2018-01 Žaidžiame žaidimą ,,Tinkamas-netinkamas elgesys“
2018-02-11
2018-01 Žaidžiame žaidimą ,,Tinkamas-netinkamas elgesys“

Sausio mėnesį darželio psichplogė  ir logopedės kartu su vaikais žaidėme žaidimą ,,Tinkamas-netinkamas elgesys“. Žaidimo metu diskutavome apie tai, koks elgesys yra tinkamas, o koks - ne, analizavome savo poelgius bei situacijas paveikslėliuose, mokėmės atpažinti savo ir aplinkinių jausmus (metodinė priemonė „Atpažink jausmus“).

Vaikai sužinojo, kad nuo mūsų poelgių priklauso ne tik mūsų pačių jausmai, bet ir aplinkinių. Kai su aplinkiniais elgiamės gražiai - dalinamės žaislais, sakome gražius žodžius - jie jaučia malonius jausmus. Mus supantys žmonės dažniau būna linksmi, ramūs, jaučiasi mylimi. Kita vertus, kai mūsų poelgiai yra nedraugiški, aplinkiniai gali jausti nemalonius jausmus, tokius kaip liūdesys, nusivylimas, nuovargis.

Malonu stebėti, kad vaikai vis dažniau nusišypso, pasako malonų žodį vienas kitam - dalyvauja kuriant saugią aplinką sau ir kitiems.