauti užteko visiems įstaigos darbuotojams. „Drugelių" grupėje vaikai gamino salotos iš meliono, bananų, vynuogių. Žvirbliukų" grupės ugdytiniai dėliojo vaisių mozaiką. Mažieji ,,Bitučių" grupės kulinarai eksperimentavo ir gamino vaisių salotas: patys išskobė meliono sėklas, skaičiavo vaisius, juos  lygino, pjaustė, maišė ir ragavo. Kiškučių" grupės vaikučiai linksmai krimto vaisius , o po to aplikavo obuoliukus. Kiekvienoje grupėje sklandė saldus vaisių aromatas ir daugybė naujų idėjų, vaikučių veiklai namuose. 

 

2018-10-02 „Vaisiai ir daržovės - energijos šaltinis"

Kokios daržovės skaniausios? Kokie vaisiai kvapniausi? Kokių vitaminų juose daugiausia? Visa tai „Gandriukų" grupės vaikai sužinojo uosdami, ragaudami. Jie spaudė sultis iš atsineštų vaisių, gamino sveikuoliškus kokteilius. Norite sužinoti sveikuoliškų kokteilių receptus - drąsiai užsukite į „Gandriukų" grupę ir vaikai Jums papasakos.

 

2018-10-02 „Kuri ilgiausia?"

 

Bijai gyvačių? Ančiukų" grupėje jos linksmos ir draugiškos. Ančiukų" grupės vaikai skaičiavo kaštonus, juos rikiavo mažėjimo-didėjimo tvarka. Į pagalbą pasikvietę adatą ir siūlą suvėrė linksmuoles gyvatėles. Būk dėmesingas ir surask ilgiausią...Sėkmės.

 

 

2018-10-02 „Ką slepia miškas?"

Šią savaitę „Bitučių“ grupės tyrinėtojai bandė išsiaiškinti miško paslaptis. Prisirinkę rudeninių miško gėrybių (kaštonų, gilių, įvairių spalvų ir formų lapų) vaikai tapo miško architektais: panaudodami gamtines medžiagas ir plastiliną konstravo medžius, grybus, drugelius, sraiges, namelius... 

 

2018-10-02 „Lapai krito, krito, krito..."

Lapai krito, krito, krito... ir sukrito į Kiškučių" grupę. Vaikučiai linksmai juos tepė dažais ir kūrė nuostabius piešinius.

 

2018-10-02 „Pažink gyvūną"

Šiandien Boružiukų" grupės vaikučiai susipažino su laukiniais ir zoologijos sodo gyvūnais, juos atpažino.

 

2018-10-02 ,,Muzikos instrumentų šalyje" edukacija

Šiandien muzikos pedagogė Silvija kartu su ,,Ančiukų", ,,Bitučių", ,,Drugelių", ,,Žvirbliukų" grupių ugdytiniais pabuvojo ,,Muzikos instrumentų šalyje".  Muzikos pamokėlių metu vaikai ne tik dainuoja ir šoka. Naudojant vaizdines ugdomąsias priemones vaikai buvo pažindinami su įvairiais muzikos instrumentais. Užsiėmimo metu ugdytiniai klausėsi gyvūnėlių orkestro atliekamos melodijos, spėliojo muzikos instrumentus ir juos spalvino. 

 

2018-10-01 „Kiškučių" grupės popietė

Rudenėlis atkeliavo ir į Kiškučių" grupę. Vaikučiai lipdė grybukus, nepamiršo ir kirminukų. Taip pat piešė rudenėlio vėją, liejo rudens spalvas. 

 

2018-09-28 Projektas ,,Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge"

Š.m. rugsėjo mėn. darželį aplankė ,,Boružiukų" gr. ugdytinio Martyno mama Kristina, kuri pravedė rytinę mankštelę su gimnastikos lazdomis. Džiaugiamės tėveliais, aktyviai dalyvaujančiais  projekte ,,Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge".

 

2018-10-01 Informacija

Gerb. bendruomenės nariai, norime  informuoti, kad siekiant  užtikrinti vaikų saugumą, nuo 10. 02 d. (antradienio) bus rakinami darželio varteliai (Kariūnų pl. pusėje):  9.30 val. - 16.30 val. ir nuo 18.00 val.

Administracija

 

2018-09-27 Kauno m. akcija „Gyvūnai aplink mus"

 

Dalyvaujame akcijoje Gyvūnai aplink mus" - pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti.
Pasigaminome metodinę priemonę, kurią išmaniojo robotuko Bee-bot" pagalba išbandė Žvirbliukų" ir Žiogelių" grupių vaikučiai. Taip žaismingai pažindami gyvūnus vaikai susipažįsta ir su programavimo pradžiamoksliu.

 

 

2018-09-25 „Kad dantukai būtų sveikesni"

Dėkojame Kauno odontologijos klinikai Neodenta" už iniciatyvą skatinti vaikus rūpintis savo dantukais ir dovanėles priešmokyklinių grupių ugdytiniams.

 

2018-09-21 Europos judumo savaitės renginys „Bėk su vėjeliu !“

Rugsėjo 21 dieną l/d „Šnekutis“ įvyko gražus Europos judumo savaitės renginys „Bėk su vėjeliu !“, inicijuotas Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos. Smagiai nusiteikę aplink darželį bėgo visi: pedagogai, vaikai ir jų šeimos nariai.
„Bėgti su vėjeliu - buvo mums smagu!“

 

2018-09-21 STEP mokymai tėvams

STEP GRUPIŲ UŽSIĖMIMAI 0-5 METŲ AMŽIAUS VAIKŲ TĖVELIAMS

STEP Tėvų grupės organizuojamos, remiantis pasaulyje populiaria tėvų ugdymo programa

STEP (angl. Systematic Training for Effective Parenting – Sistemingas efektyvių vaiko auklėjimo įgūdžių lavinimas - Dinkmeyer, McKay, Dinkmeyer, 1997.). Lietuvoje ji įgyvendinama nuo 2010 m. Iki šiandien STEP programa yra viena iš nedaugelio, kurios efektyvumas pagrįstas mokslinių tyrimų rezultatais.

STEP programos įgyvendinimą, kokybę ir plėtrą užtikrina Pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacija (PAKA), kuriai vadovauja dr. Jolita Jonynienė.

Kadangi STEP programa laimėjo Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotą konkursą, šį rudenį STEP tėvų grupės mažylių tėvams bus finansuojamos projekto lėšomis.

2018 m. spalio pirmąją savaitę prasidėsiančios grupės Jums nekainuos, tačiau reikės įsigyti Mokymo medžiagą.

Dalyvaudami grupėse, Jūs:

 įgysite pasitikėjimo savimi, kaip tėvais;

 geriau suprasite savo vaiką;

 išmoksite ugdyti vaiko savigarbą ir stiprinti jo pasitikėjimą savimi;

 sužinosite apie atsakingumą skatinančius pozityvius vaiko drausminimo būdus;

 pasisemsite idėjų ir psichologinių žinių apie vaiko elgesio dėsningumus ir patobulinsite bendravimo įgūdžius.

SKUBĖKITE REGISTRUOTIS, NES GRUPĖJE DALYVIŲ SKAIČIUS RIBOTAS! STEP grupių užsiėmimai šį rudenį bus vedami 0-5 metų amžiaus vaikų tėveliams.

Susitikimai vyksta vieną kartą per savaitę, Kauno Panemunės lopšelyje - darželyje. Kiekvieno susitikimo trukmė – 2 valandos. Iš viso 9 užsiėmimai.

 

2018-09-21 Respublikinė kūrybinių darbų paroda "Tau močiute ir seneli"

"Žiogelių", "Pelėdžiukų" ir "Bitučių" grupių ugdytiniai dalyvauja Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodoje "Tau močiute ir seneli". Paroda skirta Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai (spalio 1 d.) paminėti.

 

2018-09-20 "Kas ką dirba darželyje?"

Šią savaitę „Ančiukų“ ir „Bitučių“ grupių ugdytiniai domėjosi įvairiomis profesijomis. Vaikai piešė, vartė knygeles, žaidė kūrybinius žaidimus. Praplėsti vaikų žinias apie profesijas padėjo mūsų darželio darbuotojai. Vaikai aplankė skalbyklą, raštinę, virtuvę, dirbtuves. Taip pat susipažino su mūsų darželio visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Vilma, kuri papasakojo apie savo darbo dieną. 

 

 

2018-09-17 Žaidžiame-mokomės su „Bee-bot“ robotukais

Mažieji ,,Meškučių'' grupės ugdytiniai išbandė „Bee-bot“( bitutes) - robotukus.Bitutė keliavo pas meškutį į svečius, nešė jam lauktuvių.

 

2018-09-10-14 „Mano knygelė“

Prasidėjus mokslo metams visi skubame į parduotuves įsigyti kanceliarijos prekių, tačiau retas kuris praeina pro spaustuvių dažais kvepiančias knygų lentynas. Mūsų ugdytiniai nusprendė tapti ir rašytojais, ir leidėjais ir iliustratoriais. Todėl  „Ančiukų“ grupės vaikai visą savaitę susikaupę karpė, piešė, rašė ir klijavo, o penktadienį džiaugėsi savo pagamintomis spalvotomis knygelėmis. 

 

2018-09-12 Edukacinė priemonė "Pažink medį"

Džiaugiamės mūsų auklėtojų sukurta priemone "Pažink medį" ir kviečiame ja naudotis. "Bitučių" ir "Pelėdžiukų" grupių vaikučiai jau susipažino su ja. Kol visi lapai dar nenukrito skubėkite ir Jūs kitaip praleisti laiką lauke.

 

2018-09-12 Sveiko maisto diena

"Sveikas maistas" - tai ne tik vaikų maitinime dažnai girdimas žodis, bet mūsų įstaigai tai ir labai svarbus terminas. Mes siekiame, kad ugdytiniai suprastų kaip svarbu mums pasirinkti ir valgyti daugiau vaisių, daržovių. Šiuo tikslu mes ir toliau kiekvieno mėnesio pirmąjį trečiadienį organizuosime "Sveiko maisto" dieną. Šį kartą kiekviena grupė pati pasirinko sau įdomią temą apie sveiką maistą ir savaip organizavo veiklą. Pavyzdžiui "Žvirbliukų" grupės vaikai kalbėjo apie vaisius ir mėgino atspėti pagal kvapą ir skonį. "Drugelių" grupės ugdytiniai dėliojo dėlionę "Žmogeliukas", kurią skaniai sukirto. Kiekviena grupė labai kūrybiškai vaikus vedė "Sveiko maisto" keliu. 

 

2018-09-10 „Laiptukai-skaičiukai“

Dar pavasarį keletas tėvelių kreipėsi su iniciatyva įrengti vaikams erdvę,kurioje jie galėtų susipažinti su skaičiais ir nesimokindami išmoktų skaičiuoti. Atsižvelgę į tėvelių prašymą jau 2 laiptinėse įrengėme „Laiptukus-skaičiukus". Mūsų mažieji kasdien keliaudami į grupes galės ne tik skaičiuoti laiptelius ar žingsnelius, bet tuo pačiu regėti grafinį skaičiaus vaizdinį ir žaisdami išmokti juos atpažinti. Tikimės, kad šie pokyčiai suteiks smagių akimirkų.

 

2018-09-09 „Manipuliacijų sienelė“

Norime pasidžiaugti mūsų vaikams sukurta patrauklia erdve, kur įrengta manipuliacinė sienelė. Nepamirškite užsukti į darželio holą ir išmėginti kartu su vaikais. 

 

2018-09-03 Mokslo ir žinių dienos šventė „Sveikas, Rugsėji“

Rugsėjis  atneša naujų darbų pradžią ir daugybę prisiminimų. Tam kam pirmą kartą teko praverti darželio ar lopšelio duris puikiai prisimena kiek jaudulio ir nerimo kirbėjo mažoje širdelėje. Jis neapleido ir mūsų mažųjų, bet tikimės, kad ši diena širdyse pasėjo tik linksmas emocijas ir dideles svajones.

Kūrybingų ir sėkmingų metų visai l/d „Šnekutis“ bendruomenei.

 

2018-09-03 „Ir vėl Rugsėjis“

Visus sveikiname su Naujų Mokslo Metų pradžia.

 

2018-08-20 „Būdai, padėsiantys vaikui suvaldyti pyktį“

Gerbiami bendruomenės nariai, UPC puslapyje pateiktas puikus straipsnis „Būdai, padėsiantys vaikui suvaldyti pyktį“. Jei susidomėjote plačiau paskaityti galite adresu: https://www.ikimokyklinis.lt/index.php/straipsniai/tevams/budai-padesiantys-vaikui-suvaldyti-pykti/25292

 

Dėl sveikatos pažymų

Gerb. Tėveliai, norime priminti, kad lankant ugdymo įstaigą yra būtina pateikti „Vaiko sveikatos pažymėjimą“. Primename, jog pažyma galioja vienerius metus nuo išdavimo datos. Būkite dėmesingi ir pasirūpinkite, kad sugrįžus po atostogų nekiltų nesusipratimų. Taip pat būtina atlikti ir patikrą dėl kirmėlių (ši pažyma galioja tik 10 dienų).

Gražios likusios vasaros.

 

Atmintinė tėvams, kurių vaikučiai jau lanko ar dar tiik lankys mūsų įstaigą

Ačiū už bendradarbiavimą ir supratingumą.

 

Rugsėjo I-osios šventė

Gerb. l/d „Šnekučio“ bendruomenės nariai,

Rugsėjo I-osios šventė planuojama Rugsėjo 3d. (pirmadienį) 10 val. darželio kieme.

Pagarbiai, administracija

 

2018-06-14 Kai už stiklo barbena lašai

„Drugelių", „Ančiukų" ir „Bitučių" grupių vaikai turėjo progą pabūti „kino teatre". Bilietai, „pop cornai“, didelis ekranas ir filmas – buvo puikus pasirinkimas, kai į langą barbena lietaus lašai.

 

2018-06 Projektas ,,Vaikai-vaikams"
Projektas ,,Vaikai-vaikams"
Šią savaitę mūsų darželį aplankė Kauno Vyturio gimnazijos, muzikos skyriaus mokinė Ugnė ir jos mokytoja Monika, kurios pasidalino su vaikais nuostabiu kanklių koncertu. Šio instrumento skambesio klausėsi ,,Žiogelių", ,,Kiškučių", ,,Gandriukų" ir ,,Pelėdžiukų" grupių ugdytiniai. Prie pasirodymo prisijungė ir mūsų darželio ugdytinė Nida, kuri groja pianinu. Tikimės dar ne kartą darželyje sulaukti muzikuojančių vaikų.
 

2018-06-13 Smagios veiklos su edukacinėmis bitutėmis
„Žvirbliukų" grupės vaikučius šią savaitę aplankė edukacinė bitutė, kuri padėjo prisiminti spalvas. Atlikome bandymą "Saldi vaivorykštė".
„Drugelių" grupės vaikučiai išsiilgę vasaros atostogų, jūros, smėlio atliko bandymą "Jūra pas mus".

 

2018-06-13 Sporto šventė – „Sveika, Vasarėle“

  Gražią vasaros dieną praūžė smagus sporto renginys „Sveika, vasarėle!“. Šventę pradėjo atskriejęs paspirtuku Karlsonas su savo drauge Saulyte. Vaikai kartu su tėveliais, pedagogais linkmai trepsėjo „Meškučių“ šokį. Vėliau priešmokyklinių grupių vaikai pristatė šokį „Letkis“. Darželio kieme buvo penkios sporto „stotelės“, kuriose visų dalyvaujančių laukė teisėjai. Varžybų dalyviai savo jėgas ir vikrumą galėjo išbandyti įvairiose sporto estafetėse ir žaidimuose: „Pingvinai“, „Plaukikai“, „Badmintonas kitaip“ ir kt. Renginys praėjo smagiai, direktorė  visiems dalyviams įteikė apdovanojimus - obuoliukus ir vaišino arbata. 
Organizatorius - kūno kultūros pedagogė G. Ragelienė

 

2018-06-12 Sporto švente

Gerb. „Šnekučio“ bendruomenės nariai, visus kviečiame š. m. birželio 13 dieną 16.30 val. į darželio kiemą, kur vyks Sporto šventė – „Sveika, Vasarėle“.

 Kviečiame aktyviai dalyvauti, kartu rungtyniauti ir patirti džiugių sportinių akimirkų.

P.S.: nepamirškite sportinės aprangos.

Laukiami visi.

Organizatoriai

 

2018-06-01 Edukacinė išvyka į Lietuvos liaudies buities muziejų

 „Gandriukų“ grupės vaikai lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje-Rumšiškėse. Viešint XX a. pr. aukštaičių gryčioje vaikai sužinojo kaip seniau gyveno žmonės Lietuvos kaime. Susipažino su prosenelių buitimi, apranga, apavu, senaisiais mediniais žaislais. Išbandė namie austo vilnonio audinio šiurkštumą ir lino švelnumą. Žaidė senovinius žaidimus, minė mįsles, klausėsi pasakos. Mokėsi tinkamai elgtis prie stalo tiek namuose, tiek svečiuose pagal ana meto papročius. Vaikams teko pasivažinėti ir arklių tempiamais vežimais. Įspūdžių užteks ilgam.

 

2018-06-01" Išmėgink"

Praėjusią savaitę "Drugelių" grupės vaikus džiugino ne tik saulės spinduliai, bet ir galimybė išmėginti naujas veiklas. Smagu, kad abejingų neliko nei saulės spinduliams, nei  kūrybinei veiklai gamtoje.

 

2018-06-01 „Sveikinu tave,Tėveli,- dovanoju tau laivelį“

Tėti, tėti, būk šalia,
Tėti tėti – visada.
Apkabink, kai man sunku,
Nuramink, kai aš liūdžiu.

Pasakyti tau „myliu“
Man taip lengva ir smagu.
Žaisti su tavim patinka
Krėsti pokštus mums taip linksma.

Kai bus liūdna tau kada,
Būsiu prie tavęs šalia,
Ir žinok, kad tu brangus,
Mylimiausias man žmogus!

 

2018-06-01 „Pelėdžiukų“ grupės išvyka

Taptautinę vaikų gynimo dieną "Pelėdžiukų" grupės ugdytiniai keliavo į Panemunės parduotuvę "Aibė", kurioje susipažino su parduotuvės darbuotojais, apžiūrėjo prekių įvairovę ir patys savarankiškai nusipirko ledų. Grįžę į darželį vaikai dalijosi įspūdžiais ir gera nuotaika.

 

2018-05-31 Pažintinė-pramoginė kelionė

Gegužės 31 dieną "Gandriukų", "Pelėdžiukų", ir "Ančiukų"  grupių vaikai leidosi į pažintinę ir pramoginę kelionę pažaisti, pasportuoti, pamatyti augalus, vabzdžius.

Vaikai linksmai ėjo pėsčiomis iki J. Basanavičiaus paminklo. Pasivaikščiojo po pušyną, sporto aikštelėje,esančioje prie paminklo, susirungė estafečių rungtynėse. 
Laikas bėgo labai greitai ir mažieji keliauninkai truputį pavargę, bet laimingi, grįžo į darželį.

 

2018-05-24 "Lik sveikas, darželi"

šią ketvirtadienio popietę su lopšeliu darželiu atsisveikino 34 priešmokyklinukai. Į mokyklą juos palydėjo gausus tėvelių, senelių, darželio darbuotojų būrys. Šventiškai papuoštoje salėje skambėjo dainos, sukosi poros, aidėjo juokas. Likite sveiki žaislai, mes išeiname…

Su neapsakomu džiaugsmu ir kartu liūdesiu žiūrėjome į juos ir negalėjome patikėti, kad jie jau užaugo. Žiūrėjome į savo ugdytinius ir mintyse linkėjome, kad jų vaikiškas mažas pasaulis, apgaubtas stebuklų skraiste, tęstųsi dar ilgai, ilgai. Tegul spalvota jų  vaikystės pasaka dar nesibaigia…

 

 

2018-05-21 Konkursas "Saugok Lietuvos gamtą - prikelk daiktą naujam gyvenimui“

"Drugelių"grupė dalyvauja konkurse "Saugok Lietuvos gamtą - prikelk daiktą naujam gyvenimui“ su savo kūrybiniu darbu "Trispalvė rūšiuoklė".

 

2018-05-17 Akcija "Pojūčių takeliui po trinkelę"

Gerb. Bendruomenės nariai, kviečiame įsijungti į mūsų akciją "Pojūčių takeliui po trinkelę" (1 foto).
Kam jo reikia? - tai sužadina gyvybines jėgas, nes prie grunto besiliečiančiose pėdose gerai stimuliuojami jose esantys akupunktūriniai taškai. Toks vaikščiojimas moko atidumo, lavina koordinaciją.
Kaip įsijungti į akciją? Prašome, kiekvieno galinčio, - padovanoti po paprastą trinkelę (pavyzdį galite pamatyti darželio hole). Trinkeles galite palikti tam skirtoje dėžėje.
Ką su jomis darysime? Išdėsime pojūčių takelio kraštą.
Ačiū už Jūsų pagalbą turtinant mūsų edukacines erdves.

 

2018-05-16 Mažųjų šokėjų vakaras „Šokio sukūry“

Šią trečiadienio popietę darželio aktų salėje rinkosi tėveliai pasidžiaugti savo mažaisiais, kurie visus metus kantriai ir atsakingai dėliojo žingsnelį po žingsnelio...Tikrai neliko nei vieno abejingo, kuris pagailėtų aplodismentų, elegantiškiesiems šokėjams. 

 

2018-05-11 Kalbos savaitė

2018 m. gegužės 7-11 d. Kauno lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ vyko Kalbos savaitė. Organizatoriai: G. Astrauskienė, V. Bogdienė, G. Celiešienė, J. Jokubauskienė, V. Kilienė pagal iš anksto sudarytą renginio planą vedė kalbos ugdymo pratybas „Gandriukų“, „Pelėdžiukų“, „Kiškučių“, „Žiogelių“, „Ančiukų“, „Bitučių“ grupėse ir specialistų kabinetuose. Kalbos ugdymui panaudota smulkioji tautosaka, vestos pratybos IKT klasėje, panaudojant interaktyviąją lentą, interaktyviąsias grindis, edukacines bitutes „Bee-bot“. Vyko atvirų durų diena tėvams, juos konsultavo logopedai ir specialusis pedagogas. Vaikams patiko specialistų vestos logopedinės ritmikos, smulkiosios motorikos pratybos ir drauge su pedagogais organizuoti kalbą ugdantys žaidimai. Įstaigos erdvėse „išsibarstę“ žiedlapiai su raidėmis, „išaugęs“ stebuklingas medis, pro jį „riedantis“ traukinukas sudomino vaikus raidėmis, žodžiais, ragino juos perskaityti. Debesėliuose parašytos žymių žmonių mintys kvietė branginti, saugoti ir gerbti gimtąją kalbą.

 

2018-05-06 Sveikinu tave, mamyte!

"....Tokios mamos kaip tu,
Su saule veiduose, –
Pasauly nėr kitur,
Tik mūsų namuose".
(S.Jakštas)

Lai mūsų vaikų darbeliai džiugina Jūsų širdis.

 

2018-04-30 Edukacinė veikla "Mergytė ieško pasakos"
2018 m. balandžio 26 d. priešmokyklinės "Peledžiukų" grupės ugdytiniai apsilankė Kauno literatūros muziejaus vaikų skyriuje teatralizuotoje edukacinėje veikloje "Mergytė ieško pasakos". Kartu veikloje dalyvavo ir vaikų rašytoja, knygų autorė Birutė Linkytė, kuri pristatė savo naujai sudarytą knygą "Debesų pataluos" ir kartu su vaikais kūrė pasakas.
Vaikai susipažino su įvairiais vaikų literatūros leidiniais, apžiūrėjo kaip atrodo jų knygų autoriai. Labai smagu buvo pamatyti Vytautės Žilinskaitės apysakos "Kelionė į Tandandriką" veikėjus bei jų raketą su kuria vaikai galėjo net "paskraidyti"!

 

 

2018-04-30 "Mylėkime gamtą"

Praėjusios savaitės tema "Drugelių" grupėje "Mylėkime gamtą". Vaikai susipažino su grindų robotuku "Bee-bot", kuris padėjo vaikams mokytis atpažinti ir teisingai rūšiuoti šiukšles. Vaikučiai pasigamino atliekų rūšiavimo traukinuką.
Mūsų "svogūnų medis" jau žaliuoja.

 

2018-04-25 Edukacija: „Sveikas vaikas – sveika ateitis“

Š.m. balandžio 25 d. vyko Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro renginys edukacija: “Sveikas vaikas – sveika ateitis“. „Gandriukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai kartu su virtuvės šefu Kęstučiu Bartkum ruošė įvairių vaisių bei uogų  salotas su natūralaus jogurto ir ekologiškos uogienės padažu. Vaikai patys gamino patiekalą,  jį puošė ir skanavo. Renginys vaikams neprailgo, jie pakvietė šefą atvykti dar kartą.

 

2018-04-24 "Pavasario alėja"

Visuomeninė organizacija "Vieningas Kaunas" bei prekybos centras "Molas" rengė parodą-konkursą "Pavasario alėja". Jame dalyvavo  "Bitučių" ir "Žiogelių" grupių ugdytiniai. Jie savo rankomis dekoravo kartoninius kiaušinius, kurie puošė prekybos centro erdves. Už nuoširdų triūsą vaikams atlyginta Padėkos raštais. 

 

2018-04-19 Priešmokyklinukų talka prie J.Basanavičiaus paminklo

Tikras pilietis-tai tas, kuris rūpinasi ne tik savimi, bet ir šalia esančiais. Mūsų "Gandriukų" ir "Pelėdžiukų" (priešmokyklinių grupių) ugdytiniai tikrai pilietiški, nes jie tvarkė ne tik savo darželio aplinką, bet taip pat pasirūpino tvarka ir prie J.Basanavičiaus paminklo esančia aplinka. Ačiū auklėtojoms ir vaikams už tokį atsakingą požiūrį.

 

2018-04-24 Svogūnų laiškų degustacija

"Žiogelių" grupės vaikučiai neperseniausiai patys pasodino svogūnų laiškus Labai džiaugiamės šiandiena su vaikais, kad yra rezultatas - t.y. gausus svogūnų laiškų būrys. Taigi, pirmasis tikslas įgyvendintas, todėl šiandien vaikučiai skynė savo išaugintus laiškelius ir gamino sumuštinukus. Ingredientai: duona/batonas, sviestas ir svogūnų laiškai. Galima sakyti, kad vyko degustacija... ir smagi veikla vaikams.

 

2018-04-23 "Spalvų Karalystėje"

Spalvos – bene svarbiausia priemonė išreikšti emocijoms, ypatingai toms, kurias labai sunku apsakyti. Ypatingai vaikams spalva yra labai svarbi reiškiant jausmus.
Visą savaitę „Boružiukų“ grupėje "Spalvų Karalystėje" liejosi spalvos: vaikai susipažino su spalvomis per kūrybinę veiklą, pojūčius, žaidimus, vaidybą.

 

2018-04-18 Projektas ,,Aš, tėtis ir mama- mes sportuojame drauge"

Balandžio 18 d. svečiuose sulaukėme ,,Ančiukų" gr. ugdytinės Amelijos ir ,,Gandriukų" gr. ugdytinės Gabrielės mamytės Vidos Bijaminienės, kuri vaikams pravedė ,,bananų" jogos rytmetį. Vaikai imitavo bananą, skrajojantį drugelį, katytę, tai jiems suteikė daug gerų emocijų. Dėkojame mamytei už nuoširdų dalyvavimą projekte ,,Aš, tėtis ir mama- mes sportuojame drauge".

 

2018-04-19 Festivalis ,,Pavasario dainų pynė-2018"

Balandžio 19 d. muzikos pedagogė Silvija kartu su ,,Ančiukų" gr. ugdytine Ema Alijeva lankėsi Kauno sanatoriniame l/d ,,Pušynėlis, kuriame vyko festivalis ,,Pavasario dainų pynė-2018". Labai džiaugiamės sudalyvavę šiame renginyje skirtame gamtos žadinimui, kuris suteikė tiek daug gerų emocijų. Emutė buvo pasipuošusi nauju tautiniu kostiumu,  kurį kūrė ir darželiui padovanojo Juozas Statkevičius. Grįžus iš festivalio kieme laukė grupės draugai,  kurie pasveikino ir kartu džiaugėsi gautais diplomais ir medaliu.  

 

2018-04-20 Švarinimosi akcija "Švarus kiemas"

Penktadienio popietę vyko švarinimosi akcija "Švarus kiemas". Organizuodami šią akciją mes prisijungėme prie respublikinės akcijos "Darom". Dėkojame vaikams, tėveliams, darbuotojams, kurie tvarkė ne tik darželio teroioriją, bet taip pat nepamiršo ir sugrėbti lapų, išvežti šakų, esančių už darželio tvoros. Džiaugiamės, kad švari aplinka bus saugi mūsų vaikams ir skatinsis visus atsakingai elgtis gamtoje.

 

2018-04-19 Projektas ,,Po pasakos sparnu"

"Žvirbliukų" ir ,,Drugelių" grupės vykdė projektą "Po pasakos sparnu". Projekto metu knygeles vaikams skaitė vaikučių tėveliai, auklėtojos, auklėtojų padėjėjos. Šį projektą vainikavo vaikų ir jų tėvelių kūrybinių knygelių paroda, kuri eksponuojama darželio erdvėse.

 

2018-04-19 „Vaikų Velykėlės“ respublikinis konkursas
 

Balandžio mėnesį visuose miestuose, miesteliuose, bendruomenėse, seniūnijose, mokyklose, darželiuose ir kt. organizuojamas jau tradicija tapęs  „Vaikų Velykėlių“ respublikinis konkursas. Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas. Konkurso tikslas papuošti  Didžiojo margučio muliažą. Mūsų darželio visi ugdytiniai taip pat dalyvauja šiame konkurse su didžiuoju margučiu. Palinkėkime sėkmės.
 

2018-04-18 Sveikatingumo projektas ,,Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge!"

Norime pasidžiaugti, kad šiame projekte dalyvauja ne tik mūsų vaikučių tėveliai, kurie neabejingi vaikų gerai savijautai, be net policininkas Amsis neliko abejingas vaikų sveikatai ir pravedė rytinę "policinkinkų" mankštelę. Visų vaikų vardu didžiausias "Ačiū" Amsiui.

 

2018-04-18 Sveikatą tausojantis maistas

Nuo 2018 m. sausio 1 d. visos ugdymo įstaigos privalėjo keisti valgiaraščius, nes įsigalioja sumažintos kalorijų normos. Naujasis valgiaraštis buvo sudarytas atsižvelgiant į sveikatai palankius. Vaikai pratinami prie sveikesnių ir sveikatą tausojančių patiekalų. Gaila, bet ne visi patiekalai vaikų lengvai priimami, todėl auklėtojos stengiasi pateikti maistą pasitelkdamos savo fantaziją.  (Taip gali atrodyti manų košė su saulėgrąžomis ir trintomis braškėmis).

 

2018-04-18 "Svogūnų medis"

Ar mokate užauginti "svogūnų medį"? Ne. Apsilankykite "Drugelių" grupėje ir paklauskite vaikučių. Jie ne tik parodys savo "svogūnų medį", bet ir paaiškins kaip jį užsiauginti. Taip pat galite išmokti iš sulčių dėžučių pagaminti paukšteliams inkilėlius. Užeikite ir pasidžiaukite mūsų mažaisiais auksarankiais.

 

2018-04-18 Pasaka su Kake Make

Balandžio 9 - 13 dienomis "Žvirbliukų" ir "Drugelių" grupių vaikučius aplankė Kakė Makė su Nykštuku (lėlės) ir pasakos "Ropė" veikėjai (pirštukinės lėlės). Vaikams ne tik buvo skaitomos pasakos, bet ir patys mėgino jas suvaidinti. 

 

2018-04-18 Edukacinis rytmetys "Būk saugus gatvėje"

Kovo 18 d. darželyje vyko edukacinis rytmetys "Būk saugus gatvėje". Rytmečio metu darželio ugdytiniai susitiko su Kelių policijos pareigūnėmis Greta ir Rosita, policijos bičiuliu Amsiumi. Deklamuodami eilėraštukus, dainuodami daineles, žaisdami žaidimus vaikai prisiminė ir įtvirtino žinias apie saugų eismą. Atsisveikinant su vaikais bičiulis Amsis įteikė vaikams dovanėles ir kartu nusifotografavo.

 

2018-04-17 Pavasarinė švarinimosi akcija "Tvarkingas kiemas"

Š.m. balandžio 20 d. 14.30 val. visus, neabejingus aplinkai, kurioje žaidžia mūsų vaikai kviečiame rinktis darželio kieme. Ketiname sugrėbti lapus iš gyvatvorių ir nuo pievelių, nušveisti metalinius įrenginius ir juos perdažyti. Todėl prašome ateinant atsinešti grėblius, metalinis šepečius šveitimui.
Šiukšlių maišais pasirūpinsime mes.
Mūsų padėka Jums ne tik vaikų šypsenos ir saugumas, bet ir arbata su gardėsiu.
P. S. Laukiami visi (kad ir vėliau prisijungiantys), nes "bendra jėga ir kalnus nuverčia".
Iki susitikimo balandžio 20 d. 14.30 val.
Organizatoriai

 

2018-04-16 "Saulės įtaka gamtai ir žmogui"

Saulutė sušildė žemę, o "Gandriukų" ir "Pelėdžiukų" grupių vaikai savo daržo lysvėje pasėjo įvairias daržoves, prieskonines žoleles. Pasodino savo pačių sudaigintus saulėgrąžų daigelius. Laistysime, ravėsime ir lauksime derliaus.

 

2018=04-11 Edukacinė valandėlė „Saugau aplinką-saugau save“

2018 m. balandžio 11d.   Kauno lopšelio-darželio „Šnekutis“ „Ančiukų“ ir „Bitučių“ grupės vaikams buvo pravestos edukacinės valandėlės „Saugau aplinką-saugau save“

Valandėlės tikslas – mokyti vaikus saugoti aplinką ir tinkamai reaguoti į aplinkos keliamus pavojus.

Vaikai buvo sukviesti į specialų kabinetą prie interaktyviosios lentos, kur stebėjo Kauno Visuomenės sveikatos biuro parengtą animacinį video filmą „Aplinkos poveikis sveikatai“. Pažiūrėjus video medžiagą vyko aptarimas, ką vaikai suprato, tam tikri dalykai buvo akcentuoti dar kartą, ir vaikai sugebėjo išvardinti kaip reikia saugoti aplinką ir save.

             Vaikai susidomėję stebėjo vaizdinę medžiagą, klausėsi bei aktyviai dalyvavo edukacinėje valandėlėje

 

2018-04-11 Pavasario darbai
Balandžio 11 d. „Žiogelių” grupės vaikučiai sodino svogūnėlius. Vaikai patys pylė žemes į lovelius, stebėjo svogūnėlių formą, išsiaiškino kuria puse pasodonti svogūnėlius į žemę, kad jie greičiau "padovanotų" laiškų. Įdomu, kiek laiko užtruks, kol vaikai išvys pirmuosius laiškelius?
 

2018-04-10 sveikatingumo projektas ,,Aš, tėtis ir mama - mes sportuojame drauge!"

Balandžio 10 dienos rytą l/d ,,Šnekučio" vaikučiams smagią rytinę mankštelę vedė Domuko mama (,,Drugelių" gr. auklėtoja) Lolita Petruškevičienė. Ačiū jai už dalyvavimą sveikatingumo projekte ,, Aš, tėtis ir mama -mes sportuojame drauge !"

 

2018-04-09 “Kuodukės margutis”

Kovo 9 dienos rytmetį patys mažiausieji  “Meškučių” ir “Boružiukų” ugdytiniai sulaukė svečių - kiškio su kiškiene. Jie pasekė pasakaitę “Kuodukės margutis”. Vaikai negalėjo atsistebėti vištytės padėtu margu kiaušinuku.

 

2018-04-06 "Vaikučių Velykėlės"


Balandžio 6 d. darželyje vyko šventė ,,Vaikučių Velykėlės", kurioje visus vaikus linksmino  Kiškiukė su savo šeimyna ir Saulė. Šventės pabaigoje pas vaikučius atkeliavo Velykų bobutė ir visus vaišino "kiškio pyragais".

 

2018-04-05 "Velykų margutis"

Norime pasidžiaugti ir pasidalinti geromis žiniomis. Mūsų darželis bendradarbiauja su Kauno r. Rokų mokykla-darželiu. Kartu suorganizavome bendrą vaikų kūrybinių darbų parodą "Velykų margutis". Dalyvavo "Pelėdžiukų", "Gandriukų" ir "Žiogelių" grupių vaikai. Paroda buvo eksponuojama Rokų mokykloje. 

 

2018-04-04 Sveiko maisto diena

Kiekvieno mėnesio pirmąjį trečiadienį  darželyje organizuojama "Sveiko maisto" diena. Jos metu ne tik kalbame apie sveikatą tausojančius produktus, bet ir juos ragaujame. Šį kartą patys mažiausieji vertino vaisių ir daržovių skonį. Vyriausieji darželio ugdytiniai gamino salotas. Nepamiršta ir arbatų degustacija. Džiaugiamės, kad kai kurias prieskonines daržoves vaikai užsiaugino patys ir panaudojo gamindami sveikus sumuštinius.

 

2018-04-04 Padėka

Gerbiami tėveliai ir darbuotojai!

     Dėkojame visiems, kurie 2017 metais mūsų darželiui skyrė 2% savo pajamų mokesčio už 2016 m.

           Kviečiame Jus ir šiemet 2% pajamų mokesčio skirti mūsų įstaigai, t.y. lopšeliui-darželiui „Šnekutis“ į.k. 191634435.

   Jūsų parama padės tobulinti vaikučių ugdomąją aplinką.

Ačiū.

 

2018-03-30 Velykinių puokščių paroda

Kviečiame, visus pasiilgusius pavasario užsukti į l/d "Šnekutis" pasidžiaugti nuostabiomis pavasarinėmis-Velykinėmis kompozicijomis kurias sukūrė darželio ugdytiniai su tėveliais ir pedagogais.

 

2018-03-30 Projektas "Po pasakos sparnu"

Kovo mėn. "Žvirbliukų" ir " Drugelių" grupių tėveliai su vaikučiais aktyviai dalyvavo projekte "Po pasakos sparnu". Kūrė pasakų knygeles. Vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi šių pasakėlių ir džiaugėsi naujomis knygelėmis.

 

2018-03030 Su šv. Velykomis
 

2018-03-20 Projektas ,,Aš, tėtis ir mama-mes sportuojame drauge!"

Kovo 20d. mūsų darželį aplankė Rasa Žiūkienė,   ,,Žvirbliukų" grupės ugdytinio Deivido Žiūko mama. Ji viso darželio ugdytiniams vedė rytinę mankštelę. Vaikai kartu šoko,  plojo,  trypė kojelėmis. Labai ačiū mamytei už tokį linksmą rytmetį ir dalyvavimą projekte ,,Aš, tėtis ir mama-mes sportuojame drauge!".

 

2018-03-21 Priešmokyklinukų viktorina "Šviesos įtaka žmogui ir gamtai"
Priešmokyklinių "Gandriukų" ir " Pelėdžiukų" grupių ugdytiniai tarpusavyje dalyvavo viktorinoje "Šviesos įtaka žmogui ir gamtai". Turimas žinias vaikai panaudojo sprendžiant įvairias užduotis, kartu stebėjo ir lygino kaip augalai auga šviesoje ir tamsoje. Draugiškose varžybose laimėjo abi komandos.
 

20103-19 Visuotinė akcija „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“

Kovo 19 - 25 d. minima visuotinė akcija Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018. Akcijos metu su vaikais kalbėsime apie tai, kaip geri poelgiai stiprina draugystę. Prisiminsime, kokius gerus darbus padarėme mes ir mūsų draugai. Ir, žinoma, pasakysime jiems didelį AČIŪ už tai!


Atminkime, kad mūsų rankos ir žodžiai yra skirti daryti geriems darbams, o ne skriausti ir skaudinti. Pasisveikinkime, nusišypsokime, pasakykime gražų žodį, padėkokime... Geri poelgiai - tai mūsų raktas į draugystę!

 

2018-03-12 Respublikinis ikimokyklinukų trikrepšio festivalis

Kovo 12 dieną Kauno l./d. ,,Pienė" vyko respublikinis ikimokyklinukų trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Turnyre dalyvavo trys Kauno darželiai. Mūsų darželį atstovavo ,,Pelėdžiukų"grupės ugdytiniai ir jų auklėtojos R.Rakauskienė ir  R.Arkušauskienė, k.k. mokytoja -G.Ragelienė. Vaikai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse. Grįžome su apdovanojimais ir gera nuotaika !

 

2018-03-12 ,,Velykų medis"

Kovo pradžioje ,,Bitučių" grupėje lankėsi Greta Šimatonė - Augustės Šimatonytės mama. Ateidama į grupę ji atsinešė sūrios druskos ruošinukus, kuriuos vaikai dekoravo: dažė guašu, puošė blizgučiais ir kt. Vaikams labai patiko savo pačių darbelius sukabinti ant medžio šakelių. Ačiū Augustės mamai, kad vaikučiai galės patys  papuošti Velykų stalą savo rankų dirbiniais.

 

2018-03-09 Kovo 11 minėjimas

Kovo 9 d. darželyje  vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Visų grupių vaikai dalyvavo nuotaikingoje programoje, kurioje eilėmis, dainelėmis bei žaidimais priminė visiems apie mūsų tėviškės grožį. Visus bendruomenės narius vienijo bendras jausmas- meilė Lietuvai. 

 

2018-03-09 Pasiruošimas "Trikrepšio varžyboms"

Kauno l./d. ,,Šnekutis" 2018-03-09 vyko pasiruošimas "Trikrepšio varžyboms". Tarpusavyje varžėsi ,,Kiškučių" ir ,,Pelėdžiukų" grupių vaikučiai. Žaidė judriuosius žaidimus, varžėsi estafečių, ,,trikrepšio" rungtyse.

 

2018-03-08 Sveikinimas Kovo 8-ios proga

Visas Moteris sveikiname Kovo 8-sios proga. Darželio bendruomenė.

 

2018-03-07 „Sveiko maisto diena“

Kovo 7-osios rytas prasidėjo neįprastai. Vaikai ir auklėtojos gamino įvairias vaisių, daržovių salotas, sveikuoliškus sumuštinius, vėrė vėrinukus, plakė sveikuolių kokteilius. Vaikai susipažino su įvairiomis arbatomis, kurias skanino medumi.  Šią dieną  buvo kalbama apie sveiko maisto naudą mūsų organizmui.  Vaikai džiaugėsi, kad patys gamino patiekalus, kuriuos pagaminti  išmokys savo tėvelius.

 

2018-03-06 „Keliaujantys muzikantai“

 Šį antradienį vaikus aplankė „Keliaujantys muzikantai“ ir kartu kūrė pasaką „Coliukė“. Vaikai kartu su artistais šoko, grojo įvairiais instrumentais.

 

2018-03-06 Visuotinis tėvų susirinkimas

Gerb. Tėveliai, š. m. kovo 07 d.(trečiadienį) 17.00 val. Aktų salėje vyks visuotinis tėvų susirinkimas. Susirinkimo metu aptarsime "Kaip ugdyti vaikų emocinį intelektą?" (psichologės J. Nikoraitės  pranešimas) ir kitus su įstaiga susijusius dalykus. 

Dėkojame už dalyvavimą.

Administracija

 

2018-03-02 Kaziuko šventė

Kovo 2 d. l/d ,,Šnekutis'' šurmuliavo Kaziuko mugė. Kazys su Kazyte lankėsi grupėse, rodė vaikams amatininkų dirbinius, kartu žaidė, dainavo, pasidžiaugė darbščių vaikų pagamintais dirbiniais. Iki pat vidurdienio vaikai pirko, mainė, dovanojo savo darbelius.

 

2018-02-25 Darželinukų krepšinio čempionatas

Vasario 25d. Kaune startavo Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ pirmasis darželinukų krepšinio čempionato etapas. Jame startavo 27 komandos  iš 22 Kauno darželių. Šiame etape taip pat dalyvavo ir mūsųlopšelio-darželio vaikai, kurie vadovaujami krepšinio trenerio Mariaus Liepos, laimėjo visas žaistas rungtynes ir pateko tarp dvylikos stipriausių Kauno darželių ir antrajame čempionato etape, kuris vyks balandžio mėnesį, kovos dėl didžiosios taurės. Džiaugiamės sportininkų pergale ir linkime sėkmės kitame etape.

 

2018-02-20 Parodėlė "Pirštukinės lėlytės"

Ankstyvojo amžiaus "Boružiukų" ir "Meškučių" grupių vaikų, tėvelių ir pedagogų kūrybos parodėlė "PIRŠTUKINĖS LĖLYTĖS" Dirbant, kuriant rankutėmis vaikai išreiškia savo emocijas, lavina meninius gebėjimus, mokosi gražiai bendrauti tarpusavyje.

 

2018-02-15 "...ir aš tikrai myliu Lietuvą..."

Meilę savo šaliai galima išreikšti pačiais įvairiausiais būdais. Vasario 15 dienos rytą pasitikome giedodami Tautišką giesmę. Bendromis jėgomis sukūrėme mūsų širdžių medį. Paskutinis akcentas minint mums svarbią dieną - pačių pagamintų vėliavėlių sujungimas į vieną didelę širdį, kuri simbolizuoja pačius giliausius jausmus Lietuvai. 

 

2018-02-15 Akcija "Sveikinimas Lietuvai"

Prasidėjus vasario mėnesiui visi bendruomenės nariai buvo kviečiami prisijungti prie darželyje organizuojamos akcijos "Sveikinimas Lietuvai". Kiekvienas norintysis pasirinko jam patinkančios spalvos širdelę ir užrašė linkėjimą Lietuvai 100-io proga. Darbščiosios auklėtojos visus mūsų linkėjimus surinko ir sukūrė sveikinimą. Džiaugiamės, kad šios akcijos metus visus mus vienijo meilė mūsų šaliai. 

 

2018-02-14 "Širdelių dirbtuvėlės"

Vasario 14d., Šv. Valentino dieną, kūno kultūros pedagogė Gintarė ir muzikos pedagogė Silvija kvietė vaikus į ,,Širdelių dirbtuvėles". Dirbtuvėlėse apsilankė ,,Meškučių'', ,,Boružiukų'', ,,Bitučių'', ,,Žiogelių'', ,,Ančiukų'', ,,Kiškučių'', ,,Pelėdžiukų'' ir ,,Gandriukų'' grupių ugdytiniai. Skambant muzikai vaikai gamino širdeles: karpė, klijavo, spalvino. Vaikams labai patiko pasipuošti savo rankų darbo širdelėmis.

 

2018-02-13 Paroda "Užgavėnių kaukės"

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, visi bendruomenės nariai įsijungė į kūrybinį procesą...gamino kaukes. Kiekvienas stengėsi sukurti kuo išraiškingesnę kaukę, kuri išgąsdintų žiemą ir ši "tekina" pabėgtų iš kiemo. Dėkojame visiems kūrėjams už įdėtą triūsą ir šventinės nuotaikos kūrimą.

 

2018-02-13 "Boružiukų" Užgavėnės

Išaušo gražus ir saulėtas Užgavėnių rytas. Mažieji Boružiukai patys maišė tešlą ir kepė blynus. Prisiragavę blynų vijo žiemą:  "Žiema, žiema, bėk iš kiemo". Po tokio Užgavėnių šventimo galima drąsiai laukti Pelenų dienos ir "dantis rakinėti".

 

2018-02-13 "Žiema, žiema, bėk iš kiemo..."

 Užgavėnių šventė nepalieka nei vieno abejingo smagiam šurmuliui ir gardžiam blynų kvapui. Mūsų vaikus lankė persirengėliai, kurie būrė, dainavo dainas ir vijo Žiemą lauk. Visi smagiai sukosi bendruose rateliuose.

 

2018-02-09 Aplankykite feisbuko puslapį

Nuo šiol darželio naujienas galite sekti ir feisbuko paskyroje adresu : 

https://www.facebook.com/Kauno-Lopšelis-Darželis-Šnekutis

 

2018-01 Žaidžiame žaidimą ,,Tinkamas-netinkamas elgesys“

Sausio mėnesį darželio psichplogė  ir logopedės kartu su vaikais žaidėme žaidimą ,,Tinkamas-netinkamas elgesys“. Žaidimo metu diskutavome apie tai, koks elgesys yra tinkamas, o koks - ne, analizavome savo poelgius bei situacijas paveikslėliuose, mokėmės atpažinti savo ir aplinkinių jausmus (metodinė priemonė „Atpažink jausmus“).

Vaikai sužinojo, kad nuo mūsų poelgių priklauso ne tik mūsų pačių jausmai, bet ir aplinkinių. Kai su aplinkiniais elgiamės gražiai - dalinamės žaislais, sakome gražius žodžius - jie jaučia malonius jausmus. Mus supantys žmonės dažniau būna linksmi, ramūs, jaučiasi mylimi. Kita vertus, kai mūsų poelgiai yra nedraugiški, aplinkiniai gali jausti nemalonius jausmus, tokius kaip liūdesys, nusivylimas, nuovargis. 

Malonu stebėti, kad vaikai vis dažniau nusišypso, pasako malonų žodį vienas kitam - dalyvauja kuriant saugią aplinką sau ir kitiems.

 

2018-02-05 - 09 S Šokių pamokėlės su darželio ugdytiniais kitaip - prie SMART lentos pagal ,,Just d

Mūsų darželio kūno kultūros pedagogė ne tik organizuoja sportinius žaidimus. Taip pat ji stengiasi sudominti vaikus šokiais. Tam panaudoja ir išmaniąsias technologijas. Šokių pamokėlės ugdytiniams vyksta prie SMART lentos pagal ,,Just dance" programą. Vaikai su džiaugsmu įsitraukia į siūlomą veiklą ir noriai juda.

 

2018-01-29 - 02-02 Tyrinėjimų, pažinimo ir atradimų savaitė

Sausio 29 d. – vasario 2 d. „Bitučių“ grupės vaikai atliko įvairius eksperimentus, stebėjo ir tyrinėjo aplinką ir joje esančius daiktus: eksperimentavo su soda ir actu, žaidė su trijų struktūrų kinetiniu smėliu, užrištomis akimis ragavo įvairius vaisius ir bandė juos įvardinti. Vaikams labai patiko maišyti spalvas, stebėti gautą rezultatą. Vaikai tapė ant aliuminio popieriaus ir pūsdami dažus ant popieriaus išgavo įvairias formas. Stebėjo, kurie daiktai skęsta, o kurie - plaukia. Visą savaitę vaikai turėjo galimybę ne tik išmokti, kaip pasidaryti įvairiausių įdomybių, bet ir sužinojo, kodėl ir kaip tai vyksta.

 

2018-02-01 Užgavėnių belaukiant

Vasario 01 d. vaikų užimtumo centro „Nežiniuko akademija“ su vadove Skaidra Grabauskiene lankėsi mūsų darželyje. Kartu su „Bitučių“ ir „Ančiukų“ grupių ugdytiniais dalyvavo Užgavėnių kaukių edukacijoje. Šios akademijos nariai parodė vaikams kaip pasigaminti kaukę. Visi kartu kirpo, klijavo. Taip pat prisiminė svarbiausius Užgavėnių papročius. Dabar jau galime ramiai laukti šios šventės...Ačiū „Nežiniuko akademijos“ komandai.

 

2018-01-24 ,,Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2018"

Žiemišką ir speiguotą sausio 24 dieną mūsų darželio kieme smagiai praūžė gražus olimpinis renginys ,,Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2018". Visi darželio vaikučiai rinkosi su Lietuvos vėliavėlėmis, nes norėjome paminėti artėjantį Lietuvos 100-jį gimtadienį. Šią gražią akimirką įamžinome nuotraukoje. Vėliau vaikai kartu su auklėtojomis eisenoje. Ėjome „Olimpinę mylią 2018“ aukštai iškėlę plakatus ir mojavome vėliavėlėmis. O kokia gi sportinė šventė be žaidimų? Kas su rogutėmis ant kalniuko, kas su kastuvėliais dalyvavo estafetėse.
Šventė praėjo linksmai, patriotiškai.

 

2018-01-19 ,,Gandriukų" ir ,,Žiogelių" grupių ekskursija

Š. m. sausio 19 d. ,,Gandriukų" ir ,,Žiogelių" grupių ugdytiniai lankėsi Aukštosios Panemunės Šv. mergelės Marijos bažnyčioje. Apžiūrėjo bažnyčioje įrengtą prakartėlę. Pedagogės vaikams papasakojo apie Jėzaus gimimą prakartėlėje, supažindino su Trijų Karalių istorija ir šventės minėjimo  tradicijomis. 

 

2018-01-12 Paroda „Mano šalelė Lietuva“

Nuo š. m. sausio 12 dienos l/d „Šnekutis“ erdvėse eksponuojama ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytinių meninės kūrybos darbelių paroda „Mano šalelė Lietuva“ skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti. Organizatoriai („Pelėdžiukų“ ir „Gandriukų“  grupių auklėtojos) maloniai kviečia pasigrožėti vaikų kūrybiniais darbeliais.

 

2018-01-15 Monetų kolekcijos pristatymas

Ši diena „Gandriukų“ grupėje buvo pilna įspūdžių – Simonos tėtis Vidas pristatė vaikams savo suriktų monetų kolekciją. Vaikai tyrinėjo, aiškinosi kaip jos žymimos, kuo skiriasi viena nuo kitos. Išgirdo pinigų atsiradimo istoriją, t. y. kaip keitėsi pinigų vertė nuo tų laikų kai buvo atsiskaitinėjama auksu, sidabru iki šių dienų. Dėkojame Simonos tėčiui už įdomiai praleistą laiką kartu.

 

2018-01-12 Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 12 d. mūsų darželio benduomenė minėjo Laisvės gynėjų dieną. Jau tapo tradicija dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“ ir prisiminti 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tokiu būdu vaikams primename, kad ir šiandien esame vieningi ir ginsime savo valstybės laisvę.

 

Lopšelio-darželio "Šnekutis" mokroklimato tyrimas

2017 m. gruodžio mėnesį Kauno pedagoginė-psichologinė tarnyba atliko įstaigos mikroklimato tyrimą. Įstaigos mikroklimatas dešimties balų sistemoje darbuotojų įvertintas 7,7 balo.

 

2018-01-08 Projektas "Pirštukinės lėlytės atgyja pasakėlėje"

Projekto tikslas – vaikus sudominti  pasaka, lavinti jų kalbinius gebėjimus, ugdyti kūrybiškumą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Tėveliai pasiuvo pirštukines lėles pagal l.l.pasakėlę-dainelę „Du gaideliai". Mažieji išmoko ją dainuoti. Ačiū mamytei prisijungusiai prie projekto.

 

2018-01-05 „Trijų karalių šventė“

Sausio 6 d. švenčiama Trijų Karalių šventė, kuria tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis. Mūsų darželyje vaikus aplankė trys karaliai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Karaliai, prisistatę išminčiais, vaikams papasakojo, kad einantys aplankyti tolimoje šalyje gimusio kūdikėlio Jėzaus. Vaikus patepė mira ir įteikė dovanų. nepamiršo pažymėti ir durų savo vardų raidėmis. Vaikai džiaugėsi Trijų Karalių apsilankymu, atidžiai klausėsi palinkėjimų. Išminčiai jiems linkėjo kiekvieną dieną pradėti su šypsena, gera nuotaika, būti sveikiems ir gerų ateinančių metų.

 

2018-01-04 Naujos edukacinės priemonės vaikams

„Magnetinė lentelė“, „Balansinis kaktusas“ ir kitos naujos edukacinės priemonės vaikams buvo įsigytos po apsilankymo parodoje „Mokykla 2017“. Džiaugiamės, kad vaikai labai jomis domisi ir aktyviai veikia.

 

2018-01-03 „Senio besmegenio sapnas“

Sausio 3 dieną mūsų darželio ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai lankėsi Kauno valstybiniame lėlių teatre. Vaikai ne tik išvydo spektaklį „Senio besmegenio sapnas“, bet dar kartą, belaukiant Trijų karalių šventės,  turėjo galimybę pabendrauti su Kalėdų seneliu. Džiugių akimirkų tikrai nestigo...

 

2017-12-22 Su Šventėmis

Brangūs l/d „Šnekutis“ bendruomenės nariai,

Sveikiname artėjančių švenčių proga ir dėkojame, kad eate kartu.

 

2017-12-18 - 22 „Kalėdų senelio belaukiant“

Visą šią savaitę darželyje vyko grupių bendruomenių vakaronės „Kalėdų senelio belaukiant“. Tėveliai džiaugėsi savo vaikučiais ir jų pasirodymais, o vaikučiai džiūgavo sulaukę Kalėdų senelio. Kalėdų dvasia neaplenkė nei vieno bendruomenės nario. Tikimės, kad su pakilia nuotaika ir vidine ramybe visi sulauks šv. Kalėdų.

 

2017-12-18 Meninė – kūrybinė paroda „Atvėrus palėpės lobyną“

Š. m. gruodžio 18 dieną „Ančiukų “ grupės pedagogės organizavo meninę – kūrybinę parodą „Atvėrus palėpės lobyną“. Apsilankę parodoje galite išvysti Kalėdines kompozicijas iš senų nenaudojamų daiktų. Maloniai laukiame.

 

2017-12-11-15 Kalėdinis metimo į tolį turnyras „Sniego gniūžtė“

2017.12.11 - 12.15.  vyko Kalėdinis kamuoliukų mėtymo į tolį turnyras ,, Sniego gniūžtė". Vaikai rungtyniavo tarpusavyje, kas daugiau sumes ,,sniego gniūžčių" į krepšį. Buvo smagu ir įdomu matyti tiek daug linksmai ir sportiškai nusiteikusių vakų.

 

2017-12-14 „Nykštukų kelionė“

Visą Advento laikotarpį mažieji „Bitučių“ grupės vaikai vakarais,  užsimovę nykštukų kepurėles, pasiėmę žibintus į rankas, keliauja po darželio grupes, lanko kitus vaikus. O, kad būtų smagiau – traukia nykšukų dainelę „Mes nykštukai, mes maži“. Mažųjų raudonkepurių nykšukų kai kur laukia saldžios staigmenos, o kai kur ir užduotėlės. Kiekvieną rytą nykštukas vaikams grupėje palieka po mažą laiškelį Advento kalendoriuje ir po žaisliuką ant eglutės. Taip žaismingai šios grupės mažieji nykštukai  laukia Kalėdų šventės.

 

2017-12-12 Akcija „Padovanok Žaliaskarei eglutei žaisliuką“

Gruodžio 12 dieną visi, nuo mažiausio iki didžiausio, sugužėjo į darželio kiemą nešini dovanomis – savo kurtais, gamintais žaisliukais eglutei iš antrinių žaliavų. Skambant Kalėdinei muzikai Žaliaskarės eglutės pasipuošė vaikų dovanomis. Tikimės, kad tokios jos išliks ir džiugins mūsų akeles iki Trijų karalių šventės.

 

2017-12-08 Edukacinė išvyka į įmonę „Dianos saldainiai“

Šį penktadienį „Pelėdžiukų“ grupės vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Dianos saldainiai“. Jie daug sužinojo apie saldainių atsiradimą ir jų gaminimo ypatumus. Vaikams labiausiai patiko patiems gaminti karamelinius saldainius ant pagaliukų, kuriuos jie parsivežė į darželį. 

 

2017-12-08 Vaikų kūrybinių darbų paroda „Juoda – balta“

Visą gruodžio mėnesį darželyje vykdoma priešmokyklinių „Gandriukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių projektas „Šviesa – tamsa. Saulė – Mėnulis“. Darželio erdvėse eksponuojama netradicinės kūrybinės raiškos būdų paroda „Juoda – balta“. Parodoje dalyvavo visų grupių ugdytiniai, tėveliai, pedagogai.

 

2017-12-07 „Advento vainikas“

Norite išmokti pasigaminti Advento vainiką? Užsukite į „Pelėdžiukų“ grupę. Vaikai ne tik parodys kaip tinkamai paruošti pagrindą vainikui, bet ir padės jį papuošti. Auginame kūrybingus vaikus, kurie noriai dalinasi savo patarimais.

 

2017-12-07 Edukacinė popietė „Matymo prietaisai“

„Gandriukų“ grupėje svečiavosi Elenos tėtis ir supažindino vaikus su įvairiais matymo prietaisais. Vaikai pro žiūronus stebėjo objektus, kuriuos galėjo priartinti 20-50 kartų. Mikroskopu tyrinėjo aplinkoje esančius daiktus, ant rankų rastas žaizdeles, o kompiuterio ekrane galėjo išvysti net mažiausias jų daleles.Sužinojo kaip teleskopo pagalba galima stebėti žvaigždėtą dangų. Dėkojame Elenos tėčiui už neišdildomus įspūdžius.

 

2017-12-06 Kūrybinės dirbtuvės „Senelių besmegenių koridorius“

Artėja Kalėdos...Labai svarbu kiekvienam pajusti Kalėdų dvasią. Pagal senus papročius ji aplanko tik tuos, kurie rūpinasi savo sielos atlaidumu ir namų jaukumu. Visą šią savaitę mūsų pedagogės rūpinosi, kad mūsų mažieji išmoktų dirbti kartu, padėtų vienas kitam gamindami „Senelių besmegenių koridorių“. Tikime, kad ir Jus aplankys Kalėdų dvasia išvydus vaikų darbelius. Jais gėrėtis  galėsite jau nuo gruodžio 11 dienos.

 

2017-12-06 Adventiniai rytmečiai „Pelytės Adventas“

Visą šią savaitę muzikos pedagogė Silvija organizavo vaikams Adventinius rytmečius „Pelytės Adventas“. Vaikai lankėsi „Pelytės namuose“.Vaikai sužinojo ne tik Adventinių dainelių.  Jie taip pat klausėsi pedagogės grojimo kanklėmis ir patys stengėsi pritarti skambindami varpeliais. Džiugu, kad varpelių skambesys sušildė visų mūsų širdeles.

 

2017-12-05 „Mergaitė Doli saldainių šalyje“

Darželyje svečiavosi teatriukas „Smagumėlis“ ir pristatė nuotaikingą, muzikinį, pamokantį spektakliuką „Mergaitė Doli saldainių šalyje“. Vaikai susipažino su veikėjais, kurie nustebino ir įtraukė į nenuspėjamų nuotykių sūkurį. Svarbu, kad mažieji žiūrovai suprato, jog saldumynus valgyti reikia tik su saiku...

 

2017-11-29 „Aš ir tu – mes kartu“

„Aš ir tu – mes kartu“ - tai visų grupių ugdytinių akcija, skirta paminėti Tolerancijos dienai, kurios metu vaikai su darželio psichologe ir auklėtojomis kalbėjo apie jų panašumus ir skirtumus, gamino veidelius, ir Draugo dienai, kai siekė parodyti, kad darželio vaikai tarsi viena didelė šeima. Smagu, kad gera nuotaika  atsispindėjo visų veiduose.

 

2017-11-28 Paroda „Žmogeliukų paradas“

Nežinote ką nuveikti niūrų rudens vakarą? Apžiūrėkite „Bitučių“ grupės ugdytinių parodėlę „Žmogeliukų paradas“ ir tikrai pasisemsite naujų idėjų. Ačiū vaikams ir auklėtojai, kurie vis nudžiugina kūrybiškais darbeliais.

 

2017-11-28 Edukacinė valandėlė „Šešėlių teatras“

„Gandriukų“ grupėje svečiavosi Jurgio tėveliai ir pravedė edukacinę valndėlę „Šešėlių teatras“. Jos metu vaikai susipažino su šešėlių teatro atsiradimo istorija. Jurgio tėtis sekė pasaką, o mama vaizdą kūrė šešėlių fone. Vaikai išmoko pasigaminti ir valdyti siluetines lėles. Ačiū Jurgio tėveliams už vaikams suteiktą galimybę tapti mažaisiais aktoriais, kurie patys režisavo savo vaidinimus.

 

2017-11-28 Edukacinė valandėlė „Sveikas maistas – kas tai?“

 Š.m. lapkričio 28d.   Kauno lopšelio-darželio „Šnekutis“ „Drugelių“ ir „Žvirbliukų“ grupių vaikams buvo pravesta edukacinė valandėlė „Sveikas maistas – kas tai?

 Vaikai buvo sukviesti į specialų kabinetą prie interaktyviosios lentos, kur stebėjo vaizdinę medžiagą parengtą pagal R. Bogušienės projektą „Sveikatai palankus maistas“. Vaikų užduotis buvo susipažinti su „sveikatos šaltiniais“ ir „nesveikatos šaltiniais“.

 Buvo pristatyti „sveikatos šaltiniai“, kaip jie vizualiai atrodo, koks jų skonis, kvapas, kokia teikiama nauda sveikatai. Pateikti „nesveikatos šaltiniai“, vaikai juos atpažino, akcentuota jų žala sveikatai. Taip pat priminti ir pagrindiniai sveikos mitybos principai, valgymo dažnumas.  Svarbu prisiminti, kad mitybos įpročiai gali keistis, jeigu išdrįsime ragauti ir degustuoti įvairius maisto produktus. Vaikai susidomėję stebėjo vaizdinę medžiagą, klausėsi bei aktyviai dalyvavo edukacinėje valandėlėje.

Edukacinę valandėlę vedė sveikatos specialistė Jolita Mickevičienė. 

 

2017-11-23 Svečiuose Kauno Rokų gimnazijos mokiniai

Jau kelintus metus iš eilės į mūsų darželį atkeliauja Kauno Rokų gimnazijos mokiniai su akcija „Bendraukime“. Ir šį  ketvirtadienio rytą į svečius atvyko šios gimnazijos aštuntokai. Mokiniai kartu su „Ančiukų“, „Gandriukų“, „Kiškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikais gamino draugystės rankeles, kuriomis siekė parodyti, kad mes kiekvienas galime rasti sau draugą, tik reikia pastebėti tuos, kurie yra šalia mūsų. Džiaugiamės, kad mūsų naujiejie draugai kartu žaidė , skaitė knygeles ir net vaidino. Lauksime jų atvykstančių ir kitais metais.

 

2017-11-22 Svečiuose „Bravo“ teatras

Trečiadienio popietę darželyje lankėsi „Bravo“ teatro artistės su spektakliu „Baubukas“. Jos papasakojo istoriją apie draugystę, apie tai, kaip kiekvienam žmogui svarbu turėti draugą ir su juo nesipykti, t. y. nekalbėti piktų žodžių, nes jie labai žeidžia kitą. Kitu atveju atsiranda Baubukas...

 

2017-11-06 „Rudens peizažai“

Visą lapkričio mėnesį Kauno Vandos Tumėnienės ugdymo centre vyksta „Pelėdžiukų“ ir „Gandriukų“ grupių ugdytinių kūrybinių darbų iš gamtinių medžiagų paroda „Rudens peizažai“. Ačiū auklėtojoms, kad skatina vaikus puošti ne tik savo grupę.

 

2017-11-16 „Nežiniuko“ akademijos pamokėlės

 „Bitučių“ grupėje viešėjo „Nežiniuko“ akademijos nariai. Vaikai sužinojo kiek kilometrų bitutės turi nuskristi, kad į avilį parsineštų  nektaro, kuris reikalingas medui pagaminti. Akademijos atstovai leido vaikams pauostyti, paliesti korį, palaižyti medaus. Vaikai ne tik ragavo, bet ir sunkiai dirbo – jie išmoko iš vaško nusilieti žvakutes, kurios savo šviesa apšvies jų namus. 

 

2017-11-17 „Judrieji takeliai“

Lapkričio 17 dienos rytą visus vaikus nustebino darželio koridoriuose įrengti „Judrieji takeliai“. Vaikučiai turėjo įveikti įvairias kliūtis:lipti, šokti, lįsti... Nuo vyresniųjų neatsiliko ir darželio mažiausieji. Jie drąsiai keliavo judriuoju takeliu ir  smagiai nusiteikę,  įveikė visas kliūtis.

 

2017-11-13 – 17 „Po pasakos sparnu“

Ilgais rudens vakarais "Žvirbliukų" ir "Drugelių " grupėse tėveliai dalyvavo projekte "Po pasakos sparnu". Visą savaitę šių grupių tėveliai  vaikučiams skaitė pasakėles.  Perskaitytų knygelių aptarimas tęsėsi prie mamyčių keptų pyragų. Džiaugiamės, kad vaikai nuo mažens mokosi pamilti knygas.

 

2017-11-16 Susirinkimas

   Artimiausiu metu, dėl susidariusios situacijos darželyje, planuojamas Visuotinis tėvų susirinkimas.

                                                                                                                                           Administracija

 

2017-11-16 Psichologinė pedagoginė pagaba

Gerb. Tėveliai,

Nerimaujate dėl savo vaiko? Norite pasitarti Jums rūpimais klausimais?

 Kreipkitės į Kauno Psichologinę  Pedagoginę Tarnybą:

 A. Mickevičiaus g. 54, Kaunas

 Telef.: 8-37423284 arba 8-37 424881 

 

 

2017-11-14 „Tėvų linija“

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kampanijos „Už saugią Lietuvą" iniciatyva daugiau kaip prieš mėnesį pradėjo veikti „Tėvų linija" – nemokama specialistų pagalba tėvams telefonu. Tačiau dar ne visi tėvai žino, kad paskambinę nemokamu numeriu 8 800 900 12, gali pasikonsultuoti su Paramos vaikams centro specialistais visais jiems rūpimais klausimais apie vaikų auginimą. 

Daugiau apie “Tėvų liniją” - http://www.pvc.lt/lt/naujienos/398-startavo-tevu-linija-profesionaliu-psichologu-konsultacijos-tevams

 

2017-11-10 Įspūdžiai po Jogos savaitės „Lankstus vaikas“

 Nuo pirmadienio iki penktadienio darželyje vyko Jogos savaitė. Joje dalyvavo ne tik priešmokyklinio, ikimokyklinio amžiaus vaikai, bet puikiai jautėsi ir mūsų mažiausieji. Didžiausia šios savaitės sėkmė, kad ir auklėtojos, ir jų padėjėjos taip pat buvo aktyvios dalyvės. Džiaugiamės, kad vaikai supranta sveikos gyvensenos svarbą ir dalinasi savo mintimis:,,Sporto salė -tai atsigaivinimo salė" (Dovydas ), ,,Joga – tai kai galima lankstytis(Julija), „Sportuoti reikia, kad būtume stiprūs ir nekreivi ir nereikės eiti pas daktarus,

sportuoti reikia, kad būtų stiprios rankos ir tada galėsiu viską pakelti !"( Rokas), ,,Bet reikia ir sveikai valgyti" (Ievutė).
Dėkojame kūno kultūros pedagogei Gintarei už džiaugsmingas akimirkas ir lauksime kitų užsiėmimų.
 

2017-11-08 Paroda "Mažos mašinėlės man labai patinka"

Šios savaitės tema "Bitučių" grupėje - "Mažos mašinėlės man labai patinka". Vaikai su auklėtoja apžiūrėjo knygą "Trasporto enciklopedija" ir plakatą "Transportas". Vaikai panoro pasigaminti sau po mašinėlę. Tėveliai iš namų sunešė įvairių dydžių dėžių. Vaikai jas grupėje aplikavo, dažė, puošė. Panaudojo ir grupėje turimas antrines žaliavas. Ir vaikai, ir tėveliai džiaugėsi darbais. Ačiū "Bitučių" grupės vaikams, kad savo darbeliais jie papuošė mūsų darželio erdves.

 

2017-11-06 Akcija "Būk matomas ir saugus"

 Lapkričio 6-ąją minima tarptautinė Atšvaito diena. Šios dienos rytą mūsų darželio "Gandriukų" ir "Pelėdžiukų" (priešmokyklinių grupių) vaikai susitiko su Kauno apskrities policininkėmis Greta ir Rosvita bei jų draugu Amsiu. Svečiai papasakojo vaikams kaip ir kodėl reikia segėti atšvaitus, kad kelyje mes būtume matomi ir saugūs. Taip pat vaikai galėjo iš vidaus apžiūrėti policijos automobilį. Renginio pabaigoje kiekvienam vaikui buvo įteiktas atšvaitas. 

 

 

2017=11-06 Paroda "Dėdė Vitas turi fermą"

 Darželio hole eksponuojama "Gandriukų", "Kiškučių" ir "Pelėdžiukų" grupių vaikų piešinių paroda "Dėdė Vitas turi fermą". Vaikai grafinių priemonių pagalba pasidalino savo įspūdžiais po edukacinės išvykos į karvių fermą ir žirgyną.

 Kviečiame pasigrožėti ir pasidžiaugti mažųjų talentų darbeliais.

 

2017-11-06 Jogos savaitė ,,Lankstus vaikas"

 ,,L/d ,,Šnekutis" ką tik prasidėjo  jogos savaitė ,,Lankstus vaikas". Įvairius gimnastikos pratimus atliko nuo pačių mažiausių iki didžiausių grupės vaikučių, kartu su savo auklėtojomis. Vaikai laimingi  ir su šypsenomis po užsiėmimų keliaudavo į grupes.   Dėkojame neformaliojo ugdymo specialistei Gintarei už šią iniciatyvą.

 

2017-11-03 Projektas "Žaidimai moko"

 Pirmąją lapkričio savaitę ir toliau vyko prevencinis projektas "Žaidimai moko". Vaikai kartojo ir įtvirtino sąvokas "Ilgas-trumpas, aukštyn-žemyn, kairė-dešinė". Piešė savo vardo pirmą raidę, o tie, kuriems sekėsi užrašė visą savo vardą. Visi pasidžiaugėme, kad vaikams sekasi tinkamai vartoti šias sąvokas.

 

2017-10-30 ,,Saulė, Mėnulis ir Žemė"

 Priešmokyklinės ,,Gandriukų" grupės ugdytiniai išklausę lietuvių liaudies sakmę ,,Saulė, Mėnulis ir Žemė", dirbdami su interaktyvia lenta aiškinosi kodėl dieną keičia naktis, įtvirtino žinias apie dienos ir nakties požymius, metų laikų kaitą. Stebėjo vaizdinę medžiagą, diskutavo, emocingai reiškė savo mintis. Atliko užduotis pirštais bei rašikliais, iš dalių dėliojo paveikslėlius, nutempdami. Užsiėmimo pabaigoje vaikai patys įsivertino įgytas žinias, pasirašydami savo vardus.

 

2017-10-27 Užsiėmimai IKT klasėje

 Norime pasidalinti vykdomo respublikinio ikimokyklinio prevencinio projekto „Žaidimai moko“ sėkmėmis. Šią savaitę vaikai mokėsi vartoti sąvokas „Ilgas – trumpas“, atliko užduotis užduočių lapuose. Pedagogės pasirūpino, kad vaikams veikla būtų įdomesnė ir paruošė papildomų užduočių darbui su interaktyvia lenta. Vaikai jas atliko su didžiausiu malonumu.

 

2017-10-26 Pedagogai mokosi

 Darželio pedagogai spalio 26 dieną dalyvavo BMK organizuojamuose mokymuose „Darbas su interaktyvia lenta ir programa SMART“. Lektorius supažindino su interaktyvios lentos panaudojimo galimybėmis organizuojant vaikų veiklą. Džiugu, kad užsiėmimų metu daugumą programėlių pedagogės išmėgino pačios.

 

2017-10-25 „Vaikų bibliotekėlė 2017“

 Š. m. spalio 25d. Aleksandro Stulginskio universitete vyko knygų, skirtų vaikams iki 12-os metų, dovanojimo šventė „Vaikų bibliotekėlė 2017“. Renginio metu labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ savanoriai dovanojo geriausius 2016 m. vaikiškų knygų rinkinius visoms Kauno mieste esančioms įstaigoms, kuriose yra vaikiškų knygų bibliotekos.

 Darželio bibliotekėlę papildėme šiomis knygutėmis: Ilonos Ežerinytės knyga „Šunojaus diena“, Eglės Baliutavičiūtės knyga „Brolis, kurio nereikėjo“, Lina Darbutaitė-Kulikauskienė „Baltas dangus“, Rebeka Una „Aš esu Tomas seklys“, Ignė Zarambaitė „Skudurinukė“, Giedrė Rakauskienė „Dramblys ir antis“, Marius Marcinkevičius „Voro koja“,  Ramunė Savickytė „Adelės dienoraštis. Žiema“, Gintarė Adomaitytė „Debesėlis ieško vardo“.

Kviečiame drąsiai imti ir skaityti.

 

2017-10-25 Svečiuose Mobilusis planetariumas

 Š. m. spalio 25d. darželyje lankėsi mobilusis planetariumas „Sferinis kinas“. Vaikai susipažino su kosmoso platybėmis žiūrėdami filmuką „Kokomongas“. Veikloje dalyvavo net ir darželio mažiausieji – „Boružiukų“ ir „Meškučių“ grupių vaikai, kurie buvo ištvermingi iki pabaigos. Didžiuojamės jais.

 

2017-10-20 Lankome karvutes ir arkliukus

 Mūsų darželio („Gandriukų“, „Kiškučių“, „Pelėdžiukų“ grupių) vaikai vyko į edukacinę išvyką  Pajiesio kaime esantį žirgyną ir ASU mokomojo ūkio karvių fermą Noreikiškėse. Vaikai susipažino su naminiais gyvuliais, jų gyvenimo būdu.

 Žirgyne vaikus su žigais supažindino Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo mokymo centro studentės. Vaikai šėrė arklius morkomis. Galėjo paglostyti ir pašukuoti. Po pažinties su arkliais studentės pravedė pamokėlę apie arkliukų kilmę, spalvas, gyvenimo būdą.

 Išvykos dalyviai aplankė  ir karvių fermą.  Vyriausias veterinaras Vitas papasakojo  apie karvyčių gyvenimą . Parodė tik ką gimusį veršiuką ir jo mamą, namuką. Vaikai vaišino karvytes ……, o karvytės atsilygino gardžiu pieneliu.

 Patyrę daug teigiamų emocijų vaikai grįžo į darželį.

 

2017-10-18 Rudenėlio šventė „Važiuojame pas Rudenį“

Šventiškai nusiteikusius vaikus pralinksmino į salę atvažiavęs vairuotojas Juozapas. Juozapas visur ieškojo Rudenėlio, bet niekur negalėjo jo rasti. Vairuotojui Juozapui  į pagalbą atskubėjo Pupa ir Lazdynas. Surasti Rudenėlį pavyko tik tada, kai į pagalbą atskubėjo visi darželio vaikai. Rudenėlis vežėsi pilną karutį rudens gėrybių, kuriomis apdovanojo ir darželio vaikus.

 

2017-10-06-10 Psichinės sveikatos dienos akcija

 Šią savaitę mūsų darželį puošė besišypsantys balionai. Taip siekėme atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į savo jausmus ir paminėti pasaulinę psichinės sveikatos dieną. 

 Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse vyko praktiniai užsiėmimai Spalvos - tai mano jausmų kalba. Užsiėmimo metu mokėmės atpažinti emocijas - džiaugsmas, liūdesys, baimė ir pyktis. Sužinojome, kad nėra blogų jausmų ir visi jie mums yra reikalingi. Vaikai mokėsi tinkamai išreikšti pyktį (taip,kad nesužeistų savęs ir aplinkinių), atsipalaiduoti. Užsiėmimo pabaigoje klausėmės muzikos ir spalvinome mandalas. Tikime, kad spalvos padėjo atsiskleisti vaikų jausmams, išreikšti  save ir pasijusti geriau!  

 Įgytas emocijų pažinimo žinias padėjo gilinti logopedės individualių užsiėmimų metu. 

 Viso darželio vardu linkime daug šypsotis ir nepamiršti rūpintis savo bei vaikų emocine sveikata :)

 

2017-10-02-06 Projekto „Sveikas Meškutis-sveikas vaikutis“ veikla

 Spalio 2 - 6dienomis, ,,Meškučių" grupėje,  vyko sveikatinimo savaitė ,,Švarios rankutės - sveikata". Grupėje svečiavosi meškutis, kuris rodė ir pasakojo kaip ir kada taisyklingai plauti rankutes. Mažieji ugdytiniai sužinojo, kokia svarbi rankyčių švara norint būti sveikiems.

 

2017-10-10 Visuotinis susirinkimas

Gerb. Tėveliai,

Maloniai kviečiame Jus spalio 12d.(ketvirtadienį)

17.00 valandą į Visuotinį tėvų susirinkimą Aktų salėje.

17.45 valandą susirinkimai vyks „Boružiukų“, „Kiškučių“, „Pelėdžiukų“, „Žvirbliukų“, „Drugelių“, „Bitučių“, „Gandriukų“ grupėse.

Laukiame jūsų.

Administracija.

 

2017-10-06 Respublikinis ikimokyklinių įstaigų prevencinis projektas „Žaidimai moko“

 Lopšelio-darželio ,,Ančiukų“ ,,Kiškučių“, ,,Žiogelių“, „Pelėdžiukų“ ir „Gandriukų“ grupių ugdytiniai kartu su savo auklėtojomis ir darželio logopedėmis G. Astrauskiene, J. Jokubauskiene, V. Kiliene bei specialiąja pedagoge V. Bogdiene dalyvauja respublikiniame ikimokyklinių įstaigų prevenciniame projekte „Žaidimai moko“. Projektą organizavo Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba. Projektas vyksta nuo 2017 metų spalio mėnesio ir tęsis iki 2018 metų balandžio mėnesio. Projekto tikslas – žaidimų pagalba lavinti penkiamečių, šešiamečių erdvės ir laiko, regimąjį suvokimą, tikslinti  ir tobulinti smulkiuosius (riešo, rankų pirštų) judesius.

 

 

2017-09-26 Šventė „Sveikų dantukų karalystė“

    2017-2018 m. m. dalyvaujame Kauno miesto ir Visuomenės sveikatos biuro organizuojamoje programoje „Kauno vaikai šypsosi“.  Rugsėjo 26 dieną įvyko programos atidarymo šventė „Sveikų dantukų karalystė“. Šventės metu vaikai buvo apdovanoti dantų šepetukais.

   Tikimės, kad visų vaikučių dantukai ilgai bus sveiki ir tvirti.

 

2017-09-14 Ilgalaikis projektas „Sveikas Meškutis – sveiki vaikučiai“

  Nuo šių mokslo metų pradžios mūsų lopšelyje-darželyje vykdomas ilgalaikis projektas „Sveikas Meškutis – sveiki vaikučiai“, kurio tikslas, kad vaikai būtų sveiki ir gerai jaustųsi darželyje. Visą rugsėjo mėnesį Meškutis keliaus iš grupės į grupę ir mokys vaikučius gražaus elgesio taisyklių, o 09.18 d.  „Žiogelių“ grupėje šventė Martyno gimtadienį.

 

 

2017-09-01 Rugsėjo 1-oji

Rugsėjo 1-oji mūsų darželyje

  Pas vaikus į svečius atkeliavo Sodininkas, kuris nuo pavasario iki vasaros pabaigos laistė viso darželio gėles. Jis atkeliavo ne vienas, o su savo geriausia drauge Vasara. Vaikai atsisveikino su Vasara šokdami linksmą šokį „Pimpačkiukai“. Sodininkas pakvietė vaikus keliauti į saldainių, gyvūnų ir bobausių šalį ir sušokti šokį „Plojam garsiai“. Netikėtai pasirodė Močiutė vežina karučiu. Ji atvežė savo anūką Didįjį Meškiną į darželį, nes vienam namuose jam labai liūdna. Vaikams tai buvo didžiulė staigmena. Močiutė paprašė priimti jos anūką į darželį. Direktorė sutiko. Tam pritarė ir vaikai, ir tėveliai, ir auklėtojos. Vėliau Sodininkas pakvietė vyresniuosius vaikus piešti kreidelėmis ant asfalto, o mažiausiųjų vaikų ir tėvelių Didysis Meškinas buvo palydėtas į „Meškučių“ grupę. 

 

KVIEČIAME
 

2017-06-23 Joninių rytmetis „Žiba rasa, žydi gėlės“

Saulėtą, Jojinių išvakarių rytą, galvas pasipuošę žolynų vainikais, su puokštėmis rankose darželio kieme vėl džiūgavo vaikai. Su Jojinių papročiais vaikus supažindino gražuolė Vasara (auklėtoja E.Mažeikienė), apie pievų augalus pasakojo išsiblaškęs ir Vasarą įsimylėjęs sodininkas (spec. pedagogė V.Bogdienė).   Kartu su atvykeliais vaikai ir auklėtojos sušoko šokį ,,Vasaros linksmybės“, kurį vaikus išmokė  kūno kultūros pedagogė G. Ragelienė, dainele pažadino ilgai miegančią saulelę ( muz. ped. F. Grybauskienė). Smagiai pasišokę, pasilinksminę vaikai pabiro po darželio teritoriją ieškoti Joninių siurprizo - paparčio žiedo.

 

2017.06.13-20 Edukacinės valandėlės „Kaip turėti sveikus dantukus“

Edukacinės valandėlės buvo pravestos „Meškučių“, „Boružiukų“, „Drugelių“ ir „Kiškučių“ grupėse. Vaikams buvo pasakojama, kad burnos ertmės higiena – tai ne tik reguliarus, bet ir kokybiškas dantų valymas. Edukacinės valandėlės metu buvo aiškinamas ir rodomas dantų valymo procesas, parodoma, kad viršutinio ir apatinio žandikaulio išoriniai dantų paviršiai valomi sukamaisiais, šluojamaisiais bei vertikaliais judesiais. Atliekant vertikalius ir sukamuosius judesius, šepetėlio šereliai dedami statmenai dantims. Šepetėlio rankenėlė laikoma horizontaliai. Vaikai įspėti nespausti šepetėlio, nes sulinkę šereliai neišvalo vagelių.

 

2017-06-02 Paroda Tėvo dienai

Tėvo dienai paminėti vaikų lopšelio - darželio „Šnekutis“ ugdytiniai ir pedagogai surengė meninę - kūrybinę parodą „Kaklaraištis tėveliui“. Palinkę prie stalų, mylimam tėveliui, smukučiais pirštukais, vaikai savitai su didele meile margino kaklaraiščius tėčiui. Pagamintus kaklaraiščius vaikai sukabino tėveliams matomoje vietoje, darželio kieme ir vidaus erdvėse.

 

2017-05-30 Sporto šventė „Šeimų orientacinės varžybos“

Kauno l/d „Šnekutis” paskutinę pavasario dieną vyko graži sporto šventė – „Šeimų orientacinės varžybos". Stipriai vėjuota popietė nesugadino dalyvių šventinės nuotaikos. Šventės dalyvius džiugiai pasitiko Karlsonas ir Futboliukas, kurie pakvietė visą „Šnekučio“ bendruomenę šokti bendrą apšilimo šokį, pagal Nicky Jam dainą „Traversuras“. Kad sportinės užduotys sektųsi dar geriau, visi vaikai skandavo sportinį šūkį: ,,Ei visi, visi, visi, šen kliūtis juk nebaisi. Kas aukščiau ir toliau - išsiaiškinsim tuojau !" Po Futboliuko komandos, visi pabiro po paruoštas sportines stoteles visame darželio kieme.

 

2017-05-26 Pramoginė popietė „Sveika, vasarėlė“

Tik po pusryčių, „Drugelių“ grupės vaikams netikėtai pasirodė Piratas Džekas. Pasisveikino, prisistatė kas jis, kokiu tikslu atvyko ir  pasiūlė vaikams  pasigaminti popierinius lėktuvėlius, visiems kartu skristi į „Piratų šalį". Darželio sporto aikštynas pasipuošė balionais, gėlėmis, šventiškai pasipuošusiais „Žvirbliukų" grupės ugdytiniais ir jų tėveliais. „Piratų šalyje", žaisdami įvairius žaidimus, įveikdami kliūtis, vaikai surado "Perlų lobį", kurį draugiškai pasidalijo.

 

2017-05-25 Išleistuvės ,,Sudie, darželi“

Visą gegužės mėnesį ,,Pelėdžiukų‘ grupės ugdytiniai su nekantrumu ir jauduliu laukė išleistuvių - darželio lankymo užbaigimo, atsisveikinimo su darželiu šventės. Priešmokyklinukai  atsisveikinimo koncerte žiūrovų akis ir ausis džiugino darželyje išmoktais šokiais, dainomis, eilėraščiais. Tą popietę ,,Pelėdžiukai“ daug gražių žodžių dovanojo auklėtojai, darželiui, tėveliams, savo svajones pavertė margasparniais drugeliais. Po koncerto darželio direktorė R. Kilčiauskienė išleistuvininkams įteikė priešmokyklinės grupės baigimo diplomus. Mokykloje sėkmės linkėjo visa darželio bendruomenė.

 

2017-05-25 Išleistuvių šventė „Tariu, sudie“

Šiltą gegužės 25 dienos popietę vyko priešmokyklinės ,,Gandriukų“ grupės išleistuvės. Šventiškai pasipuošę, pilni jauduliškos nuotaikos vaikai susirinko į muzikos salę, kurioje jų pasirodymo laukė darželio bendruomenė. Scenoje pasitempę, vaikai dainavo, šoko, grojo, deklamavo darželyje išmoktas dainas, šokius, eilėraščius. Po vaikų pasirodymo, kaip įrodymą apie vaikų pasirengimą mokytis, išleistuvininkams ,,Gandriukams“ direktorė R. Kilčiauskienė įteikė diplomus, palinkėjo sėkmės mokykloje.

 

2017-05-18 Šeimos šventė „Myliu mamytę, myliu tėvelį“

,,Žiogelių" grupės vaikučiai pakvietė mamytes ir tėvelius, močiutes ir senelius į Šeimos šventę, kurios metu visi kartu linksminosi, dainavo ir šoko, deklamavo ir negailėjo apsikabinimų bei gražių žodelių. Lauke vaikai kartu su tėveliais nupiešė nuotaikingus piešinėlius. Visus lydėjo pakili nuotaika ir pačios geriausios emocijos.

 

2017-05-16 Edukacinė valandėlė „Būk atidus darželyje, namuose ir gatvėje“

 Vyko edukacinės valandėlės priešmokyklinėse „Gandriukų“ ir  „Pelėdžiukų“ grupėse, kurių metu vaikai mokėsi tinkamai elgtis pavojingose situacijose darželyje, namuose ir gatvėje, naudojant V. Pužienės bei L. Barzdonytės-Morkevičienės metodinę medžiagą-plakatus „Vaiko sauga“. Naujant vaizdinę ugdomąją priemonę priešmokyklinukų saugos kompetencijoms ugdyti, vaikai nagrinėjo, atpažino ir įvertino pavojingas situacijas, rado išeitį.

 

2017-05-10 Poezijos popietė „Skamba, skamba mūsų eilės“

„Gandriukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai pakvietė tėvelius į Kalbos savaitės poezijos popietę išgirsti deklamuojamų eilėraštukų, pasidžiaugti savo vaikučių pasiekimais, taisyklinga kalba. Logopedė Vanda Kilienė kvietė ir drąsino vaikus nugalėti scenos baimę, atskleisti deklamuojamo kūrinėlio skambesį ir aiškumą. Kiekvienas deklamuotojas sulaukė nuoširdžių šypsenų ir audringų plojimų.

 

2017-05-09 Inscenizacija „Pagrandukas“

Kalbos savaitės renginyje, „Žiogelių“ grupės vaikai, padedant logopedei Editai ir auklėtojai Sonatai, vaidino pasaką „Pagrandukas“. Vaidinimo metu vaikai puikiai atliko savo personažo vaidmenį, aiškiai tarė išmoktus žodelius, liejo emocijas. Spektaklį stebėję tėveliai, darželio pedagogai gėrėjosi vaikų išradingumu ir noru vaidinti. Po spektaklio mažieji artistai buvo apdovanoti knygelėmis ir skanumynais.

 

2017-05-08 Poezijos popietė „Pavasario linksmybės“

Kauno lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ vykusi poezijos popietė „Pavasario linksmybės“ pradėjo kalbos savaitės renginius. Logopedė Jadvyga Jokubauskienė su auklėtoja Erika Žvirbliene ir „Žvirbliukų“ grupės ugdytiniais jaukiai papuoštoje įstaigos salėje, skambant muzikai, sveikinosi su vaikučių artimaisiais. O mažieji „žvirbliukai“, virtę žvėreliais, paukšteliais ar vabalėliais, vienas už kitą gražiau  deklamavo lietuvių poetų sukurtus eilėraštukus.

 

2017-05-05 Kūrybinė paroda „Mamyte – aš tave myliu“

Artėjant Motinos dienai ugdytiniai su auklėtojomis ruošėsi pradžiuginti mamytes. Vaikai darželio takelius, kuriais į darželį atskuba mamytės,  papuošė pačių gamintomis gėlytėmis, širdelėmis.Vaikų gamintų darbelių grožis džiugino ne tik mamytes, taip pat ir darželio darbuotojus,  svečius ir pačius vaikučius.

 

2017-05-05 Šventinė popietė „Tau mamytę“

„Meškučių“ grupės ugdytiniai mamyčių šventei ruošėsi iš anksto - savo mažomis rankutėmis sodino gėlytes, jomis rūpinosi, su didžiuliu kruopštumu piešė mamų portretus. Šventinę popietę apkabinę, pabučiavę mamas įteikė joms dovanėles.

Ačiū mama, kad esi !

 

2017-05-03 Pavasarinė išvyka į Panemunės Šilą

„Ančiukų“ grupės vaikai, išvykos į Panemunės šilą metu, stebėjo pavasario pokyčius: žaliuojančius medžius, krūmus, žydinčias gėles. Vaikščiodami po mišką vaikai klausėsi paukštelių čiulbėjimo, tyrinėjo skruzdėlių takelius, bei kitus vabalus. Eidami gatvėmis aptarėme matytus kelio ženklus ir jų reikšmes. Patirtus dienos įspūdžius vaikai išreiškė savo nupieštuose piešiniuose.

 

2017-04-25 Šv. Morkus, Daržų diena

Pavasario saulutė nenumaldomai budina žemės augalus, kviečia sodinti sodinukus, gėlytes. Tradiciškai, Šv. Morkaus dieną, darželio bendruomenė susirinko darželio kieme, kur juos su grėbliu rankose pasitiko daržininkas Morkus, laistytuvu nešina -  jo padėjėja Onutė. Jie papasakojo vaikams apie daržoves, jų auginimą ir priežiūrą, užminė keletą mįslių. Vėliau daržininkai visus pakvietė prie jau įrengtų lysvių, kur vaikai pagal savo grupės logotipą susirado savo daržiuką. Daržininkai padovanojo kiekvienai grupei po ryšulėlį žirnių ir svogūnų. Vaikai suskubo purenti žemę, sodinti sodinukus ir sėti sėklas, juos laistyti. Atsisveikindami daržininkai palinkėjo gausaus derliaus ir priminė vaikams, kad tik gerai prižiūrint galima užaugina daug daržovių.

 

2017-04-24 Švarinimosi akcija „Darom“

Prisijungę prie visuotinės akcijos darželio ugdytiniai su savo auklėtomis dalyvavo švarinimosi akcijoje "Darom". Susipažinę su antrinių žaliavų neigiamu poveikiu gamtai, nešini šiukšlių maišais, vaikai pabiro po darželio teritoriją. Ugdytiniai surinko ne tik šiukšles, bet ir tvarkė savo grupių aikšteles, rinko nulūžusias medžių šakas, kankorėžius, grėbė lapus.

 

2017-04-21 Vaikų velykėlės ,,Genio dažai“

Praėjus savaitei po Velykų, vaikai panoro marginti kiaušinius, mat velykiniai jau visi buvo išridenti, tačiau kur gauti dažų?

Rūpestinga Kiškienė žadino ankstų rytą iš miego vyresnįjį brolį Striukį ir ragino skubėti pas Genį dažų margučiams. Striukis su savo jaunesniais broliais leidosi į kelionę. Kokių  nuotykių jie patyrė! Pagaliau surado laivelį, pašoko su ančiukais šokį, palydėjo išgąsdintą varlytę, stebėjo, kaip paršeliai maudosi purvo vonioje. Miškas, kuriame gyveno Genys buvo stebuklingas - ten skrajojo drugeliai, čirškė žvirbliai, atrodė, net laikas sustojo. Genys suprato kiškučių rūpestį ir padovanojo įvairiausių spalvų dažų  kiaušiniams marginti. Kiškučiai smagūs grįžo namo ir, pasidėję ant kelmelio , margino kartu su vaikais kiaušinius.

 

2017 05 08 - 12 Atvirų durų dienos

Gegužės 8-12 dienomis

ATVIRŲ DURŲ DIENOS „DARŽELIAI KVIEČIA“

KVIEČIAME ATVYKTI

Į Kalbos savaitės renginius:

8 d. 1700 – poezijos popietė „Pavasario linksmybės“,

9 d. 1700 – inscenizacija „Pagrandukas“,

10 d. 1700, 1730– poezijos popietė „Skamba, skamba mūsų eilės“,

12 d. 1700 – poezijos popietė „Mūsų žodžiai – mūsų paukščiai“.

10-12 val. į grupes, specialistų, admininistracijos kabinetus:

 • susipažinti su darželio aplinka,
 • sužinoti apie teikiamas paslaugas,
 • pabendrauti su įstaigos darbuotojais.
 

2017-04-19 Ekslibristų dirbtuvėlės

„Žvirbliukų“  grupės  vaikučiai  dalyvavo edukacinėje valandėlėje  V. Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės filiale. Filialo vedėja Daiva Nevardauskienė vaikučiams papasakojo, kad knyga nuo pat jos atsiradimo pradžios buvo didelė ne tik dvasinė, bet ir materialinė vertybė. Norint apsaugoti tokį  labai vertingą  ir brangų turtą,  atsirado knygos ženklai. Pati populiariausia ir ilgiausiai išsilaikiusi knygos ženklų  rūšis – ekslibrisai. Po įdomaus pasakojimo vaikučiams buvo suteikta galimybė kiekvienam pasidaryti ekslibristą.

 

2017-04-19 Socialinė akcija „Džiaugsmo daigelis seneliams“

"Gandriukų" ir "Ančiukų" grupių ugdytiniai dalyvavo socialinėje akcijoje "Padovanok džiaugsmo daigelį" Kauno Panemunės senelių namuose. Vaikai padovanojo seneliams savo pasėtus, augintus ir prižiūrėtus daržovių, gėlių daigelius, pagamintus atvirukus ir kitas dovanėles. Darželio pedagogės kartu su ugdytiniais paruošė sveikinimo programą kurioje vaikai džiugino senelius savo dainomis, eilėraščiais, šokiais, sekė pasakas be galo ir mokino žaisti „pirštukų žaidimus - mankšteles".

 

Padėka

Labai džiaugiamės, kad per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2017“ kartu su visais dalyviais suvienijote jėgas ir kvietėte kiekvieną bendruomenės narį stabdyti patyčias kasdien.
Šių 2017 metų „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“, organizuodamos tūkstančius renginių ir veiklų, dalyvavo net 1230 šalies ugdymo įstaigų ir įvairių organizacijų. 
Dėkodami, kad prisidedate prie saugesnės aplinkos vaikams ir suaugusiems kūrimo, siunčiame padėką už Jūsų dalyvavimą.

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ organizatorė „Vaikų linija“

 

2017-04-13 Edukacinė valandėlė „Pėdutės mūsų greitos“

Apniukusį ketvirtadienio rytmetį „Boružiukų“ grupės ugdytiniai pradėjo nuotaikinga edukacine valandėle „Pėdutės mūsų greitos“.

Pasiruošę aplinką, susėdę ant kėdučių, smalsumo pilnomis akytėmis pradėjome pėdų mankštelę. Pirmiausia įvardinę spalvas, minkštųjų spalvotų kamuoliukų pagalba miklinome pėdutes ridendami kamuoliukus įvairiomis kryptimis. Išsidalinę  balto popieriaus lapus piešėme vaškinėmis kreidelėmis, kurias laikėme kojų pirštukais. Valandėlės kulminacija tapo „Pėdučių medis“, kurtas guašo ir kojyčių pagalba. Vaikų šypsenos ir laimės kupinos akys praskaidrino apniukusią dieną.

 

2017-04-13 Edukacinė valandėlė „Pažink mišką“

„Žvirbliukų” ir „Drugelių“ grupių vaikučiai lankėsi V. Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinyje ir  dalyvavo edukacinėje pamokėlėje „Pažink mišką“, kurią vedė ornitologas Juozas Miškinis. Pamokėlės metu vaikučiai sužinojo kokie paukšteliai  gyvena Panemunės šile, kaip jie prisitaikę prie mūsų aplinkos, kur ir kaip suka lizdus, klausėsi paukštelių balsų įrašų, mėgino atpažinti paukštelius  nuotraukose.

 

2017-04-11 Projektas „Mažųjų menininkų dirbtuvėlės“. Velykinių margučių dirbtuvės

„Žvirbliukų“ ir Drugelių“ grupių vaikučiai pakvietė  savo tėvelius į „Mažųjų menininkų“ dirbtuvėles, kuriose visi kartu margino margučius, klijavo juos plunksnelėmis, spalvotomis servetėlėmis, drauge kūrė kiškučius, viščiukus. Margaspalviais dirbiniais papuošė Velykinės puokštės žaliuojančias šakeles. Grupės aplinkoje pasklido Velykinės, gamtos atgimimo nuotaikos.

 

2017-04-04 Edukacinė valandėlė „Mergaitė ieško pasakos“

Priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai vyko į Kauno apskrities viešosios bibliotekos, Kauno literatūros skyrių ir dalyvavo edukacinėje veikloje „Mergaitė ieško pasakos“.

Vaikai susipažino su įvairiais vaikų literatūros leidiniais, jų autoriais. Veiklos metu daugiausiai vaikų dėmesio susilaukė lėlė Agė Melagė iš Kosto Kubilinsko eiliuotos pasakos. Vėliau  išklausėsi Juliaus Kaupo pasakos „Daktaras Kripštukas pragare“. Džiugių emocijų vaikai patyrė žiūrėdami mirioramą (senovišką kiną), kur nedidelėje spalvotoje dėžutėje telpa visa nupiešta pasaka.

 

2017 04 20-31 Kūrybinių darbelių parodėlė „Mano vardo raidė“

Kovo mėnesį „Drugelių“, „Ančiukų“, „Žvirbliukų“, „Pelėdžiukų“, „Gandriukų“ grupių vaikučiai, padedant logopedėms, parengė gražią kūrybinių darbų parodėlę „Mano vardo raidė“. Darželio pirmojo aukšto foje galima išvysti įvairiausių raidelių. Kiekvienas ugdytinis gali atrasti savo pagamintąją. Visos raidės gražios, bet visos skirtingos. Kol raidelės papuošė darželio sieną, vaikams, lankantiems kalbos ugdymo pratybas, reikėjo padaryti daug darbelių.

 

2017 03 20 - 24 „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ darželyje

Lopšelio-darželio „Šnekutis“ bendruomenė prisijungė prie prevencinės veiklos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“. Vaikai turėjo galimybę dalyvauti pasakų terapijos elementais paremtame praktiniame užsiėmime „Aš noriu draugauti!“ Šiais metais pagrindinį dėmesį skyrėme vaikų bendravimo įgūdžių lavinimui bei tokių vertybių kaip tolerancija, draugystė ir draugiškumas formavimui.

 

2017-03-26 Kauno darželinukų krepšinio čempionatas 2017 II etapas

Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ Kauno miesto darželinukų čempionate verda nuožmios kovos dėl didžiosios taurės. Antrajame etape varžėsi dvylika geriausių Kauno darželinukų krepšinio komandų. Tik po paskutinių rungtynių paaiškėjo aštuonios stipriausios komandos, tarp jų ir mūsų darželio komanda su treneriu Mariumi Liepa.

 

2017-03-23 Edukacinė valandėlė “Aš apsiausiu batukus”

,,Boružiukų“ grupės ugdytiniai, klausydami dainelės ,,Boružėlė‘‘, mokėsi vaikščioti spalvingomis pėdutėmis, pažinti pagrindines spalvas. Ant spalvotų pėdučių dėjo raudonas, geltonas, žalias korteles. ,,Batų kalne‘‘ vaikučiai su auklėtoja dainavo daineles ,,Autobuso ratai‘‘, ,,Turiu laivelį“, džiaugėsi batu-telefonu, batu-autobusu, batu-laivu. Klausydami dainelės ,,Mano batai buvo du“ ugdytiniai išradingai matavosi įvairius batus, padėjo apsiauti draugui. Buvo linksma.

 

2017 03 21-22 Pamokėlės – viktorinos „Sveikai gyvensiu – sveikas užaugsiu“

Edukacinės valandėlės vyko „Ančiukų“, „Bitučių“ ir „Žiogelių“ grupėse. Vaikai klausė „Meškučio Ledučio“ pasakos apie maisto produktų svarbą ir vartojimą, vėliau buvo pateikti klausimai, kuriuos vaikai atsakė remdamiesi pasakos turiniu. Pažiūrėję video medžiagą, vaikai turėjo nuspręsti, kuris herojus gyvena sveikai, o kuris nesilaiko sveikos gyvensenos taisyklių. Kad pamokėlė neprailgtų, vaikai klausėsi „Dantukų“ dainelės ir turėjo atsakyti į klausimus kaip reikia valyti dantukus. Pamokėlės – viktorinos pabaigoje vaikams buvo pateikta praktinė užduotis, kaip teisingai plauti rankutes. Vaikai aktyviai dalyvavo pamokėlėje, sveikos gyvensenos žinios buvo prisimintos ir pagilintos. Edukacinę valandėlę vedė VSPS Jolita Mickevičienė.

 

2017-03-16 47-asis darželio gimtadienis

     Nuo pat ryto į darželį atėjusius vaikučius ir jų tėvelius nustebino balionų puokštės prie darželio vartelių. Pasiruošimas šventei vyko darželio gimtadienio išvakarėse.  Valio! Mūsų visų  mylimas lopšelis - darželis „Šnekutis“ jau gyvuoja 47 metus.

 

2017 03 13-14 Trikrepšio festivalis

Per Lietuvą praūžė ikimokyklinukų Trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, kuriame dalyvavo  šeši priešmokyklinės “Gandriukų” grupės  vaikai kartu su kūno kultūros pedagoge Gintare ir specialiąja pedagoge Vilmante.

 

2017-03-10 Akcija ,,Nepriklausomybės diena - aš laisvas ir kūrybiškas“

Apniukęs Kovo-10-osios rytas nesugadino nuotaikos visiems vaikučiams ir auklėtojoms į darželio kiemą susirinkusiems švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

Visi kartu susirinkę deklamavome A. Matučio eilėraštį „Apie Gimtinę“, vėliau kabinome Lietuvos trispalvę pagamintą iš polietileninių maišelių, taip pat marginome širdis, taip perteikdami savo jausmus tėvynei. Nešini geltonais, žaliais, raudonais balionais surengėme kovo 11-osios eiseną darželio takeliais. Džiugi ir gimtadieniška nuotaika mažų ir didelių neapleido visą dieną.

 

2017-03-9 Projektas „Gamtos paslaptys“. Edukacinė valandėlė „Aš daigelį auginu“

Gamtą vaikai pažįsta visais pojūčiais, stebėdami, tyrinėdami. Pagal vykdomą projektą "Gamtos paslaptys" ikimokyklinė "Ančiukų" ir priešmokyklinė "Gandriukų" grupės dalyvavo veikloje "Aš daigelį auginu". Veiklos tikslas - padėti vaikui suprasti augalų gyvybės ratą, stebėti ir tyrinėti įvairių augalų augimo tarpsnius. Draugiškai bendradarbiaujant, vaikai su pedagogais diskutavo ir dalijosi jau turimomis žiniomis apie augalų auginimą, kartu sėjo, laistė ir grupėse įsirengė „žaliąsias palanges".

 

2017-03-09 J. Naujalio gimnazijos projektas „Meilė tėvynei“

Visų darželio grupių jaunieji dailininkai ir ,,Pelėdžiukų" grupės dainorėliai dalyvavo Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijos pradinių klasių ir Kauno m. ir Kauno rajono ikimokyklinių įstaigų projekte ,,Meilė tėvynei mažoj širdelėj". 

 

2017-03-06 Edukacinis rytmetis „Kelionė į saugaus eismo šalį“

Darželyje vyko renginys skirtas saugiam eismui, kurio tikslas  ugdyti vaikų  saugaus eismo sampratą ir įgūdžius. Darželio ugdytiniai deklamuodami eilėraštuką apie šviesoforą ir saugų elgesį  gatvėje, dainuodami dainelę apie autobusą ir žaisdami žaidimus atvyko į „saugaus eismo šalį“. „Saugaus eismo šalyje“ juos pasitiko Kelių policijos pareigūnė Rosita Henriot ir policijos bičiulis Amsis. Pareigūnė priminė vaikams saugaus eismo ir elgesio taisykles  kelyje, kelio  ženklus, aptarė  atšvaisto svarbą. Savo žinias vaikai pasitikrino  atsakydami į klausimus.

 

2017-03-03 Kaziuko mugė „Pirksiu, parduosiu, dykai atiduosiu“

Vakare, džiaugsmingai nusiteikę, vaikai kartu su tėveliais sugūžėjo į muzikos salę , kurioje vyko Kaziuko mugė. Kazys su Kazyte į salę įstūmė vežimą pilną senovinių buitinių daiktų, supažindino su jų paskirtimi, leido išbandyti. Vaikai pirko, pardavė, mainė, dovanojo savo kurtus darbelius. Niekas be dovanų iš mugės negrįžo.

 

2017 03 03 Šventinis rytmetis „Kazys ir Kazytė“

Ankstų rytą Kaziukas su Kazyte svečiavosi vaikų grupėse, kartu žaidė lietuvių liaudies muzikinius žaidimus, dainavo daineles. Vaikai apžiūrėjo amatininkų pagamintus dirbinius ir patys pasijuto tikrais amatininkais-kalė arkliukui pasagėlę, lygino austas juostas senoviniu lygintuvu, maišė košę didžiuliu mediniu šaukštu.

 

2017 02 28 Atvira veikla „Mes ieškome Kalsono“

Specialioji pedagogė Vilmantė Bogdienė ir kūno kultūros pedagogė Gintarė Ragelienė pravedė atvirą veiklą su vaikais, turinčiais didelių specialiųjų poreikių. Veiklos metu vaikai kartu su  kūno kultūros pedagoge šoko šokį „Lietutis“, atliko mankštą su lazdomis skirtą motorinių gebėjimų lavinimui. Karlsonas (specialioji pedagogė) pakvietė vaikus statyti namelį iš įvairių geometrinių figūrų, rūšiuoti vaisius pagal dydį, spalvą, žaisti žaidimus „Atspėk ką girdi“, „Rodyk kryptį“, skirtus pažintinių gebėjimų lavinimui. Veiklos pabaigoje Karlsonas surado Mažylį ir vaikus apdovanojo muilo burbulais.

 

2017-02-28 Užgavėnių šventė

Paskutinį žiemos antradienį vaikus lauke subūrė Kanapinio ir Lašininio nesutarimų triukšmas. Vaikai kartu su personažais linksminosi, triukšmavo, negrįžtamai liepsnose degino lape nupieštus  ,,blogus darbus''. Vėliau audringai stebėjo Kanapinio ir Lašininio, žiemos išstūmimo, kovą. Visų džiaugsmui žiemą vis tik pavyko išvyti iš kiemo.

 

2017 02 20-03 03 Užgavėnių kaukių paroda

Užgavėnės- viena linksmiausių švenčių, kada galime persirengti, užsidėti patinkančias kaukes, bei žiemos išvarymas ir pavasario sugrįžimo šventė. Kadangi ši šventė trunka tik vieną dieną, o kaukėmis norisi džiaugtis ilgiau,  nuo vasario 20  iki kovo 3 dienos auklėtojos A. Kaminskaitė ir S. Petrošiūtė surengė parodą: ,,Užgavėnių kaukės“, kurios metu vaikai galėjo grožėtis savo bei kitų pagamintomis kaukėmis.

 

 

2017-02-15 Vasario 16–osios šventė „Mes visi mylim Lietuvą“

Kaip gera turėti namus, į kuriuos visiems smagu grįžti! Tokius namučius ,,Žvirbliukų“ gr. vaikai pavaizdavo savo piešinyje, o ką nupiešti- padainavo ,,Pelėdžiukų“ ir ,,Gandriukų“ choras .

Kartu su dviem Gaideliais ,,svečiavomės“ Lietuvos miestuose-Vilniuje, Kaune, Skuode, Šiauliuose, Elektrėnuose, Klaipėdoje, sužinojome, kas ką dirba ir kam lieka pyragas, o kam tik skylė pyrage. Keliautojus užklupęs lietutis visai jų neišgąsdino, išsiaiškinome, kad žodis lietus labai panašus į žodį ,,Lietuva“. ,,Pelėdžiukų“ gr. mergaitės dovanojo V.Berteškienės šokį ,,Liepsnelė“, kuris priminė  už Lietuvos laisvę žuvusius karžygius. Šioje kelionėje supratome, kad mes visi labai mylim Lietuvą ir visada esame laimingi, galėdami sugrįžti į namučius. Šventę baigėme Lietuvos himnu.

 

2017-02-14 Tyrinėjimų savaitė „Šaltis daro stebuklus

Paspaudus šaltukui, vaikai su auklėtojomis suskubo pasinaudoti jo stebuklingomis galiomis, sukurti meninius kūrinius iš sušaldyto vandens ir spalvotų dažų. Į įvairių formų indelius, puodus, kibirėlius, maišus ir balionus vaikai pylė vandenį, maišė spalvas, atsargiai nešė į lauką. Rytojaus dieną, vaikų nuostabai ir tyrinėjimo džiaugsmui, vandens ir spalvų ruošinys virto neapsakomo grožio ledo kūriniais, kuriuos sukomponavus pavyko išdėlioti didesnes figūras

 

2017-02-13 Edukacinės valandėlės „Aukime sportuodami“

Sveikatinimo valandėlės metu „Gandriukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai buvo kviečiami pažaisti sportuojant, atlikti pratimus įsikūnijus į linksmą ir piktą katytę, kilti į aukštą kalną, statyti stalą, paplaukiojo, pabuvoti mažomis kobromis, valtimi, kiškučiais. Buvo atliekami tempimo ir raumenų stiprinimo pratimai nugaros, kojų, rankų bei pilvo raumenims. Pratimai buvo atliekami lėtai.

Vaikai fizinius pratimus atliko susidomėję, žaisdami, pamokėlė neprailgo ir buvo naudinga vaikučių sveikatai. Valandėlę vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolita Mickevičienė

 

2017 01 02-02 28 Projektas „Mums smagu sportuoti kartu“

Kūno kultūros pedagogė Gintarė Ragelienė ir  specialioji pedagogė Vilmantė Bogdienė organizavo ir įgyvendino kasmetiniu tapusį projektą „Mums smagu sportuoti kartu“, skirtą 4-6 metų vaikams, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių. Projektas buvo vykdomas  penkis mėnesius.

 

2017.01.16-02.10 Projektas „Aš atskleisiu knygos paslaptį“. Vaikų knygelių paroda

Vaikai iš įvairių medžiagų , antrinių žaliavų grupėse gamino knygeles į kūrybinę veiklą įtraukdami ir savo tėvelius. Savo gamybos knygeles vaikai eksponavo darželio erdveje. Vaikai vartė, skaitė ir aptarinėjo draugų kurtas knygeles.

 

2017-02-06 Šv. Agotos, duonos diena

Pasipuošę tautiniais drabužiais, šv, Agota (auklėtoja Rima) su seneliu (auklėtoja Nijolė) eidami per darželio grupės, vaikams vaikams pasakojo ruginės duonos istoriją, diskutavo apie duonos svarbą žmogaus gyvenime, kokia duonelė sveikiausia, iš kokių grūdų ji kepama, kodėl ją reikia gerbti ir mylėti.

 

2017-02 -03 Projekto „Mažųjų menininkų dirbtuvėlės“. Kūrybinė veikla „Sniego karalystė“

Kai sniegas storai užklojo žemę, vaikučius į lauką traukė įvairios pramogos. „Žvirbliukų“ ir „Drugelių“ gr. vaikai išsinešė dažus į laiką. Pirmiausia puolė lipdyti  rutulius, statė besmegenius. Vėliau su guašu dažė sniegą, kūrė paveikslus. 

 

2017 01 18-02 10 Projektas „Gamtos paslaptys“. Foto paroda „Paslaptinga žiema“

Pagal vykdomą „Ančiukų“ grupės projektą „Gamtos paslaptys“, darželyje „Šnekutis“ buvo eksponuojama paroda „Paslaptinga žiema“. „Ančiukų“ grupės ugdytiniai stebėdami ir tyrinėdami gamtą, jos požymius fotografavo žiemos vaizdus. Fotografijų parodą skyrėme visiems norintiems pasidžiaugti  sniego baltumu, nuostabiais vaizdais ir  augalais kurie puošia mūsų darželį.

 

2017.01.23-27 Projektas „Mažųjų menininkų dirbtuvėlės“. Vaidybinė veikla „Vaikai nori vaidinti“

„Žvirbliukų“ ir „Drugelių“ grupės vaikai kūrė personažus stalo teatrui ir vaidino pasakas „Trys paršiukai“ ir „Nepaklusni pelytė“.

 

2017-01-16 Kūrybinė veikla ,,Mūsų rankelės kuria“

Ankstų pirmadienio rytą ,,Meškučių„ grupėje Ronaldo mama pravedė kūrybinę veiklą  ,,Mūsų rankelės kuria“. Mama atsinešė pilną maišą staigmenų - pati pagamino naminį plastiliną iš druskos tešlos, atnešė įvairių formelių, įrankių lipdymui  ir kartu su vaikais kūrė, lipdė įvairius gyvūnėlius, paukščius.

 

2017.01.16-17 Edukacinės valandėlės „Sveikos mitybos principai“

Edukacinėse valandėlėse dalyvavo keturios grupėms: Žiogelių, Žvirbliukų, Kiškučių, Ančiukų. Buvo pristatyti sveikatai palankios mitybos principai, kas turėtų būti kasdienėje lėkštėje,  akcentuota saldumynų neigiama įtaka vaikučiams, paaiškinta, kodėl cukraus reikia vartoti mažiau, kuo jį galima keisti, bei kokią žalą gali sukelti padidintas cukraus kiekis. Panaudota priemonė - plakatas padėjo vaikams išsakyti savo nuomonę, vaikams buvo įdomu kalbėtis šia tema. Valandėlę vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolita Mickevičienė.

 

2017-01-13 Sausio 13-osios gynėjų dienos minėjimas

Ankstų rytą, 8 val. 10 mi.,  darželio bendruomenė uždegė žvakeles Lietuvos gynėjams. , Viso  darželio languose žibėjo prisiminimo žiburėliai. Į salę vaikai atėjo  įsisegę neužmirštuoles, pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvos gėlėmis. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rasa Ž. Su vaikais prisiminė Lietuvos vėliavos spalvas, jų reikšmę, kartu su vaikais iš didelių spalvotų gėlių sudėjo Lietuvos vėliavą,  papasakojo vaikams apie šią ypatingą dieną, perteikdama įvykius per pasaką apie devyngalvį slibiną

 

2016-01-04 Edukacinė valandėlė „Gerumu sušildyk“

 ..Gandriukų'', ,,Pelėdžiukų'', ,,Žiogelių'' grupių ugdytiniai lankėsi Aukštosios Panemunės Šv. Mergelės Marijos bažnyčioje. Klebonas D. Burgys papasakojo vaikams apie Jėzaus gimimą prakartėlėje, supažindino su Trijų Karalių istorija ir šventės minėjimo  tradicijomis.

 

2016 11 – 12 mėn. Projektas „Seku, seku pasaką“

Du mėnesius Kauno lopšelio-darželio „Šnekutis“ 4-6 m. ugdytiniams buvo sekamos pasakos. Ugdymo įstaigos specialistai: logopedai, specialusis pedagogas savaitės pradžioje grupėse vaikučiams pristatė po naują pasaką. Išsiaiškino naujus nežinomus žodžius, klausimų pagalba aptarė siužetą, analizavo veikėjus. Po pasakos analizės vaikai baltuose popieriaus lapuose iliustravo pristatytąją pasaką.

 

2016-12-21 Kalėdinė popietė "Kalėdų seneli, ateik"

Pasipuošę  šventiniais drabužiais "Drugelių" grupės vaikai įžengė į salę šokio žingsneliu, skambant Kalėdinei dainelei. Auklėtojos pasveikino tėvelius su artėjančiomis šventėmis, o vaikai padainavo dainelę apie mišką ir eglutę. Visi kartu kvietė į salę Kalėdų senelį, kuris turėjo stebuklingą dovanų maišą.. Dovanas gauti nebuvo lengva - vaikai turėjo padeklamuoti eilėraštį. 

 

2016-12-21 Kalėdinė vakaronė „Kalėdas sutikime kartu"

Kokia vaikystė be pasakų ir kas nutiktų, jei visos pasakos tiesiog staiga nutiltų ir išnyktų...? Kad taip nenutiktų, Ančiukų“ grupės vaikai, visus pakvietė į šventinį vakarą „Kalėdinė kiškučių pasaką“.

 

2016-12-19 Kalėdinė vakaronė „Kelionė aplink žemę“

"Žiogelių'' grupės vaikučiai ,,keliavo ​aplink žemę'' ir ieškojo Kalėdų. Kelionės metu vaikučiai aplankė savo draugą indėniuką Kiką ir pakvietė jį į Kalėdų šventę. Netikėtai , vaikų nuostabai, už salės durų pasigirdo Kalėdų senelio žingsniai. Kalėdų senelis drąsiai pasisveikino su vaikai ir įėjo su pilnutėliu maišu dovanų. Visi, vaikai ir jų tėveliai, linksminosi, šoko ir puikiai leido laiką, dalindami džiugią nuotaiką vieni kitiems.

 

2016-12-16 Kalėdinė vakaronė „Svečiuose Senis Kalėda“

Šventiškai pasipuošę į salę nedrąsiai įžengė „Kiškučių“ grupės ugdytiniai.  Kalėdinio pasirodymo metu vaikučiai sulaukė daug tėvelių plojimų už puikų dainelių atlikimą, šauniai sušoktą „Pingvinų“ šokį, už gausų eilėraštukų „derlių“.

 

2016-12-15 Kalėdinė vakaronė ,,Snieguolės ir nykštukai“

 Susirinkę prie eglutės mažieji  Nykštukai ir Snieguolės džiaugėsi jos spindėjimu. Skambant lengvai muzikai Snieguolės šoko snaigių šokį. Laukdami Kalėdų senelio vaikučiai dainavo apie meškutį ,,Mano meškutis“, žaidė žaidimą ,,Mūsų autobusiukas‘‘. Garsiai skambindami varpeliais mažieji kvietė Kalėdų senelį. Visus susirinkusius pradžiugino  žaismingas Kalėdų senelio pasirodymas, linksminosi ir vaikučiai, ir tėveliai.

 

2016-12-14 Kalėdinė popietė "Gerumo dvasia"

 "Pelėdžiukų" grupės ugdytiniai ir jų šeimos nariai susirinko į šventinę Kalėdinę popietę "Gerumo dvasia". Vaikai suvaidino l. l. pasaką "Kiškelis", kurioje mokoma už gerą darbą geru atlyginti. Urtė pasekė pasaka apie Boružėlę, kuriai įkritus į upelį niekas nenorėjo ištiesti pagalbos rankos. Tik karklo šakelė parodė savo gerumą ir padėjo jai išsigelbėti. Mergaitės pasipuošę snaigių kostiumais linksmai šoko Snaigių šokį

 

2016-12-14 Kalėdinė popietė „O, Kalėdos vis artyn“

Drauge pasipuošę grupės aplinką, eglutę, mažieji „Žvirbliukų“ grupės ugdytiniai laukė Kalėdų Senelio. Juk laišką seneliui tai parašė! Taip! Senelis laišką gavo. Tad atvyko Kalėdų Senelis kartu su Snieguole.

 

2016-12-14 Svečiuose Šv. Mato gimnazijos direktorius kunigas Rytis Baltrušaitis

Ankstyvą Adventinio laikotarpio rytą, darželio vaikai  sulaukė garbaus svečio- Šv. Mato  gimnazijos direktoriaus, kunigo Ryčio Baltrušaičio. Gimnazijos direktorius salėje susirinkusiems vaikams pristatė Adventinio laikotarpio svarbą žmogaus gyvenime, Advento vainiko keturių žvakių prasmę, gerų vaikiškų darbų atlikimo būtinybę.

 

2016-12-12 Eglutės įžiebimo šventė

Prie rankų darbo žaisliukais papuoštos darželio eglutės  Kalėdinį spektaklį vaikams „Mažosios mergaitės svajonė‘‘ suvaidino auklėtojos.  Visa darželio bendruomenė linksmai dainavo Kalėdines daineles, šoko ratelius, o šventės kulminacija – eglutės įžiebimas, paliko neišdildomą įspūdį visiems dalyvavusiems.

 

2016-12-09 Renginys „Žibintų šventė“

Vieną vakarą, kai už lango buvo jau tamsu, mažieji  vaikučiai, nešini  žibintais iš savo grupių išėjo ieškoti Nykštuko staigmenos. Eidami tamsiais koridoriais, susitiko ir kitus darželio draugus, pasisveikinę, toliau staigmenos ieškojo  visose darželio erdvėse.

 

2016-11-23 - 09 Projektas "Aš atskleisiu knygos paslaptį". Senovinių knygelių, žurnalų paroda „Prae

Darželio fojė vyko ugdytinių tėvelių, senelių, kitų bendruomenė narių atneštų, savo vaikystėje skaitytų vaikiškų žurnaliukų, knygelių. Vaikai vartė, žiūrinėjo, komentavo nematytus ar atpažintus pasakų personažus, mokėsi pagarbiai elgtis, gražiais į lentynas sudėti knygas.

 

2016 11 21 -12 09 Projektas "Aš atskleisiu knygos paslaptį". Vakaro popietės "Tėveliai skaito vaikam

Ilgais, tamsiai vakarais, Advento ramybe prisitvindžiusiose darželio grupėse, vaikučius subūrė tėvelių skaitomos pasakos. Pasakos vaikams kompensuoja meilės, saugumo, pripažinimo trūkumą, slopina jautrumą, kelia nuotaiką, teikia supratimą, kad kiti taip pat išgyvena visokių likimo smūgių ir sugeba juos įveikti.

 

2016-12-08 Kūrybinės dirbtuvės "Žaisliukas eglutei"

Kaip ir kiekvienais metais, tėveliai su vaikais buvo pakviesti darželio eglę puošti pačių gamintais žaisliukais. Vėlyvą vakarą, tėveliai po darbų, vaikučiai po pietų miegelio, nešini įvairiomis meninėmis priemonėmis suskubo į muzikos salę.

 

2016-12-07 Projektas „Mažųjų menininkų dirbtuvėlės“. Adventinė popietė „Spindinčios Kalėdos“

"Žvirbliukų" ir "Drugelių" grupių vaikučiai pakvietė savo tėvelius į Advento vakaronę "Spindinčios Kalėdos". Vaikai tėveliams deklamavo eilėraštukus apie Adventą, auklėtojos supažindino visus su Advento laikotarpiu, jo papročiais ir tradicijomis.

 

2016-12-05 Projekto „Apkabinkim žemę“ pristatymas

Kūno kultūros pamokėlės metu vyko edukacinė valandėlė. „Kiškučių“ grupės vaikams ir auklėtojoms  buvo pristatytas tarptautinis projektas pasaulinės žemės dienos proga „Šokis žemei“, kuris vyks 2017 m. kovo 20 d. 12 val..

 

2016-12-02 Edukacinė pamokėlė „Gydytojas – mano draugas“

,,Žvirbliukų" ir ,,Drugelių" grupių ugdytiniai dalyvavo edukacinėje pamokėlėje ,,Gydytojas - mano draugas", kurią vedė ugdytinės Rugilės mamytė, gydytoja Rita. Medikė atvyko su medicininėmis priemonėmis. Ji papasakojo vaikams kaip elgtis susirgus, kaip saugotis nuo virusų, praktiškai parodė kaip reikia sutvarstyti žaizdą. Priminė vaikams telefono numerius, kuriais reikia skambinti susirgus ar ištikus nelaimei. Po pamokėlės ugdytiniai nuoširdžiai padėkojo gydytojai ir įteikė pačių pagamintas atvirutes.

 

2016-11-31 Kalėdinė vakaronė „Eglutės puošimas“

Lapkričio 31 - osios vakarą ,,Žiogelių" grupės vaikučiai ir jų tėveliai rinkosi į Advento vakaronę. Vaikai tėvelius nudžiugino suvaidintu spektakliuku ,,Pirštinė". Mažieji artistai pakvietė tėvelius prie staliukų ir, kūrybingai nusiteikę, gamino žaisliukus eglutei, kuriais čia pat, grupėje, patys eglutę ir papuošė.

 

2016-11-30 Renginys „Puoškime medžius“

Įsisiautusi į minkštus kailinius, darželio ugdytinius aplankė Pūga ir berniukas Nežiniukas. Jie kalbėjosi su vaikais apie medžius (kaip jie keičiasi pagal metų laikus), minė mįsles, žaidė įvairius žaidimus. Visi darželio vaikai, nešini savo gamybos papuošimais, susirinko prie savo aikštelės medžių. Į pagalbą pasikvietę darželio kiemsargį su kopėčiomis, užkabino darbelius. Atgiję nuo spalvų  kiemo medžiai kas rytą pasitinka ir kas vakarą palydi visus darželio „gyventojus“.

 

2016-11- 1-30 d. Projektas ,,Muzikinės skrynelės paslaptys“

Visą lapkričio mėnesį darželyje skambėjo klasikinė fortepijoninė muzika, sklandė pakili vaikų nuotaika. Auklėtojos ir vaikai dalyvavo muzikos pedagogės Faustos Grybauskienės organizuotame muzikiniame projekte. ,,Vieną kartą... Muzikinės skrynelės pasakos“.

 

2016-11-29 edukacinė valandėlė „Keramikos paslaptys“

Priešmokyklinės „Gandriukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo Panemunės bibliotekoje edukacinėje valandėlėje „Keramikos paslaptys“, kurią vedė tautodailininkė N. Būrienė. Vaikai mokėsi lipdyti iš molio, džiovinti ir spalvinti molinius dirbinius. Gamindami dirbinius, kalbėjosi apie Adventino laikotarpio papročius, tradicijas.

 

2016-11-26 Adventinė vakaronė „Kiškučių“ grupėje.

Lapkričio 28-ąją „Kiškučių“ grupės bendruomenė susirinko į Adventinę vakaronę. Vakaronės pradžią paskelbė Dovydo mamos uždegta žvakė – žibintas.

 

2016-11 21-26 Netradicinių veiklų tamsoje projektas „Tamsiukas - mano vaikų draugas“

Grupių auklėtojos vaikams parodė ką galima veikti tamsoje ir kaip linksmai praleisti laiką. Vaikai susipažino su personažu Tamsiuku. Visą savaitę vaikai tamsoje žaidė žaidimus, gaudė švieseles, mokėsi šešėlių meno.

 

2016-11-21 Rokų gimnazijos organizuota tradicinė Socialinė akcija - „Bendraukime“
 

2016-11-16 Projekto „Gamtos paslaptys“ popietė „Vaistinių žolelių arbatėlės“.
 

2016-11-16 Literatūrinė – edukacinė „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“ pamoka.
 

2016-11-07 Projekto „Linksma žaisti, draugauti kartu“ žaidinimo rytmetis „Virė virė košę“.
 

2016-10-28 Projektas „Aš, mano šeima ir mano darželis“

Paskutinį itin lietingą spalio penktadienį mūsų darželyje lijo... grybais. „Žiogelių“ grupės vaikai ir tėveliai vaidino spektaklį pagal Justino Marcinkevičiaus poemą „Grybų karas“. Į premjerinį vaidinimą gausiai rinkosi viso darželio vaikai ir pedagogai, nešini bilietu - saldainiu.

 

2016-10-26, 28 projektas „Aukime kartu su knyga“

Priešmokyklinių grupių vaikai dalyvavo Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinio projekte „Aukime kartu su knyga“. 26 d. „Gandriukų“, o 28 d. „Pelėdžiukų“ grupių vaikai lankėsi bibliotekoje. Bibliotekos vedėja Daiva Nevardauskienė papasakojo vaikams kaip elgtis bibliotekoje, kaip tausoti knygas, parodė ir paaiškino kaip yra žymimos knygos ir kodėl.. Vaikai sužinojo kas yra ekslibris, dirbtuvėlėje, padedami bibliotekos vedėjos, patys juos gamino.

 

2016-10-27 Projektas „Šiandien aš auklėtoja“

„Pelėdžiukų“ grupėje šiandien vėl nauja auklėtoja - Gintarės ir Pauliaus mama Vida. Ji pristatė vaikams savo darbą - sukirpėjos profesiją. Susipažinę su sukirpėjo profesija, vaikai patys išbandė šį amatą: patys kirpo drabužius pasirinktoms popierinėms lėlėms.

 

2016-10-26 Projektas „Šiandien aš auklėtoja“ tęsiasi

Priešmokyklinėje „Pelėdžiukų“ grupėje Miglės mama Rasa dirbo auklėtoja. Ji vaikams pravedė veiklas: rodė, kaip pasigaminti rožes iš rudeninių lapų ir iš buitinių atliekų gamino pelėdžiukus.

 

2016-10-26 Rudenėlio šventė ,,Žirniuko svajonė“

Ar jūs mokate svajoti? Ar turite draugą- tą vienintelį, su kuriuo visada norėtumėte draugauti ?

Žirnis (auklėtoja D.Vaitkevičienė) svajojo apie tokį draugą ir jo svajonė išsipildė. Su kaimyne Pupa (auklėtoja R.Rakevičienė) ir ,,Ančiukų“, ,,Bitučių“, ,,Žiogelių“, ,,Kiškučių“ grupių vaikais Žirnis patyrė daug gražių akimirkų, šoko, dainavo, ( muzikos pedagogė F.Grybauskienė), klausėsi gražių eilėraštukų. Beje, Žirnio ir Pupos draugystei buvo iškilęs pavojus- jie susipyko, bet vaikų pagalba susitaikė ir kartu sušoko smagią ,,Žirnio ir Pupos polką“.

 

2016-10-25 Projektas „Mažųjų menininkų dirbtuvėlės“

„Žvirbliukų“ ir '“Drugelių“ grupių vaikučiai, pasitelkę fantaziją, pakvietė savo tėvelius į mažųjų meninkų dirbtuvėles, kuriuose kartu kūrė rudenines puokštes, kompozicijas, paveikslėlius iš gamtinės medžiagos bei sodo ir daržo gėrybių. Vaikučiams ir tėveliams netrūko fantazijos ir kūrybingumo, todėl dauguma iš jų sukūrė net po keletą darbelių. Darbeliais papuošėme grupių rūbinėles.

 

2016-10-25 edukacinė išvyka į žemės ūkio akademijos eksperimentinį ūkį ir Marvelės žirgyną.

Pelėdžiukų“, „Gandriukų“, „Žvirbliukų“ ir „Kiškučių“ grupės ugdytiniai vyko į A.Stulginskio universiteto eksperimentinį ūkį. Vaikus pasitiko direktorius  Vladas Kirkutis ir padorė kelią link gyvulių auginamo ūkio. Fermos vadovas Vitas Ribavičius papasakojo kaip auginamos ir melžiamos karvės jų ūkyje. Parodė vaikams melžimo aparatus, šaldytuvus kur šaldomas pienas. Vaikai galėjo pamatyti kaip auginamos karvės ir veršiukai, turėjo galimybę juos paglostyti.

Grįždami visi užsuko į Marvelės žirgyną. Vaikus pasitikusi žirgų prižiūrėtoja Rita papasakojo apie žirgų auginimą ir priežiūrą Ji leido visiems vaikams susipažinti ir paglostyti mažąjį ponį, apžiūrėti auginamus žirgus.

 

2016-10-24 Rudenėlio šventė „Rudens gama“

Darželis nušvito visomis rudens spalvomis- vyko nuotaikinga rudenėlio šventė ,,Rudens gama“. Dalyvavo ,,Drugelių“, ,,Žvirbliukų“, ,,Pelėdžiukų“, ,,Gandriukų“ grupių vaikai, pedagogai, tėveliai. Vaikai gėrėjosi rudens gėrybėmis ir spalvų grožiu, guodė bailiuką zuikį, (auklėtoja R.Žąsytienė), surado didžiulį baravyką (auklėtoja A.Juškevičienė), žaidė lietuvių liaudies žaidimą ,,Grybs grybs baravyks“, stebėjo, kaip mezga tinklą voras. Prie lazdyno pasivaišinę riešutais išmoko rudens gamą, kartu su muzikos pedagoge F.Grybauskiene ją padainavo ir pagrojo.

 

2016-10-20 Projektas „Šiandien aš auklėtoja“

„Pelėdžiukų“ grupėje auklėtoja buvo Ugnės mama Rasa. Ji pristatė vaikams savo šokėjos profesiją. Kartu su vaikais atliko ritminę muzikinę mankštą, mokė atlikti šokių judesius bei šokti keletą šokių.

 

2016-10-20 Edukacinė išvyka į Kauno A. Žitkevičiaus saugaus vaiko mokyklą

Ketvirtadienio rytą ,,Drugelių“ ir ,,Kiškučių“ grupės vaikai pradėjo išvyka į A.Žitkevičiaus saugaus vaiko mokyklą. Pasipuošę plačiomis šypsenomis, saugos liemenėmis pajudėjome link autobuso. Kelionės metu diskutavome tema: ,,Saugus važiavimas transporto priemonėje“. Atvykus į įstaigą Robotas policininkas supažindino su pėsčiųjų saugaus eismo taisyklėmis. Taip pat turėjome galimybę išvysti, kaip atrodo Kauno miestas naktį. Kelionės pabaigoje žiūrėjome saugaus eismo taisyklių siužetinius filmukus bei buvome apdovanoti  saugaus vaiko mokyklos atvirukais. Kelionė namo buvo kupina naujų žinių bei gerų įspūdžių.

 

2016-10-19 Projektas „Šiandien aš auklėtoja“ įsibėgėja

„Pelėdžiukų“ grupėje šiandien auklėtoja - Patricijos mama Justina. Mama grupėje surengė tikrą Helovino šventę.

Vaikai buvo supažindinti su popieriniais pinigais, pirko šventines prekes „parduotuvėlėje“. Iš nupirktų prekių vaikai su mama organizavo šventę: veido dažais pasipuošė veidus, išskobė moliūgą, prisipūtė balionų, žaidė žaidimus.

 

2016-10-15 Projektas „Šiandien aš auklėtoja“

Priešmokyklinėje „Gandriukų“ grupėje Gabrielės mama Vida kartu su vaikais iš daržovių ir vaisių gamino mišraines, salotas. Patys lupo, pjaustė, maišė, serviravo, vaišinosi.

 

2016-10-13 Projektas „Gamtos paslaptys“. Edukacinė išvyka į mišką.

Saulėtą rudens rytą „Ančiukų“ grupės vaikučiai susiruošė į mišką stebėti rudenį gamtoje įvykusius pokyčius. Vaikai grožėjosi rudeninių lapų spalvomis, rinko juos, rūšiavo. Miško tyloje klausėsi paukščių balsų, lapų čežėjimo. Didelėje miško aikštelėje, panaudodami natūralias miško gėrybes, žaidė žaidimus.

 

2016-10-07 Projekto „Linksma žaisti, draugauti kartu“. Edukacinė-sportinė valandėlė „Rudenėlio takel

Tuoj po pusryčių „Meškučių“ grupės vaikus aplankė Meškutė su Ežiuku ir pakvietė mažuosius keliauti į sporto salę ieškoti rudens gėrybių. Salėje vaikus pasitikusi kūno kultūros pedagogė gerai žinojo kur galima rasti rudens gėrybes. Bet kad jas pasiektum, reikia įveikti kliūčių ruožą. Per ėję visas kliūtis vaikai rado įvairių daržo ir miško gėrybių: moliūgų, cukinijų, morkų, bulvių, pupelių, kaštonų, giliukų, kankorėžių... Vaikai rastas gėrybes tyrinėjo, ragavo, lygino, rūšiavo.

 

2016-10-06 Edukacinė valandėlė „Panemunės istorijos pėdsakais“

„Gandriukų“ grupės vaikai lankėsi V.Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinyje. Bibliotekininkė D.Nevardauskienė vaikus supažindino su Panemunės rajono kūrimosi istorija, rodė skaidres apie žymias vietas, pastatus, gyvenusius žmones. Grįždami iš bibliotekos vaikai aplankė skaidrėse matytas vietas: J.Basanavičiaus paminklą, Panemunės bažnyčią, Sėmenos upelį.

 

Spalio 10 d. visas pasaulis mini psichikos sveikatos dieną. Šių metų tema – „Pamatyk, paklausk, pad

Vos įėjus į darželį lankytojus pasitinka vaikų kurti džiaugsmo burbuliukai. Juose mažieji piešė tai, kas jiems teikia džiaugsmą. Visi darželio ugdytiniai sukūrė bent po vieną džiaugsmo burbuliuką, o kai kurie ir kelis. Taigi, užėję nesidrovėkite jų paimti, nes vaikai juos kūrė norėdami pradžiuginti ir Jus.

Psichikos sveikatos dieną psichologė ir trys jos pagalbininkai (Lukas, Lina ir Simonas) pradėjo vaikščiodami po grupes ir dalindami džiaugsmo burbuliukus tiems, kuriems liūdna. O, kad patiems darželinukams būtų linksmiau - žaidėme žaidimus. Juk visi mėgsta žaisti!

Visą savaitę tęsime renginius, skirtus psichikos sveikatos dienai: žiūrėsime senosios animacijos filmuką „Asiliukas, kuris susirgo liūdesiu“, su vaikais aptarsime kodėl svarbu pamatyti, kad kažkam liūdna, kaip galima jo paklausti dėl ko jis liūdi ir kaip jam padėti.

 

Dalinkitės džiaugsmu ne tik šią savaitę, bet ir kiekvieną dieną!

 

Psichologė Gintarė Saročkaitė

 

2016-09-27 Kūrybinė-edukacinė veikla „Rudeninių skulptūrų šalis“

Į darželio pievą, nešini įvairiausiomis gamtos gėrybėmis, pasipylė vaikai iš skirtingų darželio vietų. Išdykaudami, mėtydami kamuolį, paskui vaikus atbėgo pasakos „Trys paršiukai“ herojai: paršiukai Nuf Nufas ir Naf Nafas. Paršiukai su vaikais kalbėjo apie rudenį ir pasakas, judesiais vaizdavo rudens požymius. Sužinoję kokias pasakas vaikai mėgsta, pakvietė iš gamtinės medžiagos sukurti pasakų personažą. Į kūrybinį procesą įsitraukė ir vaikučių tėveliai. Vaikai džiaugėsi ne tik savo bet ir draugų sukurtais pasakų personažais.

 

2016-09-13 Projekto ,,Linksmos pramogos lauke“ pažintinis – pramoginis renginys „Mano greitas paspir

Vaikai, nešini dviračiais, triračiais, keturračiais paspirtukais, sugužėjo į ryškiomis spalvomis išpieštą ir kaladėlėmis, žymekliais bei kelio ženklais papuoštą darželio kiemą. Visų nuostabai į darželį atvyko svečiai: Kelių policijos ekipažas. Atvykę policininkai priminė vaikams saugaus eismo taisykles, leido apžiūrėti policijos automobilį ir net jame pasėdėti. Kartu su policininkais atvyko ir jų draugas Šuniukas Amsius. Jis pasisveikino ir susirado naujų draugų. Vėliau auklėtojos, tėveliai ir vaikai rungėsi paspirtukų rungtyse, iš kaladėlių statė saugius namelius.

 

2016-09-13 Projekto ,,Linksmos pramogos lauke“ pažintinis – pramoginis renginys „Muilo burbulai“

Gražų, saulėtą rugsėjo rytmetį vaikai sugužėjo į kiemą. Juos pasitiko Vėjas ir Burbulų Fėja. Vėjas pasidžiaugė, kad gali pūsti ir paberti ant takelių daug rudeninių lapų, pamokė vaikus kaip nustatyti iš kurios pusės pučia vėjas. Burbulų Fėja parodė stebuklingą dėžutę iš kurios skrido burbulai tiesiai vaikučiams į rankytes. O, kad vaikai būtų žvalios nuotaikos, visi kartu atliko ,,Piratų“ mankštą. Vėjas ir Burbulų Fėja iš pilnos vonelės muilo skysčio leido įspūdingo dydžio burbulus. Pasidžiaugę, pasportavę vaikai išskubėjo į savo aikšteles pūsti burbulus ir juos piešti ant asfalto.

 

2016-09-01 rugsėjo 1-osios šventė „Sveikas, Šnekuti!“

Rugsėjo 1-ąją, darželio bendruomenė susirinko į šventę „Sveikas, Šnekuti!“. Susirinkusius pasveikino darželio direktorė Rasa Kilčiauskienė. Ančiukai Donaldas ir Kreksytė kvietė pasilinksminti, pašokti ir padainuoti. Linksmos pramogos vaikų laukė kiekvienoje grupių aikštelėje. Šventiškai nusiteikę vaikučiai atkakliai stengėsi išbandyti ir įveikti įvairias užduotis. Už atkaklumą ir ištvermę visi buvo apdovanoti saldžiais prizais.

 

Tėvelių dėmesiui

Darželio priešmokyklinio ugdymo grupėje yra laisvų vietų. Kviečiame atvykti.

 

2016-06-15 „Šeimos sporto šventė”.

Nors visą dieną lijo lietus ir renginys vyko darželio patalpoje, tai nuotaikos netemdė, nes į šventę sugužėjo daug vaikučių su savo tėveliais.

 

2016-05 16-20 Kalbos savaitės renginiai „Šnekutyje“
 

2016-05-13 Edukacinė valandėlė „Šeimos diena“

,,Kiškučių“ grupės vaikai ir visuomenės sveikatos specialistė Vaida Zalepūgaitė penktadienio rytą pradėjo diskusija - ,,Šeima – kas tai?“. Kaip mums tai svarbu, ir, kaip stipriai mes mylim savo šeimas.
Vaikai pasakojo apie savo senelius, brolius ir seses. Diskutavo apie mamyčių ir tėvelių rūpestį, meilę, priežiūrą. Užsiėmimo pabaigoje su vaikais prisiminė jiems tėvelių dainuotas lopšines ir piešė savo šeimų portretus.

 

2016-05-06 valandėlė su tėveliais Evaldu ir Rasa Volskiais „Pelėdžiukų“ grupėje

„Pelėdžiukų“ grupės tėveliai Evaldas ir Rasa Volskiai supažindino vaikus su savo pomėgiu fotografuoti laukinius paukščius. Jie pristatė Kauno apylinkėse gyvenančius paukščius. Rodydami nuotraukas papasakojo vaikams, kaip laukė erelio skrydžio, kaip vijosi gervę ir kitų įdomių atsitikimų, kad galėtų įamžinti paukščius savo nuotraukose. Vaikai buvo labai susidomėję uždavinėjo daug klausimų į kuriuos gavo išsamius atsakymus. Tėveliai parodė vaikams video filmuką, kuriame vaikai ne tik matė bet ir girdėjo paukščių balsus.

 

2016-05-05 Pažintinė ekspozicija „Roplių pasaulis“

Ugdytiniai pamatė egzotiškus driežus, smauglį, gyvates, išgirdo  įdomių pasakojimų apie jų elgesį, mitybą, naudą ekosistemai. Vaikai labai susidomėję, įdėmiai klausė, daug  klausinėjo apie roplių gyvenimą. Nuostabiausia buvo, kad vaikai galėjo roplius ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti.

 

Dėkojame

Dėkojame mamytėms, dalyvavusioms trijų dienų praktikumuose ,,Mano vaikas geba“, ,,Galiu padėti“, ,,Kompetencijų dėlionė“

Aktyvaus bendravimo ir praktinių veiklų metu mamytės sužinojo apie įstaigoje organizuojamą vaikų ugdymą, patobulino asmenines žinias, gavo praktinių patarimų, kaip naudingai praleisti laiką su vaiku. Džiaugiamės mamytėmis, kurios domisi vaiko ugdymo galimybėmis darželyje ir namuose, rūpinasi visapusišku vaiko tobulėjimu. AČIŪ.

 

Atvirų durų diena darželyje…

š.m. gegužės 12 dieną visus tėvelius, norinčius susipažinti su darželio pedagogais, specialistais, grupių ir kiemo edukacine aplinka, maloniai kviečiame į atvirų durų dieną.

Visų laukiame nuo 10-17 val.

 

2016-05-04 Edukacinė valandėlė „Aš mažasis muzikantas“

„Bitučių“ priešmokyklinės grupės vaikai nekantriai laukė edukacinės valandėlės „Aš mažasis muzikantas“, kurią vedė Gvido tėvelis. Jis vaikams papasakojo apie muzikos instrumentus kuriais groja, t. y. bosine elektrine gitara ir smuiku (altu). Vaikai išgirdo kaip tie patys muzikos kūriniai skamba grojant skirtingais muzikos instrumentais. Jie galėjo apžiūrėti, paliesti šiuos instrumentus ir net jais pagroti.

Ačiū Gvido tėveliui.

 

2016-05-02 Akcija Motinos dienai „Visos gėlės – Tau, mamyte“

Motinos dienos išvakarėse darželio kiemas pražydo margaspalviais žiedais. Viso darželio vaikai, norėdami pasveikinti mamytes, savo mažytėmis rankelėmis iš margaspalvių medžiagų pagamino gėles ir jomis papuošė takelius, kuriais mamytės ateina jų pasiimti iš darželio. „Ačiū Tau, mama. Visos gėlės – Tau, mamyte.“

 

2016-04-29 „Žiogelių“ grupės edukacinė valandėlė „Mano knygelė“

„Žiogelių“ grupės vaikučiai sulaukė viešnios - Dominykos mamytės, kuri pravedė nuotaikingą edukacinę valandėlę „Mano knygelė“. Vaikai pasigamino po knygelę, kurią kūrybingai ir estetiškai apipavidalino. 

Ačiū Dominykos mamai.

 

2016-04-28 Praktikumas tėvams „Galiu padėti“

Balandžio 28 d. ugdytinių mamos ir pedagogės susirinko į antrąjį praktikumų ciklo tėvams renginį „Galiu padėti“

Praktikume aptartos tėvų, kaip svarbiausių vaiko ugdytojų, pedagoginės pareigos, „situacijų ratuku“ spręstos dažniausiai pasitaikančios vaikų ugdymo, jų netinkamo elgesio problemos, nagrinėti konkretūs gebėjimų ugdymo(si) atvejai. Pateikti praktiniai tikslingos veiklos su vaiku pavyzdžiai, išdalinti lankstinukai-rekomendacijos žaismingai pažintinei veiklai namuose.

Dėkojame aktyviems dalyviams.

Laukiame visų gegužės 12d. praktikume tėvams „Kompetencijų dėlionė“.

 

2016-04-28 „Meškučių“ grupės projekto „Mes meškiukai – sveikuoliukai“, edukacinė valandėlė „Rankutės

Tuoj po pusryčių mažiausius darželio ugdytinius aplankė dietistė Deimantė Ogulevičiūtė ir pravedė higienos įgūdžių valandėlę „Rankutės bus švarios“. Ji vaizdžiai ir nuotaikingai vaikučiams parodė kaip atrodo nešvarios ir švarios rankytės, neplauti ir plauti vaisiai ir daržovės. Skambant dainelei, vaikučiai mokėsi taisyklingai ir švariai plautis rankeles. Jiems taip patiko muilas ir vanduo, kad sunku buvo su jais išsiskirti.

 

2016-04-27 Projekto „Švari aplinka-laimingi vaikai“ viktorina „Klausimų mozaika“

„Gandriukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių projektą „Švari aplinka-laimingi vaikai“ užbaigė viktorina, kurios metu vaikai įtvirtino turimas žinias apie gyvąją ir negyvąją gamtą, jos saugojimą.

Smagiai nusiteikę vaikai pristatė savo komandas, išsirinko jų kapitonus. Bendradarbiaudami ir siekdami komandinės pergalės, vaikai atliko muzikines, loginio mąstymo, kūrybines užduotis, dėliojo dėliones, atsakinėjo į klausimus apie žemę, orą, vandenį, gyvūnus, augalus, atliekų rūšiavimą, minė minkles, žaidė žaidimus.

 

2016-04-26 Pažintinis-pramoginis renginys „Parašiutai“

Darželio kieme nusileido dvi „boružės“ ir pakvietė visus „Šnekučio“ vaikus susipažinti skraidančiais objektais, kartu paskraidyti kieme, ir patirti bendro judėjimo džiaugsmą. Kad sėkmingai skraidytų, visi pirmiausia pasimankštino pagal kapitono Flinto dainelę. Viena „boružė“ papasakojo Ikaro, iš vaško ir plunksnų pasidirbusio sparnus ir pakilusio aukštyn link saulės istoriją. Dauguma vaikų buvo girdėję istoriją apie dar vieną skraidantį herojų - Karlsoną, kuris gyvena ant stogo. O tada prasidėjo linksmybės, vaikai tiesiog skraidė po darželio kiemą: šoko parašiutų, skarelių-parašiutų šokį, skraidino popierinius parašiutus ir popierinius lėktuvėlius, kuo toliau pūtė plunksneles, džiaugėsi plevenančių plunksnų debesėliais. ,,Boružės“ pakvietė į badmintono turnyrą. Visi savo aikštelėse žaidė badmintoną, pūtė muilo burbulus. Net prasidėjęs lietus nesugadino linksmybių.

 

2016-04-25 Daržų diena

Balandžio 25-oji - šv. Morkaus bei daržų diena. Šios dienos rytą dvi „daržininkės" pakvietė vaikučius į darželio kiemą ir padovanojo po svogūną ir bulvę pasodinimui daržo lysvėje. Kiekviena grupės auklėtojos su vaikais ir tėveliais išradingai sugalvojo pasidaryti mini daržus: vieniems lysves pagamino tėveliai, kiti sėjo į medines dėžes arba susikasė lysvę kastuvu. Vaikučiai pylė ir lygino žemes, pasodino ne tik bulvę su svogūnu, bet ir kitų daržovių, prieskoninių augalų.

 

2016-04-20 Švarinimosi akcija

Tuoj po pusryčių vaikai ėmėsi spręsti ekologines problemas, aptarinėti žemės užterštumo šiukšlėmis klausimus. Pirmiausia ugdytiniai salėje pasižiūrėjo Robotuko filmuką apie antrinių žaliavų rūšiavimą. Po filmuko jie žinias apie rūšiavimą įtvirtino praktiškai: gaminių iš stiklo, plastmasės, popieriaus paveikslėlius atrinkdami ir pritvirtindami prie spalvotų konteinerių. Vėliau, nešini trijų spalvų maišais, išskubėjo tvarkyti darželio teritorijos. Mažesnieji tvarkėsi tik savo aikštelėse, o ,,Bitučių" ir ,,Pelėdžiukų" grupių vaikai surinko šiukšles ir už darželio tvoros. Taip mažais darbeliais vaikučiai prisideda prie gražesnės ir švaresnės Lietuvos kūrimo.

 

2016-04-19 festivalis „Pavasario dainų pynė“ Kauno lopšelyje-darželyje „Pušynėlis“

„Bitučiu“ grupės mergaičių ansamblis dalyvavo Kauno lopšelio-darželio „Pušynėlis“ organizuotame festivalyje „Pavasario dainų pynė“ ir atliko E.Tolvaišienės, S.Gedos dainą „Mergaitės noras“ ir lietuvių liaudies dainą „Čiūkšt čiūkšt pelėda“.

Mažosios dainininkės Tėja Alijeva, Austėja Barzdaitė, Simona Belevičiūtė, Elzė Liutvinaitė, Patricija Mankelevičiūtė, Agnietė Švelnikaitė, muzikos mokytoja Fausta Grybauskienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Regina Maksimavičiūtė apdovanotos festivalio diplomais.

 

2016-04-14 Praktikumas tėvams „Mano vaikas geba“.

Balandžio 14 d. įstaigos pedagogės organizavo pirmąjį praktikumų ciklo tėvams renginį. Praktikume „Mano vaikas geba“ tėvams, auginantiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus ir besidomintys šiuolaikinio ugdymo naujovėmis, buvo pateikta informacija apie įstaigoje naudojamą ugdytinių vertinimo sistemą pagal 18 vaiko gebėjimo sričių. Mamytės atliko praktines užduotis, padedančias pažinti vaiką: bandė nustatyti vaiko amžių pagal pateiktus vaiko elgesio pavyzdžius, vertino savo vaiką pagal vieną gebėjimų sritį ir nustatė kurį žingsnį jis pasiekęs.

Dėkojame dalyviams už aktyvų bendravimą.

 

2016-04-12 metodinis pasitarimas miesto specialistams „Vaikų, turinčių SUP, kalbos ir komunikavimo g

Balandžio 12 d. darželyje susirinko Kauno miesto Centro, Panemunės ir Šančių seniūnijų ikimokyklinių įstaigų logopedai ir specialieji pedagogai. Logopedė metodininkė V.Kilienė ir specialioji pedagogė V.Bogdienė pristatė darželyje įgyvendintą projektą „Uda uda udada, eina kiškis su lazda“, kuriuo buvo siekiama skatinti vaikų kalbos raidą, panaudojant smulkiąją tautosaką. Specialistės pasidalijo gerąja darbo patirtimi: parodė filmuotą medžiagą, pristatė darželio logopedžių išleistą lankstinuką „Smulkiosios tautosakos kūrinėliai ikimokyklinio amžiaus vaikams“, skirtą tėvams ir pedagogams.

 

2016-04-12 Edukacinė valandėlė „Aš – mažasis Šaulys“

2016 m. balandžio 12 d. priešmokyklinių „Bitučių“  ir „Pelėdžiukų “ grupių vaikai dalyvavo edukacinėje valandėlėje „Aš – mažasis Šaulys“. Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šaulys Giedrius Labenskas vaikams papasakojo apie karių kasdienį gyvenimą, įvairias pratybas. Vaikai pasimatavo kario kuprinę, apžiūrėjo kuprinėje telpančius daiktus, ragavo kareiviškos košės, galėjo palaikyti ginklą.

 

2016-04-01 Edukacinė valandėlė „Margučiai“

„Žiogelių“ grupės vaikai, tėveliai ir pedagogai vykdo projektą „Aš, mano šeima ir mano darželis“. Velykinio šurmulio metu, Naglio mama Sandra grupėje vaikams pravedė edukacinę pamokėlę, kurios metu margino velykinius kiaušinius, žaidė žaidimus, rideno margučius.

 

2016-04-01 Šventinis rytmetys „Vaikų velykėlės“

Puoselėjant senas lietuviškas tradicijas vaikai ir pedagogai susirinko į šventinį rytmetį „Vaikų Velykėlės“. Gražiai pasipuošusius ir smagiai nusiteikusius vaikus aplankė šventės viešnios Vištelė su savo viščiukais ir Velykė vedina vaikučiais kiškučiais. Vištelė vaikams papasakojo Velykinio kiaušinio atsiradimo istoriją, o Velykė supažindino su kiaušinių spalvų reikšmėmis bei pavaišino visus „kiškučių pyragėliais“. Šventėje vaikai kartu su Velyke ir Vištele linksminosi, deklamavo eilėraščius, dainavo, šoko, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, vėliau darželio kiemo pievelėje rideno margučius.

 

2016-03-30 gerumo akcija ,,Nusišypsok senoli“.

„Gandriukų“ ir „Žiogelių“ grupių vaikai aplankė senjorus, gyvenančius Kauno Panemunės senelių namuose. Vaikučiai sakė linkėjimus, deklamavo eilėraštukus, įteikė senoliams mūsų darželio vaikučių, jų tėvelių ir pedagogų pagamintus atvirukus su linkėjimais Velykų proga.

 

2016-03-24 kūrybinės tėvelių dirbtuvės „Velykų margutis“.

Prieš pat Velykų šventę, susprogus Velykų medžio šakelėm, tėveliai susirinko pasidalinti margučių marginimo technikomis. Salėje margučius kūrė vaikučiai, jų mamytės, darželio darbuotojai. Bespalviai kiaušiniai, dekoruoti siūlais, servetėlėmis, blizgučiais, marginti įvairiomis technikomis virto gražuoliais Velykų margučiais, papuošusiais darželio Velykų medį.

Ačiū darbštuoliams. 

 

2016-03- 22 pažintinė valandėlė apie Lietuvos paukščius.

Kauno lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ svečiavosi ornitologas Juozas Miškinis. Jis pasakojo apie parskrendančius vaikams gerai žinomus ir mažai pažįstamus Lietuvos paukščius. Vaikai turėjo galimybę paukščius pamatyti skaidrėse ir pasiklausyti jų balsų. Ikimokyklinukai atidžiai klausėsi pasakojimo, uždavė gamtininkui klausimų, patys dalinosi patirtimi, ką matė, ką girdėjo.

 

Informacija tėvams

2016m. kovo 15 d. Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-113 pakeista „Atlyginimo dydžio už vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas, išlaikymą nustatymo ir mokėjimo tvarka“. Sprendimas įsigalioja nuo 2016 m. balandžio 1 d.

 

2016-03-15 išvyka į Kauno kunigaikščio Vaidoto mokyklą-daugiafunkcinį centrą

Nuo ankstyvo ryto priešmokyklinių grupių vaikai šurmuliavo laukdami išvykos į mokyklą - Kauno kunigaikščio Vaidoto mokyklą - daugiafunkcinį centrą. Mokykloje vaikus pasitiko mokinė „Pepė Ilgakojinė“, palydėjo juos į pradinukų paruoštą vaidinimą. Po pasirodymo vaikai apžiūrėjo mokyklos erdves, nusifotografavo prie įspūdingo popierinio medžio. Būsimų pirmokų mokytoja pravedė vaikams pirmąją pamoką tikroje klasėje, kur jie atliko įvairias užduotis. Pilni naujų mokyklinio gyvenimo įspūdžių priešmokyklinukai grįžo į darželį.

 

2016-03-11 Kovo 11-osios minėjimo šventė „Tu šalele, tu mana“

Kovo vienuoliktosios rytą darželio kiemas tarsi pražydo Lietuvos vėliavos spalvomis. Rinkosi vaikai ir auklėtojos nešini pačių pagamintomis trispalvėmis širdelėmis, rankelėmis ir vėliavėlėmis.

Vaikai dainavo J. Nekrošiaus dainą „Tėviškėle, tu graži“, kreidelėmis ant asfalto margino vėliavą, į orą leido trispalvius balionus, iš trispalvių širdžių, rankų, vėliavėlių sukūrė ir Lietuvai dovanojo vieną didelę „širdį“.

 

2016-03-04 Šv. Kazimiero diena lopšelyje-darželyje

Šv. Kazimiero, amatų globėjo, dienos rytą pas vaikus grupėse svečiavosi Kazys ir Kazytė. Jie atnešė vaikams parodyti įvairių amatininkų dirbinių. Vaikai apžiūrėjo didžiulį medinį šaukštą, medines klumpes, katiliuką, molio puodynėlę, rašymui naudojamą žąsies plunksną, staklėmis austus juostą ir rankšluostį. Kazys su Kazyte papasakojo apie amatininkus, gaminusius šiuos dirbinius. Visi drauge šoko šokį „Šiaudų batai“.

Pailsėję ir pamiegoję, kartu su tėveliais, vaikai sugūžėjo į darželio salę, kurioje vyko Kaziuko mugė ,,Mes maži vaikučiai, važiuojame į mugę“. Vaikai prekiavo pačių pagamintais dirbiniais.

 

2016-02-29 - Pažintinis -pramoginis renginys ,,Keturi vėjai“

Snieguotą ir vėsų paskutinį žiemos rytmetį darželio kieme apsilankė keturi vėjai: Šiaurys, Vakaris, Rytys ir Pietys. Vėjai pasakojo vaikams iš kur jie atkeliavo, minė mįsles, kartu su vaikais šoko Vėjų šokius.

Ugdytiniai, pasidabinę „vėjais“, papuošė darželio kiemą vėjo malūnėliais, vėtrungėmis, vėliavėlėmis, vėjo gaudyklėmis, kurias pagamino kartu su tėveliais ir auklėtojomis. Vaikai ieškojo lobių, kuriuos keturi vėjai nupūtė į skirtingas puses.

 

2016-02-26 Edukacinis renginys „Atšvaitėlis - mano draugas“

Renginio metu kelių policijos valdybos pareigūnė Rosita Henriot kartu su policijos bičiuliu - šuniuku Amsiu, rodė vaikams filmukus „Kaip saugiai pereiti gatvę“, „Kaip saugiai elgtis kelyje“, „Saugos diržai“, „Tamsiu paros metu būtini atšvaitai“.

Vaikai su dideliu susidomėjimu žiūrėjo filmukus ir atsakinėjo į policijos pareigūnės užduodamus klausimus. Vėliau policijos pareigūnė su šuniuku Amsiu įteikė vaikams dovanėles - atšvaitus, ir parodė, kaip teisingai juos nešioti. Amsius visiems palinkėjo būti saugiems kelyje.

 

2016-03-02 projektas ,,Meilė Tėvynei mažoj širdelėj“.

Kauno J. Naujalio gimnazijos salėje skambėjo I. Šeduikienės daina ,,Kam ko reikia“, atliekama priešmokyklinio amžiaus muzikai gabių vaikų grupės. Gimnazijos erdves papuošė ir lopšelio-darželio „Šnekutis“ vaikų piešti piešiniai.

Projekto dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldumynais.

 

KUPINAS EMOCIJŲ STARTAVO KA „SNAIPERIS” DARŽELINUKŲ KREPŠINIO ČEMPIONATAS 2016

Paskutinį vasario mėnesio savaitgalį, Kaune, startavo Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ pirmasis darželinukų krepšinio čempionato etapas, kuriame sėkmingai dalyvavo ir Kauno lopšelio – darželio „Šnekutis“ komanda. Iš viso čempionate rungtyniavo devyniolikos Kauno miesto darželių komandos, kurias vienija bendri  tikslai –  išmokti žaisti gražų krepšinį, propaguoti sveiką gyvenimo būdą bei išsiaiškinti geriausius Kauno miesto darželių mažuosius krepšininkus.

 

2016-02-12 Vasario 16-osios minėjimas darželyje ,,Dovana Lietuvai“
 

2016-02-09 -Užgavėnės ,,Blynų šventė“
 

2016 – 02 – 04 Edukacinė pamokėlė „Šventos Agotos duonelė
 

2016-02-02 tėvų laisvanorystės grupėje edukacinė-pažintinė valandėlė „Žaidžiame kirpyklą“
 

2016-01-22 Smulkiosios motorikos lavinimo rytmetys ,,Mūsų darbštūs pirštukai“
 

2016-01-21 Viduržiemio rytmetys „Fėjų pasakos“
 

2016-01 20-29 lesyklėlių paroda „Globokime paukštelius“
 

2016-01-11 ,,Boružiukų" grupės ugdytinių edukacinė išvyka į Panemunės bažnyčią.
 

2015-12-15 „Žvirbliukų“ grupės Kalėdinė popietė ,,O Kalėdos vis artyn“
 

2015-12-16 ,,Meškučių" grupės Kalėdinė popietė ,,Prie Kalėdų eglutės
 

2015-12-14 ,,Gandriukų" grupės kalėdinė šventė ,,Ledinukų šalyje“
 

2015-12-14 ,,Drugelių" grupės Kalėdinė popietė ,,Kalėdos miške"
 

2015-12-14 ,,Boružiukų”grupės Kalėdinė popietė ,,Katinėlis ir gaidelis”
 

2015-12-14 ,,Kiškučių" grupės pramoginė popietė ,,Sukas Kalėdinis ratukas"
 

2015-12-10 Kūrybinės dirbtuvės ,,Žaisliukas eglutei“
 

2015-12-09 „Ančiukų“ grupės Advento vakaronė „Bur bur avele“
 

2015-12-08 ,,Žiogelių" grupės vakaronė ,,Su Kalėdų seneliu“
 

2015-12-03 Advento vakaronė „Ožkela barzdela“
 

2015-12-02 ,,Meškučių“ grupės vakaronė su tėveliais „Pasūpuosma vaikelį“
 

2015-11-25 Vakaronė ,,Ką sugalvojo kepėjas"
 

2015-11-18 šeimų vakaronė ,,Interaktyvi pasaka ,,Ropė"
 

2016 11. 03-12.31 Projektas ,, Uda, uda, udada, išskaičiuoki tu mane“.
 

2015-10-21 Pramoginė popietė ,,Šarka sinoptikė"
 

2015-11 9-20 Vakaro skaitiniai „Tėvai ir seneliai skaito vaikams“
 

2015-10-20 Edukacinė išvyka į Kauno marių regioninį parką
 

2015-09-30 meninė – kūrybinė akcija „Šnekučių simboliai“
 

2015-09-01 Rugsėjo 1-osios šventė "Sveiki, vaikučiai, paaugę drūčiai"
 

Nuorodos